Како се познава жена која немала секс долго време?

alek34

Многу искусен форумџија
Член од
23 јуни 2009
Мислења
451
Поени од реакции
25
има некои што нон стоп само мрчат и вреѓаат. секогаш имаат негативен став на животот и светот околу нив. се им е темно и само што не пропаднало.

има некои други симптоми да споделите ан темава?
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Гриза луѓе :icon_lol:

За разлика од животните, кои не може да го контролираат (компензираат) сексуалниот нагон (мачево мое, кога е у фаза на парење, ко полудено мјаука, се валка по тепих итд.) човекот знае како да канализира. И плус, сексуалниот нагон не му е у примарните, без чие исполнување не може.

Така да, претпоставката дека на жените им пишуе на чело дека немаат секс и идат околу мразејќи го светот, не е баш точна.

Да, ако седи дома, и не знае што да прави со себе, односно е ко особа, у целина, не-реализирана, веројатно ќе биде негативна или на друг начин неуротична. Али тоа не е само затоа што нема секс, туку е ради вкупната слика на незадоволство од себе и својот живот. А, таквите случаи не се мнозинство, па да ги зееме ко мерило, ниту немањето на секс е единствената причина за истите.

Било жена, било маж, може преку работа, грижа за деца, спортување...било што кое им го заробува вниманието и им ја троши енергијата, да си ја исканалзира сексуалната енергија и да не можеш да одредиш дали пред саат време или пред пола година имале секс.

Се на се, алек34, очигледни докази дали некоја се ебе или не, нема баш да најдеш. :( :(
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
ако има мустаќи... и влакна на ноѕете..:toe:
така беа сите професорки у основно.. што сигурен сум едка немале секс доооооолго време
 

alek34

Многу искусен форумџија
Член од
23 јуни 2009
Мислења
451
Поени од реакции
25
Гриза луѓе :icon_lol:

За разлика од животните, кои не може да го контролираат (компензираат) сексуалниот нагон (мачево мое, кога е у фаза на парење, ко полудено мјаука, се валка по тепих итд.) човекот знае како да канализира. И плус, сексуалниот нагон не му е у примарните, без чие исполнување не може.
така е... и јас тоа напишав. само што го опишав канализирањето како вреѓање и слично... :)

баш денес запознав една земјоделка - специјализација сточарство, па от таму ми е заклучокот...


ако има мустаќи... и влакна на ноѕете..:toe:
така беа сите професорки у основно.. што сигурен сум едка немале секс доооооолго време

да бе - и тоа го заборавив. не им пишува на челото, туку по нозете :)
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Сексуалната незадоволеност се пренесува, рефлектира и во секојдневниот однос, не за џабе се вели “тебе сестро ти треба к*р“ :wink: нормално, за да ја скроти, смири и да зрачи задоволено.

Симптомите како овој неможат да се земат како точни во сите случаеви, меѓутоа се многу чести сигнали дека нешто нефункционира во креветот... можеби федерите, кујзнае.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
така е... и јас тоа напишав. само што го опишав канализирањето како вреѓање и слично... :)

баш денес запознав една земјоделка - специјализација сточарство, па от таму ми е заклучокот...
Успешно канализирање на таа енергија, за кое претходно зборев, значи дека особата конструктивно ја трансформира енергијата, т.е ја пренасочува кон нешто друго, па ни самата таа не "пати" од немање секс, ниту тоа незадоволство го пренесува на околината.

Она што ти го опишуваш пак е неуспешен, неуротичен обид за потиснување на енергијата. И пак ќе речам, сигурно не е само сексот во прашање, туку незадоволства и од други сфери на животот.

И хеј, има луѓе кои можда имаат секс со зачестеност ко онаа на зајци, а сепак се негативни, нервозни, зајадливи и сл. по природа.

Претпоставката дека само сексот може да те направи исфруструирано мрчало или мирно, позитивно битие е ептен дискутабилна генерализација. А, генерализациите се увек полу-вистини, а често и чисти глупости.
 

alek34

Многу искусен форумџија
Член од
23 јуни 2009
Мислења
451
Поени од реакции
25
Успешно канализирање на таа енергија, за кое претходно зборев, значи дека особата конструктивно ја трансформира енергијата, т.е ја пренасочува кон нешто друго, па ни самата таа не "пати" од немање секс, ниту тоа незадоволство го пренесува на околината.

Она што ти го опишуваш пак е неуспешен, неуротичен обид за потиснување на енергијата. И пак ќе речам, сигурно не е само сексот во прашање, туку незадоволства и од други сфери на животот.

И хеј, има луѓе кои можда имаат секс со зачестеност ко онаа на зајци, а сепалк се негативни, нервозни, зајадиви и сл. по природа.

Претпоставката дека само сексот може да те направи исфруструирано мрчало или мирно, позитивно битие е ептен дискутабилна генерализација. А, генерализациите се увек полу-вистини, а често и чисти глупости.
многу тешки пасоси за 1 саат сабајле... ама за претпоследниот гарант не ти е точен... може да се зајадливи и слично, ама не тој ден. е сега ако некој го гледаш зајадлив 10 дена, секој ден - тоа ми беше поентата.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
каква врска има сексуалниот живот со нервоза, негативност
ако си нервозен тип не значи дека немаш секс... или сексот те смирува :tapp:
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Се познава....од авион,ко ќе нема примено(доза,да не ме сфатите погрешно).
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
многу тешки пасоси за 1 саат сабајле... ама за претпоследниот гарант не ти е точен... може да се зајадливи и слично, ама не тој ден. е сега ако некој го гледаш зајадлив 10 дена, секој ден - тоа ми беше поентата.
Некој од мал е зајадлив и нервозен (лоши семејни односи, неурози, бла, бла)
Некој со години може да биде утепан у појам и да биде walking/talking синоним за фрустрација затоа што не му иде кариерата, финансиски е на дното, го стигнуваат животни несреќи...еден куп ствари може да те направат огорчен и ниедна да не биде ексклузивно поврзана со имањето/немањето секс, ниту сексот како чин да може да ги реши.
 

alek34

Многу искусен форумџија
Член од
23 јуни 2009
Мислења
451
Поени од реакции
25
Некој од мал е зајадлив и нервозен (лоши семејни односи, неурози, бла, бла)
Некој со години може да биде утепан у појам и да биде walking/talking синоним за фрустрација затоа што не му иде кариерата, финансиски е на дното, го стигнуваат животни несреќи...еден куп ствари може да те направат огорчен и ниедна да не биде ексклузивно поврзана со имањето/немањето секс, ниту сексот како чин да може да ги реши.
се е ок, то последната мисла... не дека може баш да ги реши, ама може да ги заташка така да ништо не ти значи. не џабе рекле дека тоа е забава за сиромашни?
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
се е ок, то последната мисла... не дека може баш да ги реши, ама може да ги заташка така да ништо не ти значи. не џабе рекле дека тоа е забава за сиромашни?
Колку време?
Пола саат после самиот секс, кога си уште у after-sex "магла"?

И толку. Нишо поише.

Секс, ко гол чин, без емоции, има ефект исто ко да си трчал или вежбал и да си избацил вишок енергија од себе. Чисто од тоа енергетско празнење, сосема кратко, ќе бидеш "мирен".

Љубовта, односно емоциите, на кои сексот им е надополнување, односно здрав интимен однос со некој, е она што може и подолг период да те направи позитивен.
Секс ко секс, сам по себе, ја нема таа моќ.
 

alek34

Многу искусен форумџија
Член од
23 јуни 2009
Мислења
451
Поени од реакции
25
Колку време?
Пола саат после самиот секс, кога си уште у after-sex "магла"?

И толку. Нишо поише.
баш ме интересира: тоа ти си претпоставуваш или стварно така чуствуваш? пола саат и после исчезнува се?


јас сум ја мислел една од виена до скопје во авион и ми излгедаше како да летам :))

неколку дена,,,, не само во авионот :)

да ме прашаше тие денови позајмица да ти дадам без камата - може и ќе ти дадев....
 

alek34

Многу искусен форумџија
Член од
23 јуни 2009
Мислења
451
Поени од реакции
25
Љубовта, односно емоциите, на кои сексот им е надополнување, односно здрав интимен однос со некој, е она што може и подолг период да те направи позитивен.
и тоа особено, не викам не,,, ама без секс нема таков однос, а и само со секс може да држи некое време :vozbud:

И фатила пајажина...

еј --- тоа е малку потешко да го користиш како симптом...

како ќе ја натераш да се соблече и да видиш? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom