Кајгана готвач vol.5 [гласање: селско месо]

Најдобро кајгана селско месо


  • Вкупно гласачи
    130
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
ПС
Забелешка до трите невести... шампињони од тегла во селско месо !?
само свежи! . Да не си имаме после дека не ви реков еден ден ко ќе живееме сите заедно кај некоја од вас.
Користев свежи шампињони! Само не ги пржам премногу за да не потемнуваат. Клевета од прв ранг. :))
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.269
Користев свежи шампињони! Само не ги пржам премногу за да не потемнуваат. Клевета од прв ранг. :))
да кај тебе не се забележуват печурките него
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
ќе не казни Олимпија имам приметено љубоморна е ко ќе разговарам со други девојки по форум, али важно ми олесна шо си сепак женско, еве ми се враќаат и фантазиите....
Со девојки/невести се разговара по ПП а не по теми.
Ќе ве обришам, продолжете шмекања и размени на рецепти со невестите по пораки.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.541
дефинитивно на pearl е нај нај, фино изгледа за очи а и онака најсочно ми е некако, другиве некако ми изгледаат ко месото да им е пресушено и без кревкост :)
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
286
Поени од реакции
332
На Летот малку и сумљиво ми стана.
Може и мусака правел или некој друг рецепт а ние го гласаме за селско,месото никаде не се гледа,а камоли печурките дали му се свежи :свиркам:
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Е арно на некој му текна да се посомнева :pos:
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Кафето! :D
Најубаво за око, плус пиперките од десно бе! :love: :X3:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.269
На Летот малку и сумљиво ми стана.
Може и мусака правел или некој друг рецепт а ние го гласаме за селско,месото никаде не се гледа,а камоли печурките дали му се свежи :свиркам:
Oд ко се загреа фурната вишок жар се уизвади и ја ставив во количка, на жарта савив земјените тави со масло да се загреат и после турив предходно подварените меса и печурки цврчна убаво и малце тука ги подпржив:




процес на турвање, сликано е без некоја мисла за некакви конкурси за јадења на кајгана (ова е од лани) инаку ќе опнев и макро објектив ќе наместев и светла и две разголени манекенки да држат печурките) на сликите се колегите од терен, јас сум зад објектив.



 
Член од
15 мај 2010
Мислења
286
Поени од реакции
332
Oд ко се загреа фурната вишок жар се уизвади и ја ставив во количка, на жарта савив земјените тави со масло да се загреат и после турив предходно подварените меса и печурки цврчна убаво и малце тука ги подпржив:

процес на турвање, сликано е без некоја мисла за некакви конкурси за јадења на кајгана (ова е од лани) инаку ќе опнев и макро објектив ќе наместев и светла и две разголени манекенки да држат печурките) на сликите се колегите од терен, јас сум зад објектив.
Е тоа сакав,да ги видам сувите пиперки во селското месо,кои на друго место не ги видов.
Значи исправно сум гласала,не е мусака:D
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
И јас сакам да работам кај што работи Лет. :( И да ме праќаат на терен со него.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Браво за @Let3 , но и селското месо на pearl е одлично, посебно печурките :)
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Чичко Let 3 e победник во изборот за најдобро селско месо.
Честитки домаќине :pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom