Како се снаоѓа Романија во своето ново друштво -ЕУ!

Член од
17 јануари 2009
Мислења
686
Поени од реакции
662


А бе да ни е во Хаити сликана:pos2:
Ја не знам што психолошки проблем имате вие Бугарите, си поставил слика од твоите браќа во старата скопска чаршија од пред 30 години и што. Па овие ваши браќа беа кралска фамилија за вас, не чекаа да уплатат лада или трабант и после 5 години да ја добијат нивните потомци.
 
Член од
28 јануари 2010
Мислења
493
Поени од реакции
117
Ami ako vlezeme??? :)

kradenje na folklor od Makedonija,za nelegalno prepevanje na makedonski izvorni pesni na BG jazik bez da si plastate za avtorski prava? :)

Другар, jави ми се на ПМ. Да си поговориме се едно сме на маса. Jас бев во Струмица, не во Струга и на секаде слушах српски песни. Ние, во Пиринско, и цела БГ слушаме и пееме македонски песни повеке од вас, а вие слушате и пеете српски. Насекаде српско. Даже имате оште "Маршал ТИТО" како улици и школи. Ние, македонците од Пиринско не сакаме срби и албанци около нас друже.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
26
Поени од реакции
2
Ја не знам што психолошки проблем имате вие Бугарите, си поставил слика од твоите браќа во старата скопска чаршија од пред 30 години и што. Па овие ваши браќа беа кралска фамилија за вас, не чекаа да уплатат лада или трабант и после 5 години да ја добијат нивните потомци.
Ха-ха немаме никаков "психолошки" проблем друже. Парво види по-горе, сликата ставена от ваши македонци а не от бугари, второ - прав си ама за време отпреди 30г. Сега ела да видиш какви коли возиме, нема лада нема 30г. Juго. Скоро бев во штип - убавите коли беа со БГ таблички, другите маjko жална.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Ха-ха немаме никаков "психолошки" проблем друже. Парво види по-горе, сликата ставена от ваши македонци а не от бугари, второ - прав си ама за време отпреди 30г. Сега ела да видиш какви коли возиме, нема лада нема 30г. Juго. Скоро бев во штип - убавите коли беа со БГ таблички, другите маjko жална.
А колку години се стари колите што ги возите? Мислам овие "поновите", нормално...Да не се лажеме. ;)
 

PowerUp

Реалист
Член од
21 септември 2009
Мислења
311
Поени од реакции
5
А колку години се стари колите што ги возите? Мислам овие "поновите", нормално...Да не се лажеме. ;)

Еве ти неколку слики од Софиски улици - коли има секакви и нови и стари.






































 
B

Borg_Drone

Гостин
Во град (како Софија) со два милиона потстанари нормално е да се најде и по некој Хамер, Ламборџини, Ферари и.т.н. Ако не сте знаеле за ваше инфо и тука се возат такви џипови и коли, само тие коли и џипови ги имаат луѓе кои не го заработуваат чесно парчето леб.
Патем, сигурно бугарските граѓани имаат коли од понов тип, веќе не се возат Југо, Фичо, Москвич и.т.н. но тие коли од понов тип (Опел, Шевролет) и.т.н. колку години се стари, колку години се возени на тоа мислев? Донесени од Германија и во Бугарија продавани, затоа....

И не прашував за C-300 не знам зошто си ми поставил слика од вашето ПВО?
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Каква врска има БУГАРИЈА со темава?
 
Член од
28 јануари 2010
Мислења
493
Поени од реакции
117
Каква врска има БУГАРИЈА со темава?
Одиме, шетаме се до Македониjа и Бугариа стигаме и почнуваме да си го мериме. Аиде да сбориме за Романиа.
За мен рманците са малко по напред од БГ.
 
Член од
20 март 2009
Мислења
100
Поени од реакции
2
Ne znam zoshto vseki spor (duri ako e za jivot vo Mars) go doveduvate do spor za Makedonia sprema Bugarija? Ima diskusija za Romanija vo EU.
Nema spor deka za Bugarija i Romanija vo EU napravija golem kompromis za vleguvaneto im vo EU. No toa beshe geostrategicheski komprpmis. Evropa, Turcija i Rusija viangi sa vodeli vojni za Bosfor i Dardaneli i za strategichesko prisustvie vo Crno more. Prez Crno more se uvozuva petrol i gaz. Mnogo petrol i gaz. Vistinata e deka EU (osobeno starata EU) ne saka mnogu mnogu Bugarija i Romanija na nivnata sofra no bez Romanija i Bugarija profitot na europskite korporacii e mnogu po manechok. Ne samo kako 30 milionen pazar, no i kako vozmojnosti za expanzija vo Turcija, Ukrajna, Armenia, Georgia, Azerbeijdjan, Sredna Azia (Kazahstan, Turkmenija, Kirgizija, Uzbekija), Avganistan, Iran, Irak... EU e poblizo do petrolnite poleta i nevralgichnite tochki prez Bugarija i Romanija. A za bugarite i romanite ova e dobro doshlo.
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
A бе неможете ни за Романија да се збори без да се зарчкаш со Татариштана :toe: Љубав невидена :vozbud:
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
Mnogu e jaka Tatarija, od sto se mnogu bogati polovinta se iselija i na kraj pamet ne im doaga da se vratat vo Bugarija. Imaat mal broj nevraboteni posebno od zenskiot pol se site vraboteni niz evropskite bordeli, nema ni edna bugarka nevrabotena, site se vraboteni.
 
Член од
20 март 2009
Мислења
100
Поени од реакции
2
Mnogu e jaka Tatarija, od sto se mnogu bogati polovinta se iselija i na kraj pamet ne im doaga da se vratat vo Bugarija. Imaat mal broj nevraboteni posebno od zenskiot pol se site vraboteni niz evropskite bordeli, nema ni edna bugarka nevrabotena, site se vraboteni.

Ti da ne gi broi? Ako imeto Tatarstan te pravi pomalku kompleksiran- nema problemi. Kajuvai si go pochesto! Treba da se lechish, neli? Az utre so avionot letim za Paris, a ti odi da gledash "Ilinden" i da se divish, oti samo tova ke gledash oshte nekolko godini.
Temava e Romanija vo EU, a ne za bugarite i tehnata vrabotenost/nevrabotenost.

Izviniavam se za offtopic.
 

PowerUp

Реалист
Член од
21 септември 2009
Мислења
311
Поени од реакции
5
...И не прашував за C-300 не знам зошто си ми поставил слика од вашето ПВО?


Просечната возраст на колите ми е тешко да ти кажам каква е сега. Најдов овде една статија од 2003-та година.
http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=1027&sectionid=5&id=00008

Иначе ПВО-то и оше некои слики са малку намигнување за хумор, да не се палите толку многу кога зборуваме и да зборуваме како добри соседи.

Поздрав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom