Кајганџиска фудбалска пресметка! [пријавување]

Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.487
Поени од реакции
2.376
Можам и јас, само после среда. Го прашав и еден другар, може и тој, така што фалат уште двајца.
 
Член од
20 февруари 2021
Мислења
62
Поени од реакции
28
Можам и јас, само после среда. Го прашав и еден другар, може и тој, така што фалат уште двајца.
Da ne me razbravte pogreshno deka vekje imam edna ekipa pa treba vtorata ja sobirame? Sega duri sfativ deka izgleda e taka.
Ako e taka do sea sme 5 ushte 7 ako igrame 6 na 6.
 
Последно уредено:
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.487
Поени од реакции
2.376
Da ne me razbravte pogreshno deka vekje imam edna ekipa pa treba vtorata ja sobirame? Sega duri sfativ deka izgleda e taka.
Ako e taka do sea sme 5 ushte 7 ako igrame 6 na 6.
Јас така сфатив. Добро, ќе почекаме уште некој да се пријави дека сака да игра, па ако фалат после неколку играчи, најдобро да бараме ние што веќе сме пријавени.
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.387
Поени од реакции
1.875
Може да најдеме противничка екипа, тоа ќе ни биде наједноставно, ако не се собереме 12. Јас сум слободен у сабота и недела овие две седмици.
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.387
Поени од реакции
1.875
Иначе мои другари имаат термин у четврток од 18:00 на Работнички (позади Маракана). Да праиме утакмица против нив? Just an idea :)
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.387
Поени од реакции
1.875
Отворено е, тоа е срањето. Ајде да бараме балон и противници ако не чини оваа варијанта. Се надевам ќе се собереме 13-14 луѓе али чисто сумњам.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Iskreno ladno e za otvoreno.. balon e podrugo, ne deka e sjajno i vo balon, ali barem vetar nema da te duva
 
Член од
20 февруари 2021
Мислења
62
Поени од реакции
28
Иначе мои другари имаат термин у четврток од 18:00 на Работнички (позади Маракана). Да праиме утакмица против нив? Just an idea :)
A da go otkazhat terminot i so nas da igraat ,i taka izgleda nemaat protivnichka ekipa.
Автоматски споено мислење:

Ushte 5 falat ,da prashate nekoj so koj shto se igrale porano??
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom