Како го гледате светот ?

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
Општо мислење (се бара)
*********************

ко поле за културни натпревари помегу народите,

ко топка која се врти и се врти.......

ко толку билску , а толку далеку

?????????????????

офф д` топки, темава може да премине во филозофија, али ипак онака Ваше општо мислење.
:eek:ftopic:плис не му кради мисли на Гоце Делчев :pos2:
Јас го гледам светот како филм:tv:,,како игра,,:eek:lee:,,понекогаш и натпревар,,:duel:,,светот е полн со љубов,,:wub: и омраза:nerv: ,,паметните го живеат својот живот како песна:music4: и со тоа го прават овој свет поубав и повесел:party3:,, и секогаш на крајот победува:costumed3 љубовта:back:................колку романтично нели?... јас така го доживувам овој свет:smir::helou:
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
Jas svetot go gledam kako kulturno pole za natprevaruvanje pomegju narodite!!!:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
91
Поени од реакции
3
па у глобала како и не баш така лошо место за живеење кое секојдневно се мачам да го прилагодам на мојот ПЕРВЕРЗЕН ВКУС
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
ne e los svetot..... tuku losi/glupi se lugjeto u mojta okolina, i nemozem da se naviknem....
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Како константно променлив, а ужасно здодевен понекогаш,преполн, магично неоткриен, со минимален рок на траење, волшебно валкан, крвав, потрошен, смешно мал и речиси секогаш инспиративен.
 
Х

Ханзо

Гостин
Светот го гледам како творба на некој со ептен заебана и мрачна смисла за хумор.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Светот го гледам како место каде што секој си ја бара својата среќа,своето место под сонцето и се бори за да го добие она што смета дека го заслужува.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Како константно променлив, а ужасно здодевен понекогаш,преполн, магично неоткриен, со минимален рок на траење, волшебно валкан, крвав, потрошен, смешно мал и речиси секогаш инспиративен.

:cuc::aplauz:
 
С

Сатори

Гостин
Не знам што треба да видам во светот, веројатно никогаш нема ни да дознаам.Светот се луѓето што ги разминувам на плоштад, не коцките на калдрмата по која газам.
Свет, зарем воопшто треба да го видам за да знам дека постојам во него?
 

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
Светот, како место во кое луѓето се лажат дека се победници во еволуцијата.
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Светот го гледам како место за живеење и расправии.
 
Член од
23 јули 2009
Мислења
217
Поени од реакции
8
Светот го гледам како поле за натпревари :wink:
 

ani4e

mega star
Член од
12 јули 2009
Мислења
158
Поени од реакции
3
Svetot go gledam kako pole vo koe lugeto se dokzauvaat i probuvaat da opstanat vo sekoja sfera od nivnite zivoti
 

Kajgana Shop

На врв Bottom