Кесите за пуцкање

Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Како ли се викаат никој не знае :toe: оние, кесички во кои се ставаат помали или поголеми апарати, а служат за нивна изолација и сигурност. Оние кеси со многу меурчиња со воздух кои што не можеме да одолееме да ги пукаме и во состојба сме да поминуваме часови пукајќи ги меурчињата.
Е тие... сега кога се разбравме, може ли некој да ми одговори...

Зошто по ѓаволите го правиме тоа со такво уживање :toe:
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
На англиски се вика bubble wrap, не знам на македонски. А зошто.. не знам, ама многу смирува.

"Те нервира некој? Си раскинал(а) со партнерот/партнерката? Треба да излезеш, а си истурил нешто на последниот пар фармерки? Пукај меурчиња" :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Еј хаха..Никогаш не сум размислувала за тоа зашто ги пуцкаме тие кеси.
А баш е заразно,а ќе почнам да ги пукам,се заборавам.:pos:
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
И мене ова од никогаш не ми било јасно.Уште како дете правев глупости со тие кеси кои некогаш требаа да се чуваат...за некој апарат кој повремено се употребува и треба да се врати пак во кесата ,а јас увек ги пукав:vozbud:.
За мојата слабост кон тие кеси сестра ми беше свесна па пустата неколку години по ред ми купуваше поклони(најчесто сувенирчиња) ,само затоа што беа завиткани во таква ќеса:vozbud:. Стварно незнам што е тоа што ми претставува толкаво задоволство.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Има ли негде да се купуваат посебно, без да треба да купиш некој производ со нив? :)
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
46
Поени од реакции
0
Знам дека Кинезиве имаат направено привезок... со ист ефект како и меурчињата ...

Ако го најдам го пуштам
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Леле баш се заразниии ...
Кога ќе почнам ај да те видам прекини
Интересни се
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
еднаш имам рипано врз цел куп такви, леле како сум се испукал
 

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
Оние кеси со многу меурчиња со воздух кои што не можеме да одолееме да ги пукаме и во состојба сме да поминуваме часови пукајќи ги меурчињата.
А баш е заразно,а ќе почнам да ги пукам,се заборавам.
Леле баш се заразниии ...
Кога ќе почнам ај да те видам прекини
Интересни се

Де бре...па вие колку такви меурчиња сте нашле.Најлонска лента од 1 километар или ??:vozbud:
 

**Buli**

засекогаш дете!!!
Член од
3 декември 2007
Мислења
125
Поени од реакции
2
Де бре...па вие колку такви меурчиња сте нашле.Најлонска лента од 1 километар или ??:vozbud:
Мора ти нешто да промрчиш значи...лелее:smir:

Ама па ставрно се зараза...и најстрашен момент-таман си се заиграл, а цела кеса е испукана веќе...АХХ ЗАШТО ЛИ ГИ ИМА ТОЛКУ МАЛКУ?!:wink:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Хм... може некој да каже зошто јадеме сончолед? Истото е и ова... Занимација, интересност и тоа колку повеќе иритираш некого (го гледаш дека се нервира) толку поинтересно и поинтеренсно е да пукаш.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ха ха интересна зараза, ама штета што неможе да се заиграш убаво секогаш се малку, но искрено баш и не сум склон кон тоа.
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
леле дефинитивно се зараза,обожавам да пукам bubble wraps:)како помала се расправавме со сестра ми која ќе ја земе ќесата за да ја испука хаха
и сега кога ќе начекам таква ќесичка не можам да одолеам да не ја испукам:)
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
Мене па ме нервираат тие кесиња кога ги пуцкаат а уште повеќе кога ми се во раце и кога ќе ми пукне некое несакајки или сакајки
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Хм... може некој да каже зошто јадеме сончолед? Истото е и ова... Занимација, интересност и тоа колку повеќе иритираш некого (го гледаш дека се нервира) толку поинтересно и поинтеренсно е да пукаш.
може да каже... бидејќи ни се допаѓа вкусот, и бидејќи (нагаѓам сега) се зрнцата толку мали што ни дава впечаток дека ништо не сме изеле па манијачки се обидуваме да иземе што повеќе.
Е сега ти дај ми слична ваква дефиниција за меурчињава. Инаку не ми е поинтересно (барем мене) кога некој се нервира...

Precious... mine... all mine... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom