Како привлекувате внимание ?

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување

E_L_E_N_A

Битола,мој роден крај
Член од
27 декември 2007
Мислења
479
Поени од реакции
16
Јас лично не сакам да привлекувам внимание,да ми дофрлуваат и да ми свиркаат на улица и зато стално си се облекувам пристојно.А инаку имам приметено дека многу поголемо внимание привлекувам во деколтирана блуза,отколку во ролка.Така да...то е то,такви се машките.
 

KL0$AR

I SEE DEAD PEOPLE
Член од
8 јануари 2008
Мислења
343
Поени од реакции
9
Јебига машки сме! таков ни е кројот.
инаку нема шанси ДА СЕ ОБИДАМ да привлечам внимание.најчесто привлекувам внимание во друштво.Штосови,глупирања (до нормала),зафрканции...
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Да бе, никој не сака да привлече внимание, а еден круг да свртиш во петок навечер по градов, све женско е по парталчиња од сукњи. И отворени маици наравно, и тоа шо има и тоа шо нема. Свеисто, битно на ачик да е. Живо ме занима зашто.
Па нормално дека некоја секси облечена женска ке те остави :nesvest:
Муабетов... :)
Ти ќе мислиш дека е јака онаква, женско ќе рече курва е.
Јас можда и нема (гласно) да речам, ама не, нема да ме остави :nesvest: , не ми е по вкус изглед кој оддава впечаток како да недостига само уште етикетата со цена.
Има нешто што се вика харизма. Или шарм. Не велам дека е лошо и погрешно да сакаш да зрачиш со сексапил или да истакнеш дел од себе што сметаш дека е убав, ама не на тој начин. Oсвен тоа, ако се нема онаа работа онака, од себе, џабе секое дотерување и китење и не знам шо.
Има бе девојки што и во најобични фармерки и кошула изгледаат многу посекси и попривлечно од било која кратка сукња и длабоко деколте. Има разлика во тоа да се изгледа привлечно, а префинето, и во тоа да се изгледа невкусно, да не кажам евтино.
Не ја гледам поентата во тоа да се соблекувам за неколку глупави коментари од типот "Леле каква е...".
`Те...
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Не сакам да прилекувам внимание со својот изглед туку со своето однесување.Презирам луѓе кои ги фарбаат косите во бои со кои би привлекле внимание како некои егзотични папагали!
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
Не сакам да прилекувам внимание со својот изглед туку со своето однесување.Презирам луѓе кои ги фарбаат косите во бои со кои би привлекле внимание како некои егзотични папагали!
hahahaha папагали хахахахах бооо незнам дали се имам вака смеено на форумов хахахахахаха:pos2::pos2::pos2::tapp::tapp::tapp:
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
Искрено со тоа што сум секогаш насмеана ..на сите им се клештам у фаца ама буквално бај`д`веј ова ми го имат кажано јас не сум ни знаела дека привлекувам внимание пошо не сум таков тип личност што остава впечаток на сите араунд.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.323
Поени од реакции
7.784
Потивко ми велат многу гласен сум бил, иако моите вокални способности не се ниту модерни ниту убави :icon_lol:.
 

McMurphy

натчовек
Член од
14 ноември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
33
ставам тенџере на главата :vozbud:
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Па самата моја појава е проследена со големо внимание.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Паѓам во несвест во преполн кафиќ.
Освен тоа незнам како поинаку да привлечам внимание.
 

Lucy in The Sky

A girl with kaleidoscope eyes
Член од
8 март 2009
Мислења
304
Поени од реакции
34
Појма неам. Најверојатно со зборувањето. Често сум таа што најмногу зборува. :kesa:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Никој не е по нормален од мене >.>

:медо:
 

Femme fatale

Љубената на Гаро
Член од
13 јуни 2016
Мислења
231
Поени од реакции
183
Никој не ти се заљубува во карактерот на прв поглед.
Секој си има специфични работи што може да ги истакне. Ако имаш мали гради, а голем задник и долги нозе ќе ги истакнуваш нозете. Ако имаш добро деколте зошто да не го истакниш ?
Не треба да бидеш преразголена, доволно е малку за да привлечеш внимание.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom