Кампување со шатор

Член од
12 јуни 2019
Мислења
4
Поени од реакции
0
Здраво дечки, нов сум на форумов и пишувам во врска со горенаведената тема. Во месец Јули имаме во план да кампуваме некаде во природа, ама не знаеме каде. Доколку може да ми дадете некое предлог место за кампување со шатор (град, општина) би бил благодарен. Исто така сакав да прашам и во врска со законите за палење оган. Доколку некој се разбира да ми каже дали може/неможе да се пали секаде логорски оган?
 
Член од
30 јануари 2009
Мислења
286
Поени од реакции
172
Здраво дечки, нов сум на форумов и пишувам во врска со горенаведената тема. Во месец Јули имаме во план да кампуваме некаде во природа, ама не знаеме каде. Доколку може да ми дадете некое предлог место за кампување со шатор (град, општина) би бил благодарен. Исто така сакав да прашам и во врска со законите за палење оган. Доколку некој се разбира да ми каже дали може/неможе да се пали секаде логорски оган?
Имаш 2 добри локации за кампување околу Велес, езеро Младост или Пешти на Бабуна ;)
 
Член од
12 јуни 2019
Мислења
4
Поени од реакции
0
Имаш 2 добри локации за кампување околу Велес, езеро Младост или Пешти на Бабуна ;)
Фала на одоворот, местата изгледаат супер, плус блиску до Скопје...
 
Член од
1 мај 2019
Мислења
16
Поени од реакции
9
Koмунисти, пролетери и работничка багра кампуваат под шатори, се какаат по грмушки и бришат со лисја од дрвата а навечер уз оган пејат песни каде се велича Маркс и Енглес.
Господата и оние кои успееа во животот одат по хотели или изнајмуваат вили и бунгалови каде уживаат во ресторани, џакузи и климатизирани простории
Колку глуп менталитет. Во животов сум заработил преку милион евра и еве кампувам, идолошки спротивен од коминизмот и така. Не е се до скапите хотели и сл.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.227
Поени од реакции
733
Колку глуп менталитет. Во животов сум заработил преку милион евра и еве кампувам, идолошки спротивен од коминизмот и така. Не е се до скапите хотели и сл.

Лет3 пушта шега.. И јас правам кеш и кампувам, а поштувам и хотели и скапи срања.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.344
Поени од реакции
3.749
Кампувал ли некој во Љубаништа и околината? Чув дека на дивите плажи немало проблем да се постави шатор? Искуства или потпочни упатства како да се стигне до одредена плажа?
 
На врв Bottom