Како навиваат нашите ракометни навивачи?

Член од
16 јануари 2018
Мислења
1
Поени од реакции
1
Дечки, знаете некои фрази што најчесто ги повторуваат нашите во публика?
Никако да разберам што всушност кажуваат.. Значи, кои песни и кои фрази најчесто ги употребуваат?? Фала однапред..
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.887
Поени од реакции
14.379
МаКеДоНиЈа ЛЕ, ОЛЕ!

Напред наши_______ се плаши!
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.867
Поени од реакции
4.377
Da ne te nosat u Varazdin pa da naucis nekoja pesna da izrecitiras tamu :D :D :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.598
Поени од реакции
69.971
Дечки, знаете некои фрази што најчесто ги повторуваат нашите во публика?
Никако да разберам што всушност кажуваат.. Значи, кои песни и кои фрази најчесто ги употребуваат?? Фала однапред..
Жена ти се ебе името на играчот+(О)ВЕ x3

пр. Жена ти се ебе Генсхајмеровееее, Генсхајмеровеее, Генсхајмеровеееее :icon_mrgr:

Или нешто вакво:
За Македонија, за Македонците (со акцент на ците)
пичка му матер на Германците
на Германците, педерите
го пушат курот на Македонците.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.296
Поени од реакции
18.857
И овде имало позери но не како сега.
И јас не признавам македонски навивачи кој не ја пеат "Абре Македонче"[DOUBLEPOST=1516156604][/DOUBLEPOST]Е ова некој да го направи денеска ќе го сметаат за сељак.
Што се случи со народот стварно не знам.Нека не ме разбере некој дека со ова сакам да ширам национализам но оваа песна е заштитен знак на навивачите во Македонија.
 
Последно уредено:

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Секако може да навиваш, само предуслов е што помалку да спомнуваш:
  • име на држава(Македонија)
  • симболи(сонце)
  • револуционери(Гоце,Питу,Даме)
  • територии и топоними(солунско поле)
Најпожелно е :
  • Напред наши
  • Але Але
Инаку во знак на добрососедство пожелно е да понесете со вас и знаме од соседните држави.

*шаловите на кое стои 16 кракото сонце пожелно е да ги избегнувате за да не ги повредите чувствата на јужниот сосед(секако тоа не е наш симбол како што велат одредени експерти).
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Се почесто можеш да чуеш и „Ај седни не можам да гледам“ од дибидуси што се дојдени таму за дремење на клупа во парк доживљај.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.011
Поени од реакции
7.085
Жена ти се ебе името на играчот+(О)ВЕ x3

пр. Жена ти се ебе Генсхајмеровееее, Генсхајмеровеее, Генсхајмеровеееее :icon_mrgr:

Или нешто вакво:
За Македонија, за Македонците (со акцент на ците)
пичка му матер на Германците
на Германците, педерите
го пушат курот на Македонците
.
:lolzz::lolzz::lolzz::lolzz:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
63
Поени од реакции
19
Може ли некој да ми помогне, како и каде да ја гледам утакмицава на интернет во HD? На официјалниот сајт - ТВ на првенството, секогаш кога игра Македонија го блокираат стримингот ......
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.120
Поени од реакции
84.808
Дојчланд Дојчланд Ауфидерзен ептен сакав да слушнам...ама не беше нокаут утакмица..здравје у финале :D :D
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Навиваат со срце и душа, а за викендов ќе шибаат у Солун јер сме патриоти.
А за "песми" ваљда : излези момче право на тАраса ? шо знам.
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
235
Поени од реакции
172
Мислам дека треба да бидеме малце покреативни и да направиме нови песни. Не е интересно баш кога цело време се вртат три песни. Одма да кажам јас не сум креативен за такви работи, но верувам дека некоја навивачка група може да направи такво нешто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom