Камиони

I

IBIZA SOUND

Гостин
spored mene skania i man se najdobri kamioni
skaniite imaat mala prednost vo toa so imaat najmala potrusuvacka na gorivo
 
Член од
14 септември 2008
Мислења
17
Поени од реакции
0
сканијата не ме бендисва многу, крута е, али како ја прима гаста....нз оти али акторсот ме бендисва најпоке, кај еден другар имав појдено, си купија 460 коња, 2003 година, кабината пливаше, а и добар се покажа, убо примаше гас.....и волвото е супер, имам влезено во волво 420 2003 година автоматик, ме бендиса то што кабината на дупки, пливаше, комфорт 99%, ама не ме бендиса дека автоматик, и не се забележваше многу примањето на гаста, но сепак брз, за 15-17 секунди ги наби 90 км/h....али сепак според мене Actros rules The truck World :D:D:vozbud:

PS: во секаков камион имам влезено, и тест вожња видено, само сум немал прилика да видам ивеко....:/

vlezi vo iveco pa ke vidis stoe masina i kako prima
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
mnogu golemi potrosuvaci na gorivo se ivekoto,a i na masina ne se mnogu kako so trebe
i vnatre vo kabinata ne me bindisuat ic kako se uredeni
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Еве еден тјунинг на ДАФ 105-ка, не е нешто посебно ама авторот се потрудил барем!







 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
porano mi kazuvashe edno drugarce deka gledalo vo spisanija kako nekoi kamioni imale samite tush kabini.. moze li nekoj da mi najde i pokaze takvi sliki zashto bi sakal da vidam
interesna stvar
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
porano mi kazuvashe edno drugarce deka gledalo vo spisanija kako nekoi kamioni imale samite tush kabini.. moze li nekoj da mi najde i pokaze takvi sliki zashto bi sakal da vidam
interesna stvar
Да му кажеш на другарчето твое дека лаже а кој лаже, тој краде и на таванот спие!
Можеби некогаш ќе измислат камиони со туш кабини ама засега такво нешто нема во сериско производство, може само ако некој забеган инвестирал во својот камион да вгради такво нешто?
 
С

Спенсер

Гостин
Да му кажеш на другарчето твое дека лаже а кој лаже, тој краде и на таванот спие!
Можеби некогаш ќе измислат камиони со туш кабини ама засега такво нешто нема во сериско производство, може само ако некој забеган инвестирал во својот камион да вгради такво нешто?
хмммм... оние америчките што се,цели соби имаат... кабината им е ептен долга...не би ме зачудило...
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Еве ти SCANIA Long Line:



А еве како изгледа внатрешноста:



Како што гледате има умивалник ама туш нема, умивалникот и тушот немаат исто количество отпадна вода?

Еве го модел Т2000 на производителот Kenworth:



А еве како изгледа кабината внатрешно:



Мислам дека не сме пишале и за камионите кои влечат и по неколку приколки а се познати под насловот Road Train, најзастапени се во Северна Америка, дел од Канада и во Австралија.
Еве неколку слики како изгледа тоа:













По автопатиштата ќе ги сретнете и овие знакови:







Доколку не ги почитувате овие знаци може само да наебете односно моќните машини да направат од вас мелено месо!!! :pop: :pop:
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
првпат гледам влекачи со 3-4 приколици...Респект!:smir:
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
340
Поени од реакции
15
Nemom neshto da klam slika nz so mue :mad::mad:: da vidite vo Bitola sto FREIGHTLINER donesoja od Germanija nemate pojma kolkav e :D ama nemom da stavam slika :mad::mad:



 
M

Mario Gómez

Гостин
Aма проблемот е што овие road train се ограничени со местата во кои можат да возат, јас имам гледано документарна емисија за во Австралија, таму е најпогодно за нив.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Old Trucks

Во Петокот бев на една собиранка на стари камиони, еве како изгледаше тоа:





















И за крај еден камион што лета :)





Има уште слики ама ќе ги постирам во друга прилика...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom