Како до визи и легална работа во странство без да си го продадеш достоинството?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Не се прикључувај на ова идиотсково на свидн жити се, ај одјеби. Лаги се, ми е гајле. Сте се фатиле ти и Горчо да опраите работава кој лажел а кој не лажел на форумов.
 

Gorco

WEHADAHFUKDOWAHNODAT
Член од
29 април 2005
Мислења
556
Поени од реакции
35
Ми се допаѓа што владата реши да ги искористи тие бизнис планови(за мали и средни претпријатија) кои ги добија од студентите од Економскиот факултет...Имаше конкурс за тоа...браво! (гласно размислување: ем студентите ќарија пари[награди], ем се искористуваат за нешто тие деловници, е ова ми се свиѓа!)
Грешка си! :nenene: .... едно со другото нема врска... бизнис плановите ги изработуваат МК консултанти од ваучер системот имплементиран од АППРМ. Сума сумарум, избраните на крај добиваат 1900 евра наменски средства за опрема или репро материјали, регистрирана фирма и "бизнис план" :wink:... на крај ќе има 500 самовработени: ем реклама за владата ем 500 души скинато од будџетски курац со пари донирани од UNDP.
Tonchie напиша:
Трпе немаше девојка?! По една година во некоја од завојуваните земји тој е толку полн со камен така што селските бештии од 8 општини во близина на неговото село се тепаат која да го земе бидејќи многу го сака (неговите пари) и за него би правела секакви убави работи, некои од нив Трпе ги имал видено на порниќ, но верувал дека е возможно да се случат.
Балканска KBR химна од Dejan Matic - "Niko i neko".... рефрен: "...gde si bila kad sam bio niko kako da ti verujem sada kad sam neko pa da s tobom delim ono sto sam stek'o..." :pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom