Како ја потикнувате девојката да зборува

Член од
5 декември 2011
Мислења
16
Поени од реакции
1
зборувањето за себе на девојка е најголемата грешка, ако ја потикнеш да збори тогаш си на вистински пат.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.944
Поени од реакции
2.057
Но што ако е срамежлива(и се допагаш а таа срамежливо реплицира со да, не, незнам) како ке ја поткнеш да зборува.
Напишете некоја случка, или ошти прашања за конверзацијата да оде во интезитет. збогатете некој со искуство
Ништо... ја на почеток на врска никогаш не зборувам, не знам, не ми иде никаков муабет, и кога сакам да кажам нешто незнам што, ама со тек на време сето тоа се губи... сега уста не затворам, дури примеќам дека некогаш не ме ни слуша што тропотам само ми клима со глава :))
 

Fasty

Артист
Член од
1 август 2011
Мислења
182
Поени од реакции
47
причината зошто имаме 2 уши а една уста, е дека треба повеке да слушаме а помалку да зборуваме.
слушањето на девојката гледајки ја во очи, климањето со глава, и под прашањата збогатени со некој комплимент се вистинска формула за заведување на девојка, колку повеке зборува толку повеке и си допагаш, со тоа покаживаш интерес кон неа, не да одглумуваш инспектор само општи муабети колку конверзацијата да ти тече во најдобар ред, има мн отворени девојки кој ке воспоставиш таков дијалог.
Но што ако е срамежлива(и се допагаш а таа срамежливо реплицира со да, не, незнам) како ке ја поткнеш да зборува.
Напишете некоја случка, или ошти прашања за конверзацијата да оде во интезитет. збогатете некој со искуство
Болдираното се почитува царе. :ROFLMAO: Епа вака.Денеска знаеш кога ќе одпочнеш муабет во стилот дека се почнува на фејзбук,во случајот си етикетиран као „детиште“.Ама се постариве генерации (ДА НЕ РЕЧАМ ОСТАТОЦИ ОД КОМУНИЗМОТ И ФЕУДАЛИЗМОТ)се „модернизираат“ поточно прават идиоти од себе гледајќи да извадат ШМЕКЕРСКА слика за на профил.Ама се почнува на фејзбук.Кај мене се фукнционира на принципот „ако запнам ќе ти го бапнам“.Ако не си упорен во нитуеден сегмент не ќе имаш успех.Можеш секогаш било која да ја ЗАЗБОРИШ ама пази да ја зазбориш ама не да ја заведеш.Значи типката може да го користи своето алтерего и да си „грд“ а пак да ти напрај обилен и „сочен муабет“ ама кога ќе дојде до моментот...чкрипи !
Најдобро е да почнеш со прашања за минатото нејзино ..а ако веќе се срами од минатото МОЖЕБИ е веќе искусна типка па тука знаеш дали си плус или минус
ЗАВИСНО што бараш ...темава поттикнува МИЛИОН под теми... супер дискусија во секој случај.Најубаво да препуштиш малце и на неа :) нека се мачат !!! доста ние машкиве се потиме
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.004
Поени од реакции
3.315
Jас не дозволувам многу да зборуваат, освен да го искажат својот став кратко и јасно. И доколу има нешто што сака да каже ке си каже, нема зошто да ја потикнувам (да и ги вадам зборовите со клешти). Се сметам за доста добар соговорник и пренесувам искуства во разговори, се сметам за доста убедлив- затоа само јас зборувам а девојката слуша и зјапа во мене. Доколку се однесува на другарка што исто така е добар соговорник , колата и на некое поинтимно место со добар поглед, со флаша вино ,легнати на хауба и опуштено реге музиче си поминуваме цела вечер и се испразнуваме за некои работи што ни тежат на срце.
А девојките кои не зборуваат шират негативна енергија, таква девојка може да ме депримира и мене- ги избегнувам
 

its_ok_im_new

brake lights
Член од
24 август 2010
Мислења
402
Поени од реакции
216
Прво другар, неможеш шаблонски да приоѓаш. Ако си потполно опуштен, тогаш ќе реагираш како што реагираш во продавница, со роднини, по дома, а подобро од тоа нема.
Друго, не важи само кај девојките, туку општо кај сите- луѓето повеќе сакаат да зборуваат за себе. Така да се зависи од типот на прашањата што ги поставуваш, и каков слушател си. Вистинските прашања произлегуваат спонтано.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.846
Поени од реакции
3.243
и викам “Збори ми прљаво“ и она почнува да ми збори.
 
На врв Bottom