Квaлитетен лепaк зa пaтики?

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.544
Поени од реакции
2.112
Ми требa лепaк зa дa ги зaлепaм стaрките. Гумaтa и ткaенинaтa oд стрaнa се здрaви нo се oдлепени. Некoј квaлитетен лепaк кoј би држел и не би се oдлепиле пaк?

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.960
Пробај го секундарнион од локтајд ама гледај гел да земиш пошто тој е за такви работи што не се статични .
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.446
Поени од реакции
15.947
Ми требa лепaк зa дa ги зaлепaм стaрките. Гумaтa и ткaенинaтa oд стрaнa се здрaви нo се oдлепени. Некoј квaлитетен лепaк кoј би држел и не би се oдлепиле пaк?

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
Без заебанции, ако имаш некого од Куманово што работи во фабриките на ЧИК нека ти дадат лепак, бидјеќи не вервам дали секундарните се добра опција
 
Член од
29 август 2017
Мислења
134
Поени од реакции
67
Јас имам лепено патики со секундарен. Беа како чамец, гумата одоздола скината на два дела. Им лупнав два секундарни, ене ги уште си ги носам.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.238
Поени од реакции
38.115
BiC од кам, лепи све живо и диво. Имам лепено неколку пати.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.731
Поени од реакции
7.488
Само пазете некој секундарни лепат ама ја горат гумата и ставајте нараквици зошто може да ви се улепат раце после трлање рацете пола час одвај излегува се тоа :)

Најдобро е однесете ги патиките на чевлар ќе ви ги средат цакум пакум убаво.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.503
Ми требa лепaк зa дa ги зaлепaм стaрките. Гумaтa и ткaенинaтa oд стрaнa се здрaви нo се oдлепени. Некoј квaлитетен лепaк кoј би држел и не би се oдлепиле пaк?

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
Јас си купувам супер лепак и тоа од оној најевтиниот, 20 денари од пазар:D и морам да кажам дека сум задоволен. Дури и подебел ѓон на патиките кога ќе ми пукне, лепам со него и држи.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Пробај го секундарнион од локтајд ама гледај гел да земиш пошто тој е за такви работи што не се статични .
Јас пред некој ден зедов локтајд гел, мало паковање 55 денари, исто за патики, реков ќе лепам, еден грам не излезе од натре, скоро празно беше а и тоа што беше не излегуваше. :pos:


Иначе на темава, носи ги на чевлар, за стотина денари ќе ти ги направи како нови.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.446
Поени од реакции
15.947
Абе носете на чевлар не се губете, татко ми е чевлар и му носат чевли кои ги лепеле со секундарен лепак и да видите колку е тажно би ги убиле луѓето кои направиле таков чин...
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
638
Поени од реакции
1.741
Ако случајно не сака да ги носи на чевлар, моја препорака е POXIPOL...цената му е 160 денари и го има во секоја железара. Само внимавај мислам дека има два вида, еден е транспарентен(гума на гума, пластика, платно, кожа...) а другиот е мислам за фиксни лепења, потврди, поцврсти нешта.
 
Член од
23 јануари 2014
Мислења
239
Поени од реакции
250
Подобро и неможеш... вака уште цела сезона сум си спасувал патики за фудбал ;)




patki.JPG
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
694
Поени од реакции
1.551
Каков лепак пријателе... Однеси ги на чевлар, имам носено патики да ми залепат мислам 50 денари дека ми напплати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom