Калиопи на Евровизија 2012

Член од
18 април 2010
Мислења
2.654
Поени од реакции
3.564
Ќе минеме бе.Со цел Балкан сме во полуфинале, а Калиопи е популарна таму.Ама од друга страна тоа е и негативно бидејќи нема да дозволат цел Балкан да мине во финалето.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
На Англиски песнава е многу моќна, од сите досега пратени ова е најдоброто од нас. Очекувам и највисок пласман досега. Ајде како ќе направиме нова сала :icon_lol:
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.654
Поени од реакции
3.564
На Англиски песнава е многу моќна, од сите досега пратени ова е најдоброто од нас. Очекувам и највисок пласман досега. Ајде како ќе направиме нова сала :icon_lol:
Штета нема да пее на англиски. :(
Изиграва „патриот“.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Штета нема да пее на англиски. :(
Изиграва „патриот“.
Озбилно? Ма нее каков патриот песната на Англиски е добитната комбинација! Одлучено е?
Кај треба да тролам за да ги преубедам:))
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Озбилно? Ма нее каков патриот песната на Англиски е добитната комбинација! Одлучено е?
Кај треба да тролам за да ги преубедам:))
Кај ДООЕЛ „Антички Македонци“ :pos:
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.072
Поени од реакции
10.796
некој нека биде добар и нека стави линк од англиската верзија :)
 
С

сашенко

Гостин
Конечно да направиме добра песна и да звучи топ на англиски и ради патриотизам да ја испее на македонски...ајде една група на фејсбук да напраиме и да и се собереме миљон души и да ја разубедиме.Стварно е тапа ако не ја испее на англиски, гревота е за песнава...
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
Песната влегува в уво, ама мене како да ми е позната, како да имам чуено слично нешто.
Непотребно многу инструменти, дечките шо „свират“ гитари- аман бре, толку пренамагање, јас ќе и најдев дечки шо стварно свират, а не басист што го греши ритамот :)

И Калиопи треба да слегне некое кило- гласот не и е веќе толку добар за да може да си допушти вишок килограми.
 
I

Iblis

Гостин
Во однос на она што пуштавме последниве години, песната е ок-ish, англиската верзија.
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.654
Поени од реакции
3.564
Озбилно? Ма нее каков патриот песната на Англиски е добитната комбинација! Одлучено е?
Кај треба да тролам за да ги преубедам:))
Одлучено е, и вчера неколку пати кажаа. :(
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Песната влегува в уво, ама мене како да ми е позната, како да имам чуено слично нешто.
Непотребно многу инструменти, дечките шо „свират“ гитари- аман бре, толку пренамагање, јас ќе и најдев дечки шо стварно свират, а не басист што го греши ритамот :)

И Калиопи треба да слегне некое кило- гласот не и е веќе толку добар за да може да си допушти вишок килограми.
Мене па инструментите ми се допаѓаат, особено преминот во појак ритам. Само соло гитарата некако ми смета, но се надополнува со врискањето на Калопа.
А нејзе не ја праќаме на мис, туку да пее, таа двестакилашката од Малта секоја година што пее сигурно не е подобра. Од грдана бугарка е десет скали подобра и во глас и во изглед. И годи животот чим се дебелее, поздрав и до нејзината менаџерка :)
--- надополнето: 1 март 2012 во 12:12 ---
Одлучено е, и вчера неколку пати кажаа. :(
Ако сами не ја усериме нема кој.
 
С

сашенко

Гостин

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
А кој тоа одлучува во каква верзија ќе оди песната, Калиопи или МТВ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom