Камиони

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
893
Она жолтиот е монтажа, што од моја стручност, шо од законот...50 метра е максималната должина што е дозволена!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
А замисли да треба треба да го паркираш рикверц? :)))))
Гледав емисија за овие чуда пред некоја година... со 3 приколки, е изводливо паркирање во рикверц, има спремни батки што знаа да го паркираат (само замисли колку место треба за да маневрира). Понатаму, веќе е неконтролирано и неизводливо.
 
С

Спенсер

Гостин
А замисли да треба треба да го паркираш рикверц? :)))))
Па... секако дека е тешко,но предната осовина на приколките се фиксира (да не врти лево-десно), и со тоа се олеснува паркирањето... му доаѓа како една подолга приколка...
 

TurboCharger

КарамбатА
Член од
17 јули 2009
Мислења
398
Поени од реакции
14
Па... секако дека е тешко,но предната осовина на приколките се фиксира (да не врти лево-десно), и со тоа се олеснува паркирањето... му доаѓа како една подолга приколка...

ама тоа ако треба да враќа/ паркира...право наназад или под одреден мал агол, ако треба да ја „прекрши“ малку повеќе нема шанса со фиксирани осовини поради тоа што ќе ги искине гумите
 
Член од
14 септември 2008
Мислења
17
Поени од реакции
0
ја неам работено као професионален,иам 15год...аи редовно идам со шоферите од фирмата на татко ми.... тетово/куманово најчесто,а некогаш и до врање, за погоре неам виза....ДА! добро се платени,зависи од тоа што товараат нели..нешо бара претпазливост,па со каиш да го врзеш... само контењери друже...ништо друго, господска работа...ни царада отвараш ни нишо...исто и хладначи т.е. ладилници, отвори вратите позади и уживај...само тоа термокингот шо ке брчи малце...јбг...(нз како се пишува точно).. некогаш остануваат на пат и по месец дена..али кога ке се вратат, се наплаќа:vozbud:
Абе што го лажеш човекот кај се разбираш ти од камиони , а за 480 турбо стар има право не верувам дека има појак камион од него освен ониe MACK, KENWORTH. А иначе нашиот 360 има 1300000 поминато па уште е побрз од Scania 420ks,Man 410, Daf 430 и тоа испробано.А ти Бажо со таа Scania да си ја пикнес кај сто нетреба.

--- надополнето ---

Врати се неколку страници наназад и ќе видиш што сум напишал за ИВЕКО 480 ПС ама од постарите модели,мислам дека камион со таков мотор нема да има во догледно време а што троши многу тоа е точно. Што се однесува до СТРАЛИС-от можам да ти кажам дека ми е омилен камион,до пред некој час го возев моделот од 450 ПС ЕУРО 5 и можам да кажам се најдобро за него.Има солидна потрошувачка која не преминува 30 Л/100 КМ ама има одредени проблеми со борд компјутерот кои со секој нов модел ги решаваат? Не знам само каков е новиот моцел на ИВЕКО CUBE ама ќе го пробам и него еден ден. Не знам кога пак ќе одам во фабриката на ИВЕКО,таму одев на школо за ИВЕКО и добро го пзнавам тој камион. Што се однесува за СКАНИЈАТА таа е само за вадење на камења од бубрезите,амортизација никаква,потрошувачка неодредена поготово кај Р моделите што се без АД БЛУЕ...
Алал да ти е AtoM-AnT се што кажа е точно.
 
С

Спенсер

Гостин
Абе што го лажеш човекот кај се разбираш ти од камиони , а за 480 турбо стар има право не верувам дека има појак камион од него освен ониe MACK, KENWORTH. А иначе нашиот 360 има 1300000 поминато па уште е побрз од Scania 420ks,Man 410, Daf 430 и тоа испробано.А ти Бажо со таа Scania да си ја пикнес кај сто нетреба.

--- надополнето ---



Алал да ти е AtoM-AnT се што кажа е точно.
Технологијата иде напред дечкооооО!!!

5 од 100 души го фалат стралисот... коментар понатаму? :)

SCANIA-KING OF THE ROAD!!!
 
Член од
14 септември 2008
Мислења
17
Поени од реакции
0
Технологијата иде напред дечкооооО!!!

5 од 100 души го фалат стралисот... коментар понатаму? :)

SCANIA-KING OF THE ROAD!!!
Хахахахаха дечко пробај па уверисе ти се вика тоа , а плус јас тука не видов ниту е ден стручен човек да каже дека сканијата е добра, а за ивеко најдов.И плус таткоти кога кажа дека на секој 200000 се отвара моторо на сканиа што сакаш....
 

TurboCharger

КарамбатА
Член од
17 јули 2009
Мислења
398
Поени од реакции
14
Абе што го лажеш човекот кај се разбираш ти од камиони , а за 480 турбо стар има право не верувам дека има појак камион од него освен ониe MACK, KENWORTH. А иначе нашиот 360 има 1300000 поминато па уште е побрз од Scania 420ks,Man 410, Daf 430 и тоа испробано.А ти Бажо со таа Scania да си ја пикнес кај сто нетреба.


и нашето Ивеко има исто поминато...а тоа дека е побрзо од Скании 420 итн, сам се лажеш ти...можеби е побрз од 113-320/360, МАН 362, ДАФ 360 АТИ кои се слични со него по снага.

П.С: Се извинувам ако има повеќе одговори, интернетот ме мајтапи нешто
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Де бе најдовте да споредувате Ивеко со Сканија во никој случај не може да споредете, Ивекото е каначка во споредба со сканијата.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Да не раскажуваме прикаски напразно во стилот „на кого му е поголем“, најпосле секој од дискутантите ина свој вкус а како што ми изгледа ниеден од нив нема професионално „Ц“ или „Е“ возачко искуство. Јас иако ги имам спомнатите категории, ретко сум ги возел што сметам дека е какво-такво, сепак некакво искуство. Сепак, ако зборуваме за вкус, најсиле впечаток до сега ми оставило ова:



А еве каква му е кабината која имав чест и огромно задоволство да ја испробам возејки речиси 2000 км во нејзе


 

Kajgana Shop

На врв Bottom