Кајгана готвач vol. 174 [гласање: Риба]

Гласам за:


  • Вкупно гласачи
    45
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
2.978
Поени од реакции
16.297
Ќе прекршам правило и ќе речам - гласајте за тројца! :D Риба спремена на секаков начин, колку сме биле вредни значи, алал да ни е. :D
Иако не знам ни како ќе успеам да се решам за тројца покрај толкав избор.
За кого ќе гласате вие? :D


@shutrak
IMG_20200418_164519271.jpg

IMG_20200418_172553303.jpg

@gurman2
Бранцин
20200612_113608.jpg

@EmilijaS
Скуша
myfoodiary0_20200712_120255_0.jpg

@SK-92
Лосос во сос од лимон, путер и лук
1594980077406.png

@Agda Beata
43788184_1928052390617421_1431555682573746176_o.jpg

@парва
IMG_20200603_165602.jpg

@shumecha.tableta
Скуша и ослич. Маринирани со сенф, лукче, магдонос, сол, вегета, лимон, оригано, масло, ѓумбир, црн бибер.
95129363_167411208087731_3509923270087800367_n.jpg

@*Slash*
Лосос во сос од мед, сок од портокал и соја сос
Screenshot_20200713-104540_Gallery.jpg

@Peja989
Ципура
Screenshot_20200713-122558_Gallery.jpg

@Torchyrus
Вардарски крап. Печен со бело вино, полнет со ориз, печурки, морков, кромид и лукче. Прилог млади компири. Сос прилог од толчен лук со јадра сол, маслиново, балсамико, цеден лимон, магдонос и чубрика.
IMG_20200713_183850.jpg

@batitit
Филети од штука
9fc3853e6d2093a9a8c1eb37ba7bc009.jpg

aca2e37600f74490cb56af0c815de60a.jpg

@коцка
Лосос на путер, сос од морков, ѓумбир и млад кромид, со брокули, карфиол, тиквички, аспарагус, млад кромид на путер и песто од пекорино и копар
EYFBfjsWkAENgtY.jpeg

@Емкаа
Лосос, печен компир и брокула салата со лук.
IMG_20200715_192640.jpg

@Invader
Хрватска орада

108994727_304176140777328_8452303499046349882_n.jpg


@Ел Џеј Ем
1594981205979.png

1594981220273.png

@chef_cook
Дорадо,со пире од цвекло,мини морков,рататуј од зеленчук,пате од маслинки и капари,под холандски сос
[000050].jpg
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
406
Поени од реакции
1.659
Скролам, скролам, две слики секогаш ми се истакнуваат и тоа @Torchyrus & @chef_cook е не можи овај пат ќе дам шанса на друг, не е фер секогаш исто да гласам. :pos: И зато гласав за следните три слики кои ми фатија око: @shutrak @Peja989 & @Ел Џеј Ем :cuc: Во секој случај тежок избор, скапав скролање дур се одлучив за кој. Лосос во сос од мед на @*Slash* леле примамливо ... дали избрзав со гласањето? Не знам. Можеби.
 

Darklady

Марсовка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
2.340
Поени од реакции
14.552
Од кал да е, риба да е :love:
Дефинитивно тежок избор, ама сепак се определив за @chef_cook и @Torchyrus, ептен примамливо, имам чувство дека можам да го почувствувам вкусот.
И гласав за @Agda Beata дека е трудна :X3:(авокадото(y))
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.537
Поени од реакции
42.780
Сосема спротивно од коментарот над мене. Риба :sick:
Секоја ви чест, но не постои модератор кој што може да ме поткупи да гласам натпреваров.
 

Комита Ултрас

Ултрас Модератор
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.179
Поени од реакции
16.247
Гласот очигледно оди кај тие што спремија лосос, поготово Агда. Чим има авокадо сигурен глас.
 

Луси_Лу

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
5.029
Поени од реакции
10.607
Секоја чест на сите, арно ама риба со глава цела неможам, затоа гласав за површно сајз :backa:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
3.976
Поени од реакции
4.768
Слеш заради интересниот сос, предизвик за да ја пробам.
Емка заради гарнирот со брокулата (иако е синоним за веганство, не сум веган а ја обожавам ).
Инвадер заради огромната желба да пробам некогаш Орада (со чери патлиџанчињата изгледа вкусно).
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
6.680
Поени од реакции
9.902
гласав за @Torchyrus и @Peja989 али криво ми е што не дадов барем еден глас за @EmilijaS со скушата.
...па дај предлог, треба три гласа за натпреварот, ако побараш модераторот може да стави глас за тебе кај сакаш, оти треба три гласа, а ти си заборавил уште еден глас од брзање! :toe:
 

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
2.376
Поени од реакции
6.786
...па дај предлог, треба три гласа за натпреварот, ако побараш модераторот може да стави глас за тебе кај сакаш, оти треба три гласа, а ти си заборавил уште еден глас од брзање! :toe:
Добро еве ако е така,ставете еден глас за @EmilijaS од мене,ве молам!
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom