Кајгана готвач vol. 159 [гласање: Пица]

Дискусија во форумот 'Кајгана готвач' започната од shumecha.tableta, 9 јули 2019.

?

Гласам за:

Анкетата е затворена вторник во 00:33.
 1. Medea

  14,3%
 2. CafeDelMar

  22,4%
 3. shumecha.tableta

  40,8%
 4. Tutor

  10,2%
 5. bobipp

  12,2%
 1. shumecha.tableta

  shumecha.tableta Модератор

  Член од:
  26 декември 2013
  Мислења:
  2.641
  Допаѓања:
  13.749
  @Medea
  Чварки, томатело, кулен, кромид, лукче, кашкавал.
  20190108_223853.jpg

  @CafeDelMar
  2F605CEF-BFB2-47A4-AD33-252DBA8CEEB6.jpeg

  @shumecha.tableta
  Зденка, кечап, пилешки гради, печурки, кашкавал, оригано.
  2F605CEF-BFB2-47A4-AD33-252DBA8CEEB6.jpeg
  le-fLG8L.jpeg

  @Tutor
  Моцарела, мортадела, џуџе доматки, маслинки и пиперче.
  20190619_220858.jpg
  20190619_221327.jpg

  @bobipp
  Kечап, лутко макало, кашкавал, само едно парче шунка, домати, кромид, печурки, сирење, рукола, сусам.
  20190619_220858.jpg
   
  На brnjomkd, Pane-G и Sasa Ilic им се допаѓа ова.
 2. GavolRulz

  GavolRulz hippopotomonstrosesquipedaliophobia

  Член од:
  23 март 2008
  Мислења:
  10.841
  Допаѓања:
  6.555
  Од некој чија што фамилија држи пицерија од 1995 година, гласам за @shumecha.tableta, најмногу личи на пица, дури подобро изгледа и од пиците на некои пицерии :D
  И другите изгледаат добро, мислев дека ќе има и некоја "бабинска" пица, 1 метар тесто и малку шунка и кашкавал одгоре :icon_lol:
   
 3. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  9.160
  Допаѓања:
  9.184
  ниедна pineapple пица нема:(
   
 4. AlternativeF

  AlternativeF госпожата од втори

  Член од:
  1 мај 2006
  Мислења:
  4.427
  Допаѓања:
  6.158
  @CafeDelMar дали би била заинтересирана да ме посвоиш? :angel: Не барам пари, не барам ништо друго, само да ми правиш ручек и толку :pipi:
   
  На CafeDelMar му/ѝ се допаѓа ова.
 5. CafeDelMar

  CafeDelMar Luminance

  Член од:
  29 октомври 2007
  Мислења:
  6.013
  Допаѓања:
  11.591

  Ако ме дружиш со вино, дека ручек на суво не оди. :pipi:
   
  На brnjomkd и AlternativeF им се допаѓа ова.
 6. Blondi

  Blondi

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  1.312
  Допаѓања:
  2.412
  Чварките кај шумеча беа пресудни :love:
   
  На brnjomkd му/ѝ се допаѓа ова.
 7. GavolRulz

  GavolRulz hippopotomonstrosesquipedaliophobia

  Член од:
  23 март 2008
  Мислења:
  10.841
  Допаѓања:
  6.555
  Чварките се кај Medea :pos:
   
  На teneke и Tutor им се допаѓа ова.
 8. Blondi

  Blondi

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  1.312
  Допаѓања:
  2.412
  Ццц грешка сум видела....:rolleyes:(n)
  Ако може гласот да се премести ок.
   
 9. Pane-G

  Pane-G

  Член од:
  12 мај 2009
  Мислења:
  4.880
  Допаѓања:
  2.198
  Тежок избор оти сите се убави и вкусни , но гласам за @shumecha.tableta бидејќи ме потсетува како пицеријата Смок кај автокоманда кое веќе не постои или грешам


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
 10. Newton'

  Newton' Fapstronaut

  Член од:
  25 јули 2015
  Мислења:
  294
  Допаѓања:
  258
  Не сум баш воодушевен што чварки се ставени на pepperoni pizza , ама гласав за @Medea , не сакам пица со пилешка салама или шунка
   
 11. SK-92

  SK-92

  Член од:
  11 октомври 2010
  Мислења:
  956
  Допаѓања:
  923
  Не постои.
  Сега е Кремисимо. Истата што е и во Хиподром.
   
 12. Pane-G

  Pane-G

  Член од:
  12 мај 2009
  Мислења:
  4.880
  Допаѓања:
  2.198
  Сум пробал кремисимо и не е тоа тоа како смок или како shumecha tableta


  Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
   
 13. CafeDelMar

  CafeDelMar Luminance

  Член од:
  29 октомври 2007
  Мислења:
  6.013
  Допаѓања:
  11.591

Сподели преку: