Кајгана готвач vol. 176 [гласање: Тортиљи]

Гласам за:

 • EmilijaS

 • Invader

 • batitit

 • chef_cook

 • SK-92

 • Емкаа

 • Torchyrus

 • *Slash*

 • themutedspeaker

 • Matthias

 • shumecha.tableta


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Статус
Затворена за нови мислења.

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
2.968
Поени од реакции
16.232
За кои тројца ќе гласате? :D

@EmilijaS
Јајце, печурки, кашкавал, краставица, чили сенф и кечап.
myfoodiary0_20200725_020109_0.jpg

myfoodiary0_20200725_020109_2.jpg


@Invader
Зеленчук со мелено месо и сос од домати. Во комбинација со лут сос.
115699255_588039141912657_331106842998954171_n.jpg

116237668_2765591677010432_3171675076707205700_n.jpg


@batitit
65e770d1eec6ae6ed1a584cbc598a1ab.jpg


@chef_cook
Павлака,пинџур,домашно пушен пилешки карабатак и кашкавал.
20200728_190145.jpg

20200728_190736.jpg

20200728_190937.jpg


@SK-92
tacooooo.jpg

tacoi.jpg

taco.jpg

@Емкаа
Со ракчиња и гвакамоле.
received_193816601680549.jpeg

received_174585853638069.jpeg


@Torchyrus
Пилешко во кари, кашкавал, маслинки, кромид, мали лути пиперчиња и доматчиња мали. Намачкани со тенок слој крем сирење, а сос со малку сенф, многу малку мајонез и повеќе чили сос за екстра луто.
IMG_20200730_171147.jpg

IMG_20200730_171133.jpg

IMG_20200730_171123.jpg


@*Slash*
20200730_222408.jpg


@themutedspeaker
Whole-wheat тортиља со пикантен хумус, пилешко, шампињони, брокула, црвен грав и златна мешавина. Сосот со јогурт, маслиново масло, копар и босиљок.
USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1596132068052_6694663117561717921.jpeg


@Matthias
Wrap so teleshko, grav, grashok, pcenka, pechurka i kromid vo mexican spicy sos
B706E1E0-09AB-4E31-BF7C-93560CFBD024.jpeg

@shumecha.tableta
IMG_20200505_222852_282.jpg
 
Член од
6 август 2011
Мислења
1.677
Поени од реакции
1.425
Заради естетиката и најблизу до оригиналниот, автентичен вкус-@Matthias
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.368
Поени од реакции
2.519
Гласам за @shumecha tableta наједноставно

Патем , дали тортиљата при купување треба да се печат или може да се конзумура ?


Sent from my iPad using Tapatalk
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
2.968
Поени од реакции
16.232
Гласам за @shumecha tableta наједноставно

Патем , дали тортиљата при купување треба да се печат или може да се конзумура ?


Sent from my iPad using Tapatalk
Може, секако се веќе печени претходно. Само што мене бар многу ми се повкусни кога се малку потпечени или потпржени. :D
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.527
Поени од реакции
4.272
Многу обврски последниве 2 месеци па некако ги заборавив натпревариве. Се враќам со следната тема :D Браво за сите погоре што правеле тортиљи. :rolleyes:
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom