Како да направиш подводни фотографии?

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.160
Поени од реакции
4.756
Си дал над 15 илјади за апарат? Па дај уште уште 2 000 и купи си нешто со кое ке си сигурен дека нема да ти се скине и кое ке ти остане за подолго во животот :)

 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.001
Поени од реакции
7.600
Си дал над 15 илјади за апарат? Па дај уште уште 2 000 и купи си нешто со кое ке си сигурен дека нема да ти се скине и кое ке ти остане за подолго во животот :)

Као се вика ова? Кај го има?
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.160
Поени од реакции
4.756
Као се вика ова? Кај го има?
Ова ти е исклучиво за Канон фотоапарати ама можеш да си бираш. Во Македонија вакво сеуште немам сретнато. На интернет можеш да го порачаш од тука.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.288
Поени од реакции
5.309
Тие гумени дупки во форма на ракавица херметички го затвараат инкубаторот :)
не сум знаел за ова ,ама пак е претеризам со инкубатор на плажа во море сите ќе се чудат
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
916
Поени од реакции
35
Ова ти е исклучиво за Канон фотоапарати ама можеш да си бираш. Во Македонија вакво сеуште немам сретнато. На интернет можеш да го порачаш од тука.
искрено вакво нешто не би препорачувал за под вода до 20цм максимум и по можност нурнеш сликаш и брзо испаднеш, ги гледав тестовите и малце ризик е бидејки и самиот произведувач вели дека не е за под вода туку водо-не-пропустливо и заштита од песок. за профи маска под вода почитувам ова ... ама скупо е колку апаратот :(
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.288
Поени од реакции
5.309
за оние со малечки апарати -идиоти ова е решението само незнам колку пари е кај може да се купи


еве и за Канон

 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
4
Поени од реакции
0
The Wi-Fi enabled HERO3: Black Edition is the most advanced GoPro, ever. No expense was spared during its development, resulting in a GoPro that is 30% smaller, 25% lighter and 2x more powerful models. 

Kajgana Shop

На врв Bottom