Како за вас изгледа една нормална врска за озбилно во 21ви век?

Член од
22 октомври 2014
Мислења
20
Поени од реакции
8
Љубов.
Како за вас изгледа една нормална врска за озбилно во 21ви век?
 
Последно уредено од модератор:
Член од
22 октомври 2014
Мислења
20
Поени од реакции
8
abe da toa e lekot ali muabetot mi e sto vsusnost za vas navistina pretstavuva navistina vrska za ozbilno vo 21vi vek?
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
abe da toa e lekot ali muabetot mi e sto vsusnost za vas navistina pretstavuva navistina vrska za ozbilno vo 21vi vek?
Најпрво пред се сериозноста на партнерите, да дефинираат што за нив би било врска за озбилно, да почнат да функционираат како едно. Тешко е да се дефинира, се е релативна работа, карактери се во прашање.
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
20
Поени од реакции
8
Тој само да има пари и се друго ќе биде во ред.
za zal pogolemiot del od zenskite razmisluvaaat taka ,no spored mene mislam deka e pogresno razmisluvanje :) so ako ima pari koa nema da dobie ni ljubov ni neznost ni pocit :) ? nemora da znaci spored mene dekka ako se bogati momci samo tie vredat :) i tie so se sredna klasa vredat mnogu :) ne treba zenskite da gledaat po pari parata e prolazna stvar :) parite si se pecalat i si se trosat :
 
Член од
4 декември 2013
Мислења
198
Поени од реакции
70
za zal pogolemiot del od zenskite razmisluvaaat taka ,no spored mene mislam deka e pogresno razmisluvanje :) so ako ima pari koa nema da dobie ni ljubov ni neznost ni pocit :) ? nemora da znaci spored mene dekka ako se bogati momci samo tie vredat :) i tie so se sredna klasa vredat mnogu :) ne treba zenskite da gledaat po pari parata e prolazna stvar :) parite si se pecalat i si se trosat :
Според нас мажите сите ние си вредиме без разлика во која класа сме, али за поголем дел од жените вредат само оние од погорната класа. Иначе кој рече дека нема да добие нежност и почит? Едино љубов нема да добие зошто типката ќе биде затрескана во парите, а не во него, и како што си сме ние по обично (90 %) си паѓаме на тоа и не користат колку можат.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Прво треба да научите за идеалните врски од 20 век,од кој врски и вие сте створени,па потоа треба Копи-Пасте(21).
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Нормално да си невработен, да делкаш ракија, да читаш весник и да се разбираш од Вемеро и Сдм, либето да сејт и да потврдва се шо ќе речиш ти без разлика ал си прав ил не.

Фала Богу, заједно со либето све шо е турска серија со ред да се фатит до крај со малезиско-индијски хит серии како Бумбарите Зујат, драга моја.
 
Член од
21 јуни 2012
Мислења
65
Поени од реакции
84
Абе реално тука секој сака некоја идеална врска си сонува за љубов, среќа, доверба, взаемно почитување, безрезервна поддршка гушки бацки и морални вредности.

П.С не се битни пари и лепота ако е харизматичен хаха :D
 
Член од
21 октомври 2013
Мислења
150
Поени од реакции
320
Партнерите да имаат заеднички интереси.
И мешањето од страна да се сведе на минимум.
Да и добро да се познаваат себеси. Само така ќе умеат и партнерот да го разберат.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Партнерите да имаат заеднички интереси.
И мешањето од страна да се сведе на минимум.
Да и добро да се познаваат себеси. Само така ќе умеат и партнерот да го разберат.
Да надополнам, и да се почитуваат еден со друг. (y)
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Нема такво нешто како идеална врска, односно шансите да најдеш совршен партнер/врска се речиси невозможни. Секогаш има нешто што штрчи, колку и да е мало и небитно.
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
575
Поени од реакции
480
Се помалку нормални работи има во 21 век.Од запад ни идат нови неомодерни правци,како шо се свингери,инцест и разни други абнормални заебанции.Секој покушај за барање на нешто нормално,како шо се романтика или недајбоже љубов ,е прогласено за заостанатост.И нормално ние одма ја прифаќаме таквата ситуација пошто најбитна работа во животов е да си модерен,нели?:cautious:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Се помалку нормални работи има во 21 век.Од запад ни идат нови неомодерни правци,како шо се свингери,инцест и разни други абнормални заебанции.Секој покушај за барање на нешто нормално,како шо се романтика или недајбоже љубов ,е прогласено за заостанатост.И нормално ние одма ја прифаќаме таквата ситуација пошто најбитна работа во животов е да си модерен,нели?:cautious:
Сигурно исто вака размислувале и луѓето во минатото кога виделе некој облечен, а они со лист на полов орган. Можеш да замислиш што си велеле, што се курчи овој ненормалниов :)

Сакам да кажам дека целото човештвото е подложено на нови и нови работи, мислења, системи, технологии, нови докази и напредок. Ни земјата не стои во место. Така да и од тие нови работи некои утре ќе се прифатат како нормални, некои нема да се прифатат и така натаму во иднината. Нешо ко џигерицата кога беше нормална пред 20 години, а денес на некој шо ја носи му се смеат како заостанат. Едноставно е, неможеш да влијаеш на тие процеси.
 
D

Daedalus

Гостин
Прво треба да научите за идеалните врски од 20 век,од кој врски и вие сте створени,па потоа треба Копи-Пасте(21).
Анчо, статистички огромна е шансата да потекнуваш од Џингис Кан и прапрапрапрапрабаба ти да била некоја кутра жена од некое село освоено од него, а тој ја силувал. Поради тоа што од таа нивна врска си ти створен (нели биле створени чукунчукун дедо ти и така до ден денес), мислам дека е најдобро да го земеме тој пример и да почнеме да ги силуваме женките кои ќе ги најдеме на улица. Ипак треба да го следиме примерот на нашите предци, па благодарение на нив, ние сме живи.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Денес нормална врска е ако се ставите у рилејшеншипмент на фејсбук и комуницирате преко фејсбук и др апликации рецимо на смартфон со инсталиран андроид оперативен систем и остали апликаци и Add-on's додека се тагирате кај и да идете и си ги изјавувате чувствата јавно на опцијата Add what you're doing or filing за да видите дали пријателите ке го лајкнат тоа или се само подмукли говеда кои не ви обрнуваат внимание и ви љубоморат на сликата кај што сте сликани како се лапате исфилтрирана на instagram. Тоа е the next level на нормална стабилна врска.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom