Како влијае марихуаната на здравјето...

  • Креатор на темата MSV
  • Време на започнување

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
суги напиша:
jakite na zboroj ko tebe stanvat najgolemi zavisnici
Како тебе или?

Јас само ти кажувам некои факти, а ти изиграваш Баба Ванѓа и велиш дека сите противници на марихуаната стануваат најголеми зависници. Која ти е логиката? :lud:
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
Na Discovery gledav deka dolgotrajnoto konzumiranje marihuana doveduva do susenje na mozocnite kletki.Skeniran mozok na sizofrenicar i pusac na marihuana bil ist,barem taka bese kazano.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
astrion напиша:
Na Discovery gledav deka dolgotrajnoto konzumiranje marihuana doveduva do susenje na mozocnite kletki.Skeniran mozok na sizofrenicar i pusac na marihuana bil ist,barem taka bese kazano.
Сега ќе ти се нафрлат и ќе ти тропнат нешто како: „Ти си пушел па за да знаеш каков е мозокот, а?“ :pos:
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
Acid напиша:
Сега ќе ти се нафрлат и ќе ти тропнат нешто како: „Ти си пушел па за да знаеш каков е мозокот, а?“ :pos:
EEEeEeee so ke mi kazale big dial, pa koj nema probano treva ili laze ili imal nekoja fobija od cad,jas sum probal 5-6 pati ali faktot za sizofrenija vazi za postojani konzumeri koi pusat sekoj den po 5-6 pati a ne za nekoj so probal od ljubopitnost a sea so ke kazele pa valjda ne se popametni od nekoi naucnici so go utvrdile toa.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
astrion напиша:
EEEeEeee so ke mi kazale big dial, pa koj nema probano treva ili laze ili imal nekoja fobija od cad,jas sum probal 5-6 pati ali faktot za sizofrenija vazi za postojani konzumeri koi pusat sekoj den po 5-6 pati a ne za nekoj so probal od ljubopitnost a sea so ke kazele pa valjda ne se popametni od nekoi naucnici so go utvrdile toa.
Да, а? Значи нема шанси да има и друга опција, како на пример - НЕ САКА ДА ПРОБА? :lud:
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
P.Overdrive напиша:
Да, а? Значи нема шанси да има и друга опција, како на пример - НЕ САКА ДА ПРОБА? :lud:
Za proba pari ne se zima:icon_lol: ,jas u vojska probav od dosada a tebe ne te tera na sila nikoj da probas jas si kazav mojot stav i mislenje za nea deka e stetna i deka imam probano i deka 90% imat probano a toa ne znaci deka se uzivateli na marihuana,kapiras ,ne se trevozi tolku,barem jas si imam licno mislenje za marihuanata ne treba nekoj pamet da mi soli :icon_lol:
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
дали може да се шмрка марихуаната?
 

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
astrion напиша:
Za proba pari ne se zima:icon_lol: ,jas u vojska probav od dosada a tebe ne te tera na sila nikoj da probas jas si kazav mojot stav i mislenje za nea deka e stetna i deka imam probano i deka 90% imat probano a toa ne znaci deka se uzivateli na marihuana,kapiras ,ne se trevozi tolku,barem jas si imam licno mislenje za marihuanata ne treba nekoj pamet da mi soli :icon_lol:
Најдобрата работа е тоа што можеш да пробаш без да се навлечеш, можеш еден период константно да ја конзумираш и пак да не бидеш зависен...
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
gOJDO напиша:
дали може да се шмрка марихуаната?
Да бе ако сакаш можеш и у вена да се шприцаш со марихуана, па коа ќе почнат да ти се сушат вените исто као што ти се суши грлото коа ќе дуваш... :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
а некаде прочитав дека како зачин во колачи и плескавици се става. Може ли дами подметнат некаде, а да не забележам?
 
П

Петар-МКД

Гостин
Бев читал во весник дека марихуаната на некој африканци им овозможувала да гледаат подобро во ноќе и така да ловат... нешто слично на природен најтвижн (night vision)..

Е сеа коа сме кај најтвижн тоа ти се очила кој ти овозможуваат да гледаш у темно... Составени се од над 100 инфрацрвени сензори и бла бла и би светлина.. а уствари е темно (за надвор мислам де).

Е ок, да се вратиме на темата... Е сеа тие африканците.. ахм, тоа го кажав. Потоа читав дека готвачите во енглеска земале кокаин и марихуана за да можат да работат во ноќните смени, затоа што работата била многу напорна.

А какво влијание има марихуаната на мене... :pop:

Аууу, абе темата беше за здравјето и марихуаната. Извинете. Епа мислам дека е лоша по здравјето. ОК?
 

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
11
Ја сум тотал Анти drug расположен.
Ако некој каже дека марата не била дрога, тогаш одма да додадам дека покрај анти драг, тогаш сум и анти марихуански расположен.

Ај дон нид а фикс,
Аем нот гоинг даун
Аем нот гоинг даун....
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.694
Поени од реакции
885
Хмм...чудни луѓе сте вие што сте контра марата а не сте пробале досега....може да зборувате против само ако сте пробале и ви било лошо или слично а не така од памет...сум пробал 2 пати многу одамна и од тогаш немам дувано а изгледа нема ни да дувам...не дека ми беше нешто лошо од тие 2 пати или слично...напротив филингот беше cool...а за штетните дејствија...тоа е веќе дискутабилно...медицински е докажано дека една испушена кутија цигари во текот на денот е многу поштетно од пушењето на еден џоинт...а да не зборувам за тоа дека и воздухот што сите го дишиме е толку загаден од разни штетни материи(издувни гасови од автомобили,фабрики,радиоактивно зрачење итн)...така да...ако човек направи детална анализа на тоа што е штетно а што не тогаш ќе се утврди дека денеска во 21-виот век СЕ е штетно за човековото здравје...и затоа не фрлајте дрва и камења по нешто кое што е можеби малку штетно(на пример нередовно пушење на мара),а од друга страна се труете со цигари,алкохол и слични МНОГУ по штетни работи отколку што е марихуаната
 

Kajgana Shop

На врв Bottom