Квалификации за европските натпреварувања

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.309
Не знам сеа што викаат правилата ама....можеби ќе може пак да играат со истиве :D
И така и бидна! :pos: :pos: :pos:

Aко ги елиминираат Дуделанж во следно коло ќе играат против поразениот од Селтик-Номе Калју

:ROFLMAO: :ROFLMAO:
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Колку пенали треба за Шкендија да помине понатаму ?!:pos:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Napravi skendija pari od mestenki vo evropa. Lokum im doagja ova na niv
Кои бе местенки, толку им е знаење. Они Европа ќе играле, Дуделанж е Реал и Барса во едно за нив.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Не ме јеби, јез да се мувла али ова е апла штела.

Ме мрзи да барам ама ако овој голманов е Захов, нема никаква штела. Толку му е капацитетот на него, за кур не го бива. Мал милион вакви голови прими низ годиниве.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.807
Поени од реакции
15.899
Ме мрзи да барам ама ако овој голманов е Захов, нема никаква штела. Толку му е капацитетот на него, за кур не го бива. Мал милион вакви голови прими низ годиниве.
Реџепи е, не е Захов.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.309
Изгледа заборавате дека лани играа ЛЕ групна фаза Дуделанж, ни најмалку наивна екипа не се за наши стандарди.

Сигурно се бољи и од Номе...
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Абе нашиве екипи секоја година испаѓаат во прво-второ коло, и секогаш кога ќе изгубат има некој што ќе пише дека е местена.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Абе нашиве екипи секоја година испаѓаат во прво-второ коло, и секогаш кога ќе изгубат има некој што ќе пише дека е местена.
Никогаш не сум бил од тие што за секоја утакмица каде има пресврт дека мора местена да биде.
Не ми е зборот за квалитетот на едниот или другиот противник. Да беа головите некои јаки разработени акции или јак шут или нешто слично, никогаш немаше да пишам дека е местенка. Ама двава гола што ги примија Шкендија се смешки.
И немаше да биде уште толку сомнителна ситуацијата да не беше 1у2 и претходната текма што ја играа со тие Каљу. Исто дома, исто фаворити според кладилници, ист резултат.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Никогаш не сум бил од тие што за секоја утакмица каде има пресврт дека мора местена да биде.
Не ми е зборот за квалитетот на едниот или другиот противник. Да беа головите некои јаки разработени акции или јак шут или нешто слично, никогаш немаше да пишам дека е местенка. Ама двава гола што ги примија Шкендија се смешки.
И немаше да биде уште толку сомнителна ситуацијата да не беше 1у2 и претходната текма што ја играа со тие Каљу. Исто дома, исто фаворити според кладилници, ист резултат.
Никогаш не си бил, ама сега си.
Секое лето има по некој како тебе.
И стварно мислиш дека местат кец у двојка и тоа меч од ЛЕ каде организатор на тоа натпреварување е УЕФА?!
Па колку пари вложил Дестан во Шкендија, ако го казнат со забрана за УЕФА натпреварувања се ќе му пропадне во вода.
Затоа не трескај глупости и согледај ги фактите. Такви голови примале и голмани од светски класи...еве Шчезни прими од Кејн гол во последна минута од пола терен и испадна кец у два. Местена ли е?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.538
Поени од реакции
62.416
Головите се апла грешка на голманот.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.170
Поени од реакции
15.981
Абе ви е гајле ајде, кучињата лаат карванот си врви.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom