Кајгана Радио лето 2015 (пријавување)

Дискусија во форумот 'Кајгана радио - Е, неее...!' започната од Толстој, 17 мај 2015.

 1. Толстој

  Толстој екс Бомбастичен

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  11.745
  Допаѓања:
  11.852
  Дами и Господа, здраво на сите, во минатите години имавме и радио, моментално неактивно, но Ејсид ни даде дозвола да отвориме нова тема и имаме повторно надеж за радиото, барем за ова лето.

  Да почнеме со пријавување. Значи треба само да си одберете термин кој ден сакате да пуштате музика и од кој жанр. Пример:

  Толстој, Понеделник од 12:00 - 13:00 жанр рок и тој термин вие ќе пуштате музика на Кајгана, а инструкциите ќе ви бидат објаснети надокнадно.

  Да пигнам некои од старите диџеи кој се надеваме ќе сакаат и ова лето да пушаат музика.
  @RickyLFC9 @HristijanWR10 @Andrew @langelina @Клипче @STEALTH на овие ми текна сеа за сеа.

  Да видиме али има заинтересираност за да се реализира идеава :)
   
  На Ska Maniac, Prince и Dr. Wish им се допаѓа ова.
 2. Dr. Wish

  Dr. Wish Perun

  Член од:
  23 септември 2013
  Мислења:
  2.323
  Допаѓања:
  2.761
  Neeeeeeemoj ni da pomislis Linkin Park da ne gi pustas :D :rockerce:
   
  На Толстој му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sungerot Bob

  Sungerot Bob Живеј го животот

  Член од:
  7 август 2012
  Мислења:
  31.900
  Допаѓања:
  36.444
  Ќе може ли само на кратко да ми објасниш на кој начин се одвива целата работа. Каде ги ставам песните, на кој начин и каде ќе се слушаат?

  Иначе и јас сум заинтересиран:)
   
 4. Толстој

  Толстој екс Бомбастичен

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  11.745
  Допаѓања:
  11.852

  Треба да симнеш тоа „пуштачот„ за музика шо е линк ќе ти пратам пред да почнеме со пуштање музика, треба таму да поднесиш нешто и пушташ музика преку винамп и то е целата филозофија :)

  ќе пуштам се, имам богата и разновидна колекција од музика на хард дискот, која секојдневно се полни :)
   
  На Sungerot Bob и Dr. Wish им се допаѓа ова.
 5. Sungerot Bob

  Sungerot Bob Живеј го животот

  Член од:
  7 август 2012
  Мислења:
  31.900
  Допаѓања:
  36.444
  А за да таму ги ставам песните треба да ги копирам како линкови од Јутуб? Зошто ако треба прво да ми се симнати во компјутер, па да ги постирам......., ништо.

  :)
   
 6. Толстој

  Толстој екс Бомбастичен

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  11.745
  Допаѓања:
  11.852
  треба да ги имаш во компјутер.
   
 7. Беркут

  Беркут независен експерт

  Член од:
  12 април 2010
  Мислења:
  9.636
  Допаѓања:
  14.216
  I'm in. Едно време на црнобело пуштав така. само дајте термин после први. интернетов кочи. :(
   
 8. Prince

  Prince PsyTrance, Musica Psychedelica

  Член од:
  22 јуни 2007
  Мислења:
  1.114
  Допаѓања:
  2.985
  Ако сте за трансче, кажете :D :D
   
 9. бутЕ

  бутЕ старлета

  Член од:
  29 март 2011
  Мислења:
  1.964
  Допаѓања:
  3.496
  А вака да прашам иам 2 миксој дал мојт пример нив ди лупнам? По 2 и нешо сати се
   
  На Dr. Wish му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Толстој

  Толстој екс Бомбастичен

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  11.745
  Допаѓања:
  11.852
  ваљда можеш :Д
   
  На Dr. Wish му/ѝ се допаѓа ова.
 11. TIPEE

  TIPEE

  Член од:
  4 март 2014
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  52
  eve i jas sum za 16.00-18.00 ex-yu rock
   
  На Dr. Wish му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Dr. Wish

  Dr. Wish Perun

  Член од:
  23 септември 2013
  Мислења:
  2.323
  Допаѓања:
  2.761
  Abe glejte. Treba spored mene da se opredeli od tolku do tolku rok posle toa drug zanr. Znaci site vkusovi na Kajgandziite da im bidat zadovoleni. Ja sum always da bide samo Rock \w/ :ojeaa:
   
  На Толстој му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Prince

  Prince PsyTrance, Musica Psychedelica

  Член од:
  22 јуни 2007
  Мислења:
  1.114
  Допаѓања:
  2.985
  Ееее, на куроф веќе претеравте. :D Па скоро цел подфорум е за РОК, уште то фалит и на радиово
   
  На ∆∇∆ и Dr. Wish им се допаѓа ова.
 14. Mich0MKD

  Mich0MKD

  Член од:
  14 февруари 2013
  Мислења:
  1.233
  Допаѓања:
  1.037
  Ајде и ја може да пуштам од рап,трап,транс до екс-ју :D
   
  На Толстој му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Толстој

  Толстој екс Бомбастичен

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  11.745
  Допаѓања:
  11.852
  кој денови?

  Можете да почнете да се пријавувате :)
   

Сподели преку: