Кајганџии трчаат 21.097 км. на Скопски Маратон

Член од
2 октомври 2011
Мислења
194
Поени од реакции
29
Малце е оф топик, ама ми треба рачен часовник, или некоја направа што ке ми стои на рака и ке ми мери време и други работи што се за трчање. Значи спортски часовник или некое чидо што е добро за трчање. Што би била ваша препорака ?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Малце е оф топик, ама ми треба рачен часовник, или некоја направа што ке ми стои на рака и ке ми мери време и други работи што се за трчање. Значи спортски часовник или некое чидо што е добро за трчање. Што би била ваша препорака ?

Барај на ибеј, амазон или страниве heart rate monitor.

Јас имам, наједноставен. Само срцеви отчукувања и штоперица има од ствари што се потребни за трчање. Мој другар има со потрошени калории, колку трчал (километри).

Има и кај нас, на пазар три мислам дека имам видено ама скапички се.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Барај на ибеј, амазон или страниве heart rate monitor.

Јас имам, наједноставен. Само срцеви отчукувања и штоперица има од ствари што се потребни за трчање. Мој другар има со потрошени калории, колку трчал (километри).

Има и кај нас, на пазар три мислам дека имам видено ама скапички се.
Дај линкови ако имаш :)

Него, да не е некој за денес да потрчаме на кеј? Се срамам, ама од пред маратонот ич не сум тренирал... Значи, добри 30-тина дена :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Дај линкови ако имаш :)

Него, да не е некој за денес да потрчаме на кеј? Се срамам, ама од пред маратонот ич не сум тренирал... Значи, добри 30-тина дена :)

Аууу сТрам да ти е, толку долго, си се запуштил :)

Еве ти кај нас, пекол се скапи.

Од алиекспрес се најевтини и велат дека е проверено имаше еден дечко на форум ми кажуваше дека нарачувал техника, се му дошло во рок и било профи. Еве погледени. Не ти треба пејпал.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Ај тука да прашам некако најпогодно ми е :D
Како да израчунам некако на мапа колку сум истрчал/извозел, ама не сум користел никаква апликација, всушност ни телефонот не го носев :icon_mrgr:
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ај тука да прашам некако најпогодно ми е :D
Како да израчунам некако на мапа колку сум истрчал/извозел, ама не сум користел никаква апликација, всушност ни телефонот не го носев :icon_mrgr:

Гледам АперКат ти одговорил. Исто така би ти препорачал и Гугл 'Рт да си симнеш, ќе си одбереш линијарче и до сантиметар може точно да ти измери.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Да не има некој за трчање од 18 часот на кеј?
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
18.00 жабар ? Дај моб Ацид, го изгубив..
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.646
трчање на дожд - закон.
еднашка ми заврна и некако кул ми дојде, си влегов у филм дури и забрзав малце :)
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
super da ne ve mislam....samo ke vrne....

Не е проблем ако врне, ако дува ветер како прееска е проблем/
Мене дождот ми годи, ме мотивира.. а и освежува :D :D :D Солидно, после одмор од неколку недели...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom