Камери во Скопје = работат или не?

Член од
21 јули 2009
Мислења
31
Поени од реакции
12
Имаше една слична тема на оваа но последниот одговор ми се чини беше пред 3 - 4 години така да морам да отворам нова тема и да образложам зошто. Значи сношти кај 9 часот возев по булевар Гоце Делчев и бев нешто опасно расеан и МИСЛАМ дека го прелетав семафорот на раскрсницата кај зградата на мтв (на црвено). Како и да е не ме прашувајте како можам да возам во таква состојба знам дека сум виновен тоа е тоа. Прашањето ми е дали има камери на таа раскрсница и дали воопшто работат доколку има? И да заборавив, колата ми беше на пробни таблици
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Имаше една слична тема на оваа но последниот одговор ми се чини беше пред 3 - 4 години така да морам да отворам нова тема и да образложам зошто. Значи сношти кај 9 часот возев по булевар Гоце Делчев и бев нешто опасно расеан и МИСЛАМ дека го прелетав семафорот на раскрсницата кај зградата на мтв (на црвено). Како и да е не ме прашувајте како можам да возам во таква состојба знам дека сум виновен тоа е тоа. Прашањето ми е дали има камери на таа раскрсница и дали воопшто работат доколку има? И да заборавив, колата ми беше на пробни таблици
Без гајле биди...
Тие повеќе за заплашување се ставени...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.111
Поени од реакции
39.786
снимаат камерите но мислам не ги користат за прекршоци, пошто ако казнуваат кај ќе им биде крајот
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Камерите се повеќе за регулирање на семафорите по раскрсниците. Без гајле.
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
31
Поени од реакции
12
Дечки фала ви ми олесна, нема една недела од кога купив кола уште забрана на возачка ми фалеше :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Дечки фала ви ми олесна, нема една недела од кога купив кола уште забрана на возачка ми фалеше :)
Не е ваљда до толку на нашиве закони да им се плашиш....
Немојјј...:)
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.252
Поени од реакции
4.478
Јa лaни кaкo пешaк пoминaв нaдвoр oд пешaчки и ми свири цaјкaнoв сo свирче кoa му јa летнaв дa бегaм :D
кoгa ме фaти еднa пaникa aми кaмериве хaхaхaхa пa уште aкo виделе декa сум бегaл.... :D
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Aко снимаат ќе снема место по затвориве. :)
Без лутење али оној што поминува на црвено,би му залепил една тешка казна па со години да ја плаќа.
Свесен ли си дека ако удриш некого и има смртни последици дека тогаш нема бегање или не си свесен.Лева држава и полиција дреме на погрешни места и казнува за мали ситници.
.Абе на црвено не се кочи,туку се копа кочницата другарче..

Јас сум камериве да се уклучат барем на прометните раскрсници и секој кој ќе помине на црвено да одговара и тоа дебело да речеме со половина од неговата плата во рок од една година
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Работат,ама не за прекршоци.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.655
Поени од реакции
14.510
Дечки фала ви ми олесна, нема една недела од кога купив кола уште забрана на возачка ми фалеше :)
На тебе затвор ти фали, не забрана за возачка. Опасно бил расеан.... абе како не ти е срам тема уопште да отвараш?????
Од такви како тебе гинат луѓе, чукни си ја главата малку.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
514
Често навечер поминувам на црвено, мислам во момент кога се менува да не чекам, но досега никаква казна не сум добил.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
^ Браво, уште за фалење е дека досега казна не ти стигнала.

Sent from my Note 3 [SM-N9005] using Tapatalk
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.922
Поени од реакции
1.443
Камерите работат, ама казна нема да ти стигне.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
На тебе затвор ти фали, не забрана за возачка. Опасно бил расеан.... абе како не ти е срам тема уопште да отвараш?????
Од такви како тебе гинат луѓе, чукни си ја главата малку.
de de ti pa
na crveno pominal i ajde besilka, golemo cudo
kolku pati sum pominal i jas i uste kolku gi ima kako mene :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom