Кајгана - THE MOVIE!

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
тоа со посебно секој да си режира ке му дојде у стилот на филмот "4 Соби" , btw многу добар филм
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
Eve jas imam iskustvo kako akterka. Doiveav nekolku premieri na pretstavi i eden baksuzen den sve otide vo nevrat. Se rasturi teatarskata ekipa i niedna pretstava ne mozese da se izvede na scena i go napustiv teatarot. Pa ako vi treba sovet za bilo sto moze da vi pomognam.
A imam i nekoi scenarija za filmovi no koga ke najdam slobodna minutka-dve ke sednam i ke vi go napisam.
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Гижо напиша:
тоа со посебно секој да си режира ке му дојде у стилот на филмот "4 Соби" , btw многу добар филм
Ненормално добар филм. Ако направиме било што слично, не ни гине Златна Палма!!! 8) 8)
 
Член од
30 април 2005
Мислења
361
Поени од реакции
21
Јас ич не сум по глумата, режијата монтажата......Немам допир со оваа материја. Затоа......„не рачунај на мене ...ла-ла-....“

Ама, некој треба да седи и во публика, да го гледа филмот и да аплаудира,нели? Е па....јас се пријавувам за таа „улога“ ! :wink: :pos:
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Мистичен напиша:
Најпрво сценарио кое треба да содржи приказна со мал вовед за ликовите (форумџиите). Нормално потоа и заплет, љубов, компјутерџии фрикови, бељаџии и добри момци, по некоја реална приказна за секого, кајгана собиранките нормално - тоа не обединува сите.

yber-punk atmosfera, cad, mongu cad, kurvi, droga, hakiranje, tehno, hard rock, metal, nok.....................ili ne :D

Ama filmot obavezno pocinje scena u soba, kako kamerata se odzumira od tava u koja se przi kajgana. :pos:
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Јас не можам да ви помогнам зашто сум во странство, ама само сакам да кажам дека во филмот освен режисер, сценарист и глумци, потребни се музика, шминкери, светло, сценографија и еден куп асистенти (светло камера итн.) Така да мој совет е да се пријавуваат луѓе и за овие обврски.Со срека и чекам копија.Поздрав. :wink:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Буковец напиша:
Јас не можам да ви помогнам зашто сум во странство, ама само сакам да кажам дека во филмот освен режисер, сценарист и глумци, потребни се музика, шминкери, светло, сценографија и еден куп асистенти (светло камера итн.) Така да мој совет е да се пријавуваат луѓе и за овие обврски.Со срека и чекам копија.Поздрав. :wink:
ехееее, абе они ке прават аматерски филм :pos: нема да го прават War of the worlds :pos:
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Е ако де и за аматерски филм треба екипа. Барем јас така мислам.
А какви фрикови за компјутери има по форумов што ти е чудно и такво нешто да излезе :pos:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.379
Не е проблем за тоа. Еден проблем е сценариото, а друг проблем може да биде звукот. Имаме камери кои верувам дека ќе завршат работа, само незнам како ќе испадне звукот...

Треба да се најде јунак со конкретно сценарио, да закажеме почеток и да почнеме. Вака, ако си фантазираме само - нема ништо да направиме. Треба да конкретизираме.
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
svetla and shit....pf.....pogledneto go Blair Witch Project. Filmot e praven so digitalna kamera i nisto drugo i pak stana svetski hit.
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
Mene smetajte me vo akterskata ekipa. Imam golemo iskustvo: sum igral ulogi na KRAL i PRINC. Princ bev vo The Merchant of Venice, a kral vo Shrek. Acid seriozno da me smetas vo filmov, ok?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.379
SpAcE_c0wb0y напиша:
Mene smetajte me vo akterskata ekipa. Imam golemo iskustvo: sum igral ulogi na KRAL i PRINC. Princ bev vo The Merchant of Venice, a kral vo Shrek. Acid seriozno da me smetas vo filmov, ok?
Океј бе друже, секој ќе биде тоа за што ќе изрази желба. На пример, кој ќе биде сценарист? Кој е јунакот со добро сценарио? :razmislu:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom