Кајгана готвач vol.28 [гласање: ладен сендвич]

Најдобар кајгана ладен сендвич?


  • Вкупно гласачи
    155
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
Ја иначе гласам за герард. Сакав за парвати ама не милувам мајонез :(


Коцкице, си требал да гласаш за парва. Не дека делото на жерар е лошо (напротив, изгледа одлично). Али има една работа. СЕНДВИЧ НИКОГАШ НЕ ИДЕ У РОЛНА, ебаго! :LOL: истата содржина да ја стаел измеџу онакви квадратасти лепчиња, тогаш би праеле муабет друкчие...хе :)
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Коцкице, си требал да гласаш за парва. Не дека делото на жерар е лошо (напротив, изгледа одлично). Али има една работа. СЕНДВИЧ НИКОГАШ НЕ ИДЕ У РОЛНА, ебаго! :LOL: истата содржина да ја стаел измеџу онакви квадратасти лепчиња, тогаш би праеле муабет друкчие...хе :)

тогаш че гласам за леандра....како ши кажав, ни преку слика не можам со мајонези
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Гласав за Коцка, а не знам зошто naked воопшто е ставен за гласање кога сендвич е со 2 парчиња тесто
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
евааа никако не можам да се одлучам... :гик:

коцкава пример дава 10 евра за глас... а другиве не гледам да имет некоја предизборна кампања :icon_mrgr:

хахахахаха тоа со малите букви тек сеа го приметив а баш сакав да искоментирам, па зарем не лобирав доволно?!

значи????????? :P
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Мордекај докажа дека е класа на готвач... секоја чест царе.. (y)
Сунгерчето ме изненади да бидам искрен. Ми ги врати спомените од детството.... и уште еднаш покажа дека е 45 години помлад од Анчо :D(y)
Кај леандра од старт гледаш дека е родена за да живејт онаму негде Франција, можда во областа Коњак.... блазе си му на дечко и, гладен тој не останвит :свиркам:
ТасмаГола не сваќат дека на форумов слабо тревопасни животни :icon_mrgr: кај мојт вегетаријански сендвич да просперират во ваков студ надвор? (n):D
Парвати царе.... си ги наполнал лепињата со македонштина :cuc:
Коцкичке душо... ние послабите ти сме благодарни за сендвичот со 4-5 спрата калории :icon_mrgr: Би го масакрирал искрено :свиркам::D
Џерард пријателе... иако оф топик, сепак совршена мексиканска изведба... (тие парчињата пилешко почнав ко ракчиња да ги гледам, добив идеа!(y))

Гласав за мојата драга и мила триаголно кружна коцка :pipi:
 

%naked%

born to be wild
Член од
28 мај 2013
Мислења
550
Поени од реакции
1.480
Гласав за Коцка, а не знам зошто naked воопшто е ставен за гласање кога сендвич е со 2 парчиња тесто
http://forum.kajgana.com/threads/Кајгана-готвач-Натпревар-за-оваа-недела-Патлиџани-полнети-со-туна.67729/page-85
Ај ѕирни тука да видеш колку леб сум турила:eek:
--- надополнето: 11 декември 2013 во 21:23 ---
Шо го заебавате сунерот, кога неговиот сендвич за %naked% е big mac.
Ја гласав за мордекај.
Оти бе срце шо му фале на мојо сендвич:P
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Мордекај докажа дека е класа на готвач... секоја чест царе.. (y)
Сунгерчето ме изненади да бидам искрен. Ми ги врати спомените од детството.... и уште еднаш покажа дека е 45 години помлад од Анчо :D(y)
Кај леандра од старт гледаш дека е родена за да живејт онаму негде Франција, можда во областа Коњак.... блазе си му на дечко и, гладен тој не останвит :свиркам:
ТасмаГола не сваќат дека на форумов слабо тревопасни животни :icon_mrgr: кај мојт вегетаријански сендвич да просперират во ваков студ надвор? (n):D
Парвати царе.... си ги наполнал лепињата со македонштина :cuc:
Коцкичке душо... ние послабите ти сме благодарни за сендвичот со 4-5 спрата калории :icon_mrgr: Би го масакрирал искрено :свиркам::D
Џерард пријателе... иако оф топик, сепак совршена мексиканска изведба... (тие парчињата пилешко почнав ко ракчиња да ги гледам, добив идеа!(y))

Гласав за мојата драга и мила триаголно кружна коцка :pipi:

дај жиро сметка :P
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.964
Мордекај растури, со обилноста и содржината. Не пренатрупан со разни работи, обилен, а ја има основата - чајна и кашкавал, ВО ДВА РЕДА (y)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom