Кајгана Радио лето 2015 (пријавување)

Дискусија во форумот 'Кајгана радио - Е, неее...!' започната од Толстој, 17 мај 2015.

 1. Mich0MKD

  Mich0MKD

  Член од:
  14 февруари 2013
  Мислења:
  1.233
  Допаѓања:
  1.037
  Вторник и петок 14-16
   
 2. Morgan Freeman

  Morgan Freeman Немодератор

  Член од:
  23 април 2010
  Мислења:
  2.412
  Допаѓања:
  3.352
  Кој ќе го составува распоредот нека ме вметне во петок да речеме после 4 попладне, до отприлика 6/6 и 30. Зависи како ќе се состави распоредот може и да се ремодифицира.
   
 3. Makaveli The Don

  Makaveli The Don Гостин

  Hardcore/Metalcore
   
  На ∆∇∆ му/ѝ се допаѓа ова.
 4. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  Сите што сакате да се пријавите пополнете го следново:

  Еве што треба да одговорите:

  1. Жанр на музика кој сакате да го пуштате
  2. Термин (ден и час) кога би сакале да пуштате музика на Радио Кајгана
  3. Тип на емисија (само музика или музика + говор)
  4. Дали знаете/сакате да си направите џингл за вашата емисија


  @Толстој го направи ли распоредот за да можеш да вметнуваш членовите кои ќе пуштаат музика?

  Инаку сите вие кои се пријавувате морате да се држите до вашиот термин за да си тече се нормално без оние имав проблеми со нетот, лаг имав и сл. Бидејќи многу е лесно да се пријави но одржувањето на терминот е многу битно.
   
  На Dr. Wish му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Толстој

  Толстој екс Бомбастичен

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  11.745
  Допаѓања:
  11.852
  Ако сакаш направи ти, ако неможеш ќе средам јас :)
   
 6. Mich0MKD

  Mich0MKD

  Член од:
  14 февруари 2013
  Мислења:
  1.233
  Допаѓања:
  1.037
  1.Трап/рап
  2. Вторник и Четврток од 14-16
  3. Мешано..Некогаш со говор, некогаш само музика
  4. Не знам да правам џингл, а би сакал да има
   
 7. M-1

  M-1 Добро утро Махачкала!

  Член од:
  6 септември 2010
  Мислења:
  3.897
  Допаѓања:
  6.564
  Јас за хашиш сум, нормално ак си за.
  :D
   
  На Prince му/ѝ се допаѓа ова.
 8. langelina

  langelina

  Член од:
  6 јули 2011
  Мислења:
  3.728
  Допаѓања:
  7.578
  Јас сум „за“, ќе известам за терминот. :)
   
  На Dr. Wish и Толстој им се допаѓа ова.
 9. Не-го-знам

  Не-го-знам svetac ivan iscelitel

  Член од:
  3 мај 2015
  Мислења:
  520
  Допаѓања:
  208
  Јас сум за Четврток во 17. Музика секаква рок тежок метал ( 100 кила е бе брат) денс музика техно се бе се. Џингл ќе напрам нема проблем само некој да ми кажи како ќје се стрима.
   
  На Толстој му/ѝ се допаѓа ова.
 10. TIPEE

  TIPEE

  Член од:
  4 март 2014
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  52
  Od Ponedelnik do Petok koj e sloboden ke go zemam ne e problem
   
 11. Prince

  Prince PsyTrance, Musica Psychedelica

  Член од:
  22 јуни 2007
  Мислења:
  1.114
  Допаѓања:
  2.985
  Може, може, со рапче ојт то :pos:
   
 12. Ska Maniac

  Ska Maniac Бараба

  Член од:
  2 октомври 2013
  Мислења:
  3.623
  Допаѓања:
  3.490
  До кога треба да се пријавиме ???
   
 13. Lenny

  Lenny Seventh Son of a Seventh Son

  Член од:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  335
  Допаѓања:
  405
  Би сакал ако може у четврток после полноќ да пуштам хард рок и метал,само да ми објасно некој како оди се ова со диџеите пошо од нула почнувам
   
 14. бутЕ

  бутЕ старлета

  Член од:
  29 март 2011
  Мислења:
  1.963
  Допаѓања:
  3.491
  1. Трап/Клуб-Хаус

  2. Вторник и Среда 23:00 - 00:00
   
 15. Andrew

  Andrew ќ

  Член од:
  27 октомври 2011
  Мислења:
  5.729
  Допаѓања:
  15.237
  Технички радиото сеуште функционира. Никогаш не престана.
  Еве сеа ќе рокнам нешто некој пола саат/саат чисто за проба.

  ТУКА можете да го слушате.
   

Сподели преку: