Кампување со шатор

Член од
12 јуни 2019
Мислења
4
Поени од реакции
0
Здраво дечки, нов сум на форумов и пишувам во врска со горенаведената тема. Во месец Јули имаме во план да кампуваме некаде во природа, ама не знаеме каде. Доколку може да ми дадете некое предлог место за кампување со шатор (град, општина) би бил благодарен. Исто така сакав да прашам и во врска со законите за палење оган. Доколку некој се разбира да ми каже дали може/неможе да се пали секаде логорски оган?
 

fcwiz@RD

Supreme Сasual Dating Real Women
Член од
30 јануари 2009
Мислења
459
Поени од реакции
376
Здраво дечки, нов сум на форумов и пишувам во врска со горенаведената тема. Во месец Јули имаме во план да кампуваме некаде во природа, ама не знаеме каде. Доколку може да ми дадете некое предлог место за кампување со шатор (град, општина) би бил благодарен. Исто така сакав да прашам и во врска со законите за палење оган. Доколку некој се разбира да ми каже дали може/неможе да се пали секаде логорски оган?
Имаш 2 добри локации за кампување околу Велес, езеро Младост или Пешти на Бабуна ;)
 
Член од
12 јуни 2019
Мислења
4
Поени од реакции
0
Имаш 2 добри локации за кампување околу Велес, езеро Младост или Пешти на Бабуна ;)
Фала на одоворот, местата изгледаат супер, плус блиску до Скопје...
 
Член од
1 мај 2019
Мислења
122
Поени од реакции
136
Koмунисти, пролетери и работничка багра кампуваат под шатори, се какаат по грмушки и бришат со лисја од дрвата а навечер уз оган пејат песни каде се велича Маркс и Енглес.
Господата и оние кои успееа во животот одат по хотели или изнајмуваат вили и бунгалови каде уживаат во ресторани, џакузи и климатизирани простории
Колку глуп менталитет. Во животов сум заработил преку милион евра и еве кампувам, идолошки спротивен од коминизмот и така. Не е се до скапите хотели и сл.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Колку глуп менталитет. Во животов сум заработил преку милион евра и еве кампувам, идолошки спротивен од коминизмот и така. Не е се до скапите хотели и сл.

Лет3 пушта шега.. И јас правам кеш и кампувам, а поштувам и хотели и скапи срања.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Кампувал ли некој во Љубаништа и околината? Чув дека на дивите плажи немало проблем да се постави шатор? Искуства или потпочни упатства како да се стигне до одредена плажа?
 
Член од
10 декември 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Здраво дечки, летово што иде планирам да одам на кампување со уште двајца другари во некоја шума, но имам проблем бидејки немам купено вреќа за спиење.Најдов една и мислам беше со comfort temperature од 10 до 15 и ме интересира дали би била поволна за летен период (доколку не е која би била најповолна). Исто така ако знаете некое по мирно местенце за кампување слободно пишете.
 
Член од
4 август 2006
Мислења
41
Поени од реакции
5
Здраво дечки, летово што иде планирам да одам на кампување со уште двајца другари во некоја шума, но имам проблем бидејки немам купено вреќа за спиење.Најдов една и мислам беше со comfort temperature од 10 до 15 и ме интересира дали би била поволна за летен период (доколку не е која би била најповолна). Исто така ако знаете некое по мирно местенце за кампување слободно пишете.
Зависи се од местото и од надморската височина. Земи ја таа со 15 степени и обавезно изолација доле со по можност онаа подлога за јога со алуминиумска фолија па ќебенце и душек или подметач на воздух за спиење па ти у вреќа
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.547
Поени од реакции
2.117
Ееее 7 години поминале од кога сум ја отворил темава, а на кампување заминав дури лани. Само еднаш, бидеќи шаторот кој требаше да збира двајца, не ме збира мене...

Во хоби има ефтини шатори, ги пишува дека се 2mx2m. Земал накој да знам дали се навистина толку? Висок сум 190, и ми треба шатор да има барем 2 метри должина. Не барам квалитет, бидеќи ќе кампувам на лето на плажи, доволно е да има само мрежичка за вентилација.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
874
Поени од реакции
2.658
Ееее 7 години поминале од кога сум ја отворил темава, а на кампување заминав дури лани. Само еднаш, бидеќи шаторот кој требаше да збира двајца, не ме збира мене...

Во хоби има ефтини шатори, ги пишува дека се 2mx2m. Земал накој да знам дали се навистина толку? Висок сум 190, и ми треба шатор да има барем 2 метри должина. Не барам квалитет, бидеќи ќе кампувам на лето на плажи, доволно е да има само мрежичка за вентилација.
Земи си у Декатлон и немаш гајле, нашите кинески верзии не ги бива, мали се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom