Како заведувате/ве заведуваат?

Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
Abe, aj da ne recham vo site mozni situacii mi se sluchuva ova, no vo 99% e vaka... Koga i da doznae nekoe devojche deka mi se sviga, bez razlika dali jas ke i kazam ili nekoj drug ke ja bocni za mene, posle toa, mesto jas da se mucham da ja fatam - taa zabeguva po mene! Poplava od sms vo mobilkata, se frcka pred mene, me sledi... shit! I odma mi stanuva odbivna!

chare ima ili da baram nekoja epten teshka?! (muzena maybe !? :bal: )
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
Како заведувате?
За мене, the challenge е битното :wink:
Заведувам исклучиво со eye-contact. Повеќе пати и не мора ногу зборови да се разменат али за да иде понатаму палам по малку саркастичност и анализирам.
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Jas sakam da si ja pravam interesna. Od izvinete kolku e saat, do "sestra mi ima teloto kako vaseto moze da mi pomognete da i kupam podarok za rodenden?" :pos: Em i davash do znaenje oti se grizis za semejstvo, em oti znaes so da i kupis, em i komplimentiras za telo :D

A sakam i koga sum jas zrtva, ama pred edna nedela mi bese malce weird....
Cekam 50ka na centar, i mi ide edna tipka so decko pod raka i mi vika dali saks da se zapoznaeme? :shock: :shock: :shock: cudno....ama mama se javi na mobilka pa ovaa rece "eee me otkaci ovoj i si zamina na strana smeejki se." cudno, epten cudno....
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Toreador напиша:
A sakam i koga sum jas zrtva, ama pred edna nedela mi bese malce weird....
Cekam 50ka na centar, i mi ide edna tipka so decko pod raka i mi vika dali saks da se zapoznaeme? :shock: :shock: :shock: cudno....ama mama se javi na mobilka pa ovaa rece "eee me otkaci ovoj i si zamina na strana smeejki se." cudno, epten cudno....
Кој ти рече, така типката или дечкото? :poos:
 
Член од
13 септември 2005
Мислења
25
Поени од реакции
0
Мене забавно ми е да флертувам, а понекогаш и кога не флертувам така сум сфатена, незнам зашто :D

Погледи, смешкања, разменување двосмислени реченици, асоцијации, да го предизвикаш, да го наведеш (охрабриш) тој да те заведува и освојува :D

Што мислите за женски што први почнуваат со заведувањето? Ја прифаќате играта, или ги сметате за лесни женски, поради ова, многу женски се срамат и чекаат прв да почне тој.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.441
Не си сметам за лесни. Туку ги сакам затоа што ми ја олеснуваат работата. :wink:
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
dreamgirl напиша:
Што мислите за женски што први почнуваат со заведувањето? Ја прифаќате играта, или ги сметате за лесни женски, поради ова, многу женски се срамат и чекаат прв да почне тој.
Зашо да не?
Ако женската е доволно добра, у секој поглед, зашо па да не?
Не треба да се срамиш од себе...у секој случај само ти губиш.
Ама тоа е тоа, наш менталитет. Не знам што е толку чудно ако некое машко ти се допаѓа да го шмека и заведува некоја женска.
Нормално, ако не испаѓа како што треба, секогаш има кочници. :wink:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Како заведувам? Ваљда со тоа што не практикувам да заведувам. Не дудлам (кај згодна девојка која ја гледам првпат, или сум ја видел неколку пати претходно), не ја штипкам за образи, не и барам број...

Најчесто од првиот контакт и првите 5 минути со неа можам да проценам дали можам да ја имам или не. Ако и видам нешто во очите, тогаш ќе и видам и нешто меѓу нозете.
 
Член од
17 септември 2005
Мислења
4
Поени од реакции
0
Re: Како заведувате?

Dolphin напиша:
Еве јас ќе почнам.

Од тоа што го имам видено јас не спаѓам во најчестиот тип на заведувачи кај машките... Ќе ви дадам 2 аналогии... Аналогиите се - лав лови зебра (дечко заведува девојка)

1) Брат ми и скоро сите мои другари заведуваат вака

- Ја гледаат зебрата што им се допаѓа. Го наведнуваат телото ниско по земја, и полека и се приближуваат. Забрата е многу комотна во пасењето и нема појма што ја чека. Лавот иде многу полека и многу ниско по земја. Кога ќе дојде на 1-2 метри од зебрата, прави многу брз скок, и зебрата веќе не може да реагира и е фатена.

2) Јас заведувам вака

- ЈА гледам зебрата што ми се допаѓа. Од далечина од 1 километара и викам - Ќе те јадам. Зебрата почнува да бега колку што ја држат нозе. Јас полека трчкам одпозади и викам -Џабе бегаш :wink: Кога зебрата ќе се потсврти да види до каде сум, и кога ќе ми удри адреналинот во глава, почнувам да трчам со 300км/ч и за неколку секунди ја фаќам.

А сега ваши искуства (и мажи и жени) како заведуваат :wink:
brat ako mozis drugiot pat pojke taka poprosto da obajsnis ovde deca ima ne razbirat
 
Член од
10 мај 2006
Мислења
47
Поени од реакции
1
Ima mnogu nacini na flert, zaveduvanje... Na pr. spored mene sekoj si ima svoj nacin na zaveduvanje flert itn. Me interesira kako vie bi zavele/izreagirale ? :kez:

Ja na pr. se razlikuvam od site moi drugari , nekad me vikaat kamikaza :kez: pa eve nekolku primeri na koi bi mozele da izberete:

Zaveduvate:
A) Vo disko/zurka gledate devojce sho vi se sviga, si delite nekolku pogledi onaka dlaboki , odite i i vikate "devojko mnogu mi se svigas" i vrtite nekoj muabet i insistirate da bide vasha vecerta.

B) istata situacija, ja gledate ja vikate na strana , praite muabet, glumite "mafija"( nedopriliv,najposakuvan i takvi gluposti ) i ocekuvate ona da se napali , pa ja vikate utredenta na kafe.

C) istata situcija( izvinete sho se povtoruvam ), ja vikate na strana isto vrtite nekoi muabeti , zemate broj za na kafe,cekate da se sprijatelite,i go cekate momentot...

D) ja castite pijacka preku kelnerot, pa ocekuvate da vi pride, ili vie i priogate.

E) nesto drugo... vase mislenje

F) ej da ke zaboraev za sramezlivite : ja gledate so dlaboki pogledi , znaete deka ne e ramnodusna za vas, i cekate vie da vi pride ( sho ja iskreno mislam deka toa e retko, no im uspeva na nekoi)




Kako bi sakale najveke da bidete zavedeni ... vase mislenje . I dali dokolku vi se desi nekoja od opciite (A,B,C,D) a ne vi se sviga ili ne vi e prijaten,reagirate :

A) Kulturno mu se izvinuvate i mu vikate deka ne ste zainteresirana za nego/nea

B) Mu vikate "gubi se,grd/a si" i vo takov stil

C) mu davate shansa da se dokaze pred vas, zasto neli ne e sekogas vo Fizickiot izgled.

ps. Sry ako pisuvam na nekoja tema koja veke bila, ili odamna prosla, nov sum :kajg: :kajg: :je:


!g0R
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
E ili C vo najveketo situacii.
 

DACY

DON JUAN
Член од
9 февруари 2006
Мислења
282
Поени од реакции
0
Ima dobri i interesni prijduvanja i pustanja..ne vikam ne..aliii..ipak ja si go zadrzuvam mojot nacin i stil..da go opisam tuka ne mozam.Iskreno nekade kaj sto treba pali..ali nekade i kaj sto ne treba pali:)..Uglavno treba da se oseti moeto:)..vaka so zborenje samo djabe vezam:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom