Квaлификaции зa Светско Првенство во рaкомет 2009

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Според статистиките и резултатите со исланд немаме обеда против нив и ќе биде доста тешко да се пласираме. Но сепак ако се има добри припреми и ако играме во ноивата сала пред 6.000 гледачи тогаш да се надеваме дека ќе имаме позтивен резултат што после ќе го одбраниме на гости.

П.С. како со португал :)
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
eeee со многу среќа и добра игра можеме да победиме! значи колку толку имаме шанса зашто од можните противници ни се падна полесниот
 
F

fantomX

Гостин
Исланд... Можеше и полошо, можеше и поарно.
Прво, да се надеваме дека федерацијата има пари за такво долго патување, пошо кај нас се е можно, па и тоа...:tapp:
Второ, доам мислам ќе ги тепаме, ама како и со колку разлика...
На гости ќе биди мнооогу потешко.
Му посакувам среќа, па в година да ги гледаме во Хрватска.
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Исланд имасе смена на генерации,и не е толку силен како порано,но сепак е фаворит
Знам дека дома ке изиграме добро,но проблемот е кога играме на гости.
Мора да ја подобриме играта на гости,ако сакаме да се пласираме на СП
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Исланд имасе смена на генерации,и не е толку силен како порано,но сепак е фаворит
Знам дека дома ке изиграме добро,но проблемот е кога играме на гости.
Мора да ја подобриме играта на гости,ако сакаме да се пласираме на СП
Токму така се сложувам со тебе а тоа се прави со одење на силни меѓународни турнири. И не само одење на ескурзија туку и да се има победи на тие турнири што ќе влеат самодоверба кај играчите а кја јавноста исто така ќе влеат надеж дека имаме квалитет да го поминеме исланд.

П.С. значи овој дел на припреми паѓа на товар на РФМ.
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Според статистиките и резултатите со исланд немаме обеда против нив и ќе биде доста тешко да се пласираме. Но сепак ако се има добри припреми и ако играме во ноивата сала пред 6.000 гледачи тогаш да се надеваме дека ќе имаме позтивен резултат што после ќе го одбраниме на гости.

П.С. како со португал :)
mislam deka ke sobira 8000 nema vrska....ISLAND pa mozese podobro ali toa e....island ima smena na generaciii trenerot podnese ostavka treba da se iskoristi toa...ke bide tesko ama samo napred...se gledame vo hrvatska..pozz
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Има шанси за да се пласираме но мора дома да изиграме машки и пожртвувано и да направиме што подобра разлика! Исланд има смена на генерации, мисклам дека зависи од нас што ќе направиме во двомечот!
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Јаки се Исланд, ама и ние не сме слаби.
Ако изиграме со муда и на гости и дома, сигурно ќе се пласираме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom