Кајгана Радио лето 2015 (пријавување)

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Дами и Господа, здраво на сите, во минатите години имавме и радио, моментално неактивно, но Ејсид ни даде дозвола да отвориме нова тема и имаме повторно надеж за радиото, барем за ова лето.

Да почнеме со пријавување. Значи треба само да си одберете термин кој ден сакате да пуштате музика и од кој жанр. Пример:

Толстој, Понеделник од 12:00 - 13:00 жанр рок и тој термин вие ќе пуштате музика на Кајгана, а инструкциите ќе ви бидат објаснети надокнадно.

Да пигнам некои од старите диџеи кој се надеваме ќе сакаат и ова лето да пушаат музика.
@RickyLFC9 @HristijanWR10 @Andrew @langelina @Клипче @STEALTH на овие ми текна сеа за сеа.

Да видиме али има заинтересираност за да се реализира идеава :)
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Neeeeeeemoj ni da pomislis Linkin Park da ne gi pustas :D :rockerce:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Дами и Господа, здраво на сите, во минатите години имавме и радио, моментално неактивно, но Ејсид ни даде дозвола да отвориме нова тема и имаме повторно надеж за радиото, барем за ова лето.

Да почнеме со пријавување. Значи треба само да си одберете термин кој ден сакате да пуштате музика и од кој жанр. Пример:

Толстој, Понеделник од 12:00 - 13:00 жанр рок и тој термин вие ќе пуштате музика на Кајгана, а инструкциите ќе ви бидат објаснети надокнадно.

Да пигнам некои од старите диџеи кој се надеваме ќе сакаат и ова лето да пушаат музика.
@RickyLFC9 @HristijanWR10 @Andrew @langelina @Клипче @STEALTH на овие ми текна сеа за сеа.

Да видиме али има заинтересираност за да се реализира идеава :)
Ќе може ли само на кратко да ми објасниш на кој начин се одвива целата работа. Каде ги ставам песните, на кој начин и каде ќе се слушаат?

Иначе и јас сум заинтересиран:)
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Ќе може ли само на кратко да ми објасниш на кој начин се одвива целата работа. Каде ги ставам песните, на кој начин и каде ќе се слушаат?

Иначе и јас сум заинтересиран:)

Треба да симнеш тоа „пуштачот„ за музика шо е линк ќе ти пратам пред да почнеме со пуштање музика, треба таму да поднесиш нешто и пушташ музика преку винамп и то е целата филозофија :)

Neeeeeeemoj ni da pomislis Linkin Park da ne gi pustas :D :rockerce:
ќе пуштам се, имам богата и разновидна колекција од музика на хард дискот, која секојдневно се полни :)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504

Треба да симнеш тоа „пуштачот„ за музика шо е линк ќе ти пратам пред да почнеме со пуштање музика, треба таму да поднесиш нешто и пушташ музика преку винамп и то е целата филозофија :)ќе пуштам се, имам богата и разновидна колекција од музика на хард дискот, која секојдневно се полни :)
А за да таму ги ставам песните треба да ги копирам како линкови од Јутуб? Зошто ако треба прво да ми се симнати во компјутер, па да ги постирам......., ништо.

:)
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
А за да таму ги ставам песните треба да ги копирам како линкови од Јутуб? Зошто ако треба прво да ми се симнати во компјутер, па да ги постирам......., ништо.

:)
треба да ги имаш во компјутер.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.034
Поени од реакции
14.975
I'm in. Едно време на црнобело пуштав така. само дајте термин после први. интернетов кочи. :(
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Ако сте за трансче, кажете :D :D
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
А вака да прашам иам 2 миксој дал мојт пример нив ди лупнам? По 2 и нешо сати се
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Abe glejte. Treba spored mene da se opredeli od tolku do tolku rok posle toa drug zanr. Znaci site vkusovi na Kajgandziite da im bidat zadovoleni. Ja sum always da bide samo Rock \w/ :ojeaa:
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Ееее, на куроф веќе претеравте. :D Па скоро цел подфорум е за РОК, уште то фалит и на радиово
 

Kajgana Shop

На врв Bottom