Калифорнија отвори Супермаркет за Марихуана - iGrow

Ч Е Н Т О

Методија Андонов
Член од
3 јули 2008
Мислења
1.699
Поени од реакции
1.609
Во Oakland, California USA (близу до San Francisco) се отвори СУПЕРМАРКЕТ за МАРИХУАНА = iGrow...!!!
:vozbud:

Во објект со површина од околу 1400м2, близу аеродромот во Oakland љубителите на "медицинска марихуана" ќе можат да најдат буквално СЕ' што има било каква врска со растење и консумирање на марихуана.

А, прибидејќи е за "медицински потреби" :kesa: има дури и доктор во самиот супермаркет, којшто нели ако немате пусул од друг доктор пред да дојдете, ќе ви издаде еден на лице место..! :helou:

ИЗВОР

Дури и конзервативниот Bill O'Reilly му посвети должно внимание на чудово.

http://video.foxnews.com/v/4003300/reefer-madness/?playlist_id=86923#/v/4003300/reefer-madness/?playlist_id=86923

А, најинтересно "од управата" си стокмиле и twitter account

И последно, на страната thinkingpot.com има неделен избор на најсекси stoner=пушач/ка на марихуана.
Во моментов е Канаѓанката Billie Prudence

 
Член од
21 април 2006
Мислења
7.015
Поени од реакции
2.562
Ова мора да се посети некад во животот :vozbud::vozbud::vozbud: :мара:
 

skywallker77

realen pragmaticar
Член од
1 октомври 2009
Мислења
223
Поени од реакции
28
So site zakoni sto se nosat so Evropsko znamence se doblizuvame kon EU no koga stanuva zbor za legalizacija ili dekriminalizacija na lesni drogi uste aber se nema,ako veke se priblizuvame kon EU so se treba da se zabrza i ovaa granka vo zakonot,a ne se uste za pusenje joint da se plaka kazna 200 eura ili uste poloso da se lezi vo zatvor nekolku meseci za gluposti(bez vrska).Sepak mislam deka treba gragjanska inicijativa i vo vrska so ovoj problem a ne samo so problempt na homoseksualcite i red drugi raboti koj licno ne me zasegaat,ova navistina me zasega i mislam deka treba da se sprovedi(organizira)nekakva peticija ili nesto slicno i siguren sum deka ce ima golem broj podrzuvaci i privrzanici.
A sto se odnesuva do temava super ova sto go napravile Amerikancive so marketov bravo,barem ce mozat slobodno i bez problem da si kupat i pri toa da biraat sto ce konzumiraat,a i ce bidat pregledani od doktor,pozitivno vo sekoj slucaj.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
16.768
Поени од реакции
10.092
no koga stanuva zbor za legalizacija ili dekriminalizacija na lesni drogi uste aber se nema
Но, во контраст, и овде и во ЕУ се криминализираат обработките од тутунот. Што би рекле за слобода на лесни дроги, а од друга страна мерки на банови и забрани на тутунските цигари, тенденција на доведување на раб на криминално дејство на користење на цигари (во ЕУ се најавува бан во цела држава, не само на јавно место). Која е овде логиката? Дали се работи за добри здравствени и социјални мерки или е нешто друго во прашање?
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Не е фер! :(

Уште откако знам за себе, амбиција ми е да имам сопствен marijuana growing business! Крадат идеи!
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.265
Поени од реакции
8.229
Од марихуаната и нејзината “слава и популарност“.:pov: Нема зошто да ми се повраќа од девојката, ниту ја знам, ниту ја познавам, што сака нека си прави таа. :) :)
Али марихуаната ја познаваш... :)
 
T

Tetro

Гостин
легализирање на лесни дроги + проституција = зголемен буџет,

нека расте буџетот, и кај нас ќе се легализираат, да не одам многу оф-топик, знаевме за калифорнија уште многу одамна

http://www.imdb.com/title/tt0439100/
 
?

..........

Гостин
Еден ваков супермаркет во секој град во македонија, и легализирање на марихуаната за само една година ке го преполови бројот на наркомани, за друго ич и да не пишам...
 
На врв Bottom