Како го разбирате светот?

PxFxCx

Јужни Фронт
Член од
15 септември 2007
Мислења
452
Поени од реакции
4
" Svetot go razbiram kako pole za kulturni natprevari megju lugjeto " - Goce Delcev
Dodeka pak jas svetot go rabiram kako natprevar megju lugjeto za SEBEDOKAZUVANJE !
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
како поле,како бавча,како полјанка,како цветна градина...:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Ако почнам да мозгам за да го разберам светот...животот ќе ми помине залудно...
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.597
Поени од реакции
13.283
Инаку сеа идам од слава опијан сум малку па велат тој шо пија кажува тоќно ...
И така јас светоФ го сфајчам како зрно песок во пустина ...
Зрно во кое што атомите (ние) мислиме дека го контролираме универзумо а уствари ние сме едно парче од големио колач наречен Вселена и то
 

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Па мислам дека не е толку битно да се разбере светот, колку што е битно да се разбереме самите себе, јас не се замарам со светот, се грижам за себе и за оние околу мене кои ми значат
 
Член од
20 август 2007
Мислења
23
Поени од реакции
1
Да се разбере светот е совршенство.Ако
пробаме да размислуваме за светот ќе заклучеме дека многу од нас го разбираат погрешно. Дали целта на ова постоење е оваа патека која сите ја трчеме, а убавите моменти не ги забележуваме за да на крајот свтиме дека многу сме пропуштиле.Според мене правилта кои се поставени од нас самите се погрешни. Матрејален и духовен пронајди го балансот и биди обичен човек, радувај се на ситните делови зошто тие го сочинуваат големиот мозаик наречен живот. Ова е само мое заклучување на работите незначи дека мора да е така.
 
Член од
10 септември 2007
Мислења
184
Поени од реакции
1
spored mene svetot ili postoenjeto (zivotniot vek) pretstavuva period za koj jas ili bilo koj si ja vrsi zadacata so mu e predodredena od visata sila na univerzumot. koga ke ja ispolnime taa cel nasiot zivot prestanuva!
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Јас светот го разбирам како после за културен натпревар помеѓу народите.

:pipi:
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Pole za ,KULTUREN" natprevar megu navivacite so koristenje na site raspolozlivi sredstva :salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom