Кајганџиска фудбалска пресметка! [пријавување]

Член од
23 август 2010
Мислења
38.220
Поени од реакции
108.042
Кој го ебе бе да му ебам неблагодарното копиле, цела година му играме, кога имаше снегово и жив човек коа не му доаѓаше во балонон он сеа ќе кажува дека некои дечки ни го земале терминот зашто изиграле два месеци во тој термин, и толку дали се.
Или нека го дае терминот во 16:00 како што си бевме, или тој во 18:00 што му е за родендени или нека скапе. На крај краева кој го ебе има и други балони низ Скопјево, ќе играме на друго место.
Само дрско бајо мој, не смее да се попушти во овие тешки моменти за нас кајганџиите. Оби со тебе сме да знаеш, јас, Форца и коНпанија 100% те поддржуваме.
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
615
Поени од реакции
377
Mene stvarno ne mi e jasno kakov e toj redoven termin koga e sloboden 3 pati so red.
Sabotniot termin krajno neprifatliv. Toj vo nedela ne e los, ama ne treba da go prifatime, zatoa sto ustvari toj ne ucenuva. Nie si imame termin a toj saka da si najde Pomal otpor bid saka da ne zadrzi i nas i decata. E decata ne go ebavaat I si go baraat toj od 4 I sega saka nie da popustime. Moe mislenje e da si go barame toj od 4 ili da barame drugo mesto. Ako ne ni go dade vo megjuvreme dodeka da najdeme drug balon da go igrame toj vo nedela od 6.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.313
Поени од реакции
4.734
Каков 6 саат бе нека дува балони у тој термин. Или у 4 како што си играме или може слободно да одјебе. Боље ќе играм у маџари на ова отвореново снег коа ќе има одколку да му угодувам на него како му одговара. Како претходните 2 недели не им беше редовен терминот на дечкиве сега одеднаш редовен им стана???

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
615
Поени од реакции
377
Каков 6 саат бе нека дува балони у тој термин. Или у 4 како што си играме или може слободно да одјебе. Боље ќе играм у маџари на ова отвореново снег коа ќе има одколку да му угодувам на него како му одговара. Како претходните 2 недели не им беше редовен терминот на дечкиве сега одеднаш редовен им стана???

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
3[DOUBLEPOST=1444945594][/DOUBLEPOST]i da ne zaboravam uste nesto
ako ne ni go dava toj od 4 i pocneme da go igrame toj od 6, vo megjuvreme koga ke najdeme drug balon, zatoa sto saka da ne zaebe nema da mu go otkazeme toj od 6 tuku ke go dupime malku, ke mu kazeme deka ideme a ustvari ke mu sedi prazen. taka edno 2-3 pati. moj predlog e toj.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
Сигурно ги лаже копилето 150им зима наместо 100


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.313
Поени од реакции
4.734
Не бе еве последнава не му ја броиме зашто имаше глупости по терен. Кои се тие редовни пациенти што 2 недели во серија не му доаѓаат и после го изгубиле терминот. Има и други места да е само он па да не условува вака ама не е, така што слободен е.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.861
Поени од реакции
24.325
Само дрско бајо мој, не смее да се попушти во овие тешки моменти за нас кајганџиите. Оби со тебе сме да знаеш, јас, Форца и коНпанија 100% те поддржуваме.
ДОСТА БЕШЕ МОЛК!! :D
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
Барајте го тој во 16 сталниот термин ако нешо се глупира батали го и готово глупости ебаго ,ебати клошарот :tapp: . Многу редовни па оние 2 недели по ред не му играат редовно му било тоа ,а нашено како ќе го нарече по редовно :D дрско 16:00 или чао пријатно и готово
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Се слушнав јас пак со овој, пошто повеќето тука рековте колку што прочитав дека не ви одговараат термините и да му кажам или нашиот термин да го задржиме или да го баталам, тоа му го кажав, не ни одговараат термините, уште еднаш го прашав за нашиот термин дали е сигурен, и го прашав како тоа поредовни се они од нас кога два пати по ред не доаѓаат...
Почна да се буни нешто газдата го притискал да ги пополни термините, кур се тресе, други термини почна да ми спомнува, и ми рече дека најкасно за две недели ќе ми се јавел да ми каже дали може некако да не уклопи во недела од 4 или 5.

Пошто знае дека сме редовни, мислам дека ќе не бара да се вратиме и ќе глеа тие децата да ги премести, али ние сега за сега да си најдеме друго место, па после ако не побара и ако ни одговара да се вратиме, ако не кој го ебе.

За недела ако имате броеви од балониве јавувајте се, да не ни отиде така неделава.
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.185
Поени од реакции
1.112
Ајде, кој има телефони од кои било балони, нека врти или нека ги пише тука, па некој да се јави :D
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
078744822 Мондано
078308892 Мондано 2
070393778 Браќа Рибар
Јас излегувам нема да имам време, така да ако може некој нека сврти, и прашајте за редовен термин колку може да ни спушти од цената
 
Член од
17 март 2014
Мислења
670
Поени од реакции
917
Ве гледам 11ти октомври не го спомнувате нигде, да не не е во функција веќе или? Ако е, мислам дека и цената беше пристојна, а и во близина на железничка е каде што речиси на сите ни оди во прилог за со еден автобус. Башка според мој вкус балонот е топ
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
59
Поени од реакции
9
Ве гледам 11ти октомври не го спомнувате нигде, да не не е во функција веќе или? Ако е, мислам дека и цената беше пристојна, а и во близина на железничка е каде што речиси на сите ни оди во прилог за со еден автобус. Башка според мој вкус балонот е топ
za 11ti nema shansa termin da najdesh duri i za slednata god. a cenata e megju najskapite, mom e 900 od ekipa dodeka ne pochnal "greenje" da ukluchuva. togash e 1000
 

Kajgana Shop

На врв Bottom