Како влијае марихуаната на здравјето...

  • Креатор на темата MSV
  • Време на започнување

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.386
Vlad II Draculea напиша:
Еве за пример во Холандија е Дозволена па има помал процент на зависници од Америка... ај сега.. ваму не е правилно ваму е правилно...

Зависи како че си сватиш... ама во основа светов иди на ова глупава Демократија... КОј шо сака за него то че си прај... така да непостои правилно неправилно.. Туку само Субјективно... е сега лошо е што сега Објективното не ни постои.. така да секој човек за себе
Нормално, затоа постојат законите.
На пример, некој си сфатил дека сака да го казни комшијата и да го збрца со нож, ама затоа ќе го пие според закон.

Значи сума сумарум, пафкајте колку сакате ама има 2 факти кои не смеат да се заборават/занемарат:

1) не е легално.
2) штетно е по здравјето.
 
V

VirtualA

Гостин
А бе дракулче
нив му е врзано в крпче дека нечини
остај ги
ако не тие, децата нивни :))))
не се замарај, тие ги слушаат докторите (уфф каков авторитет(без навреда до мама и тато на дракулче))
 
V

VirtualA

Гостин
Acid напиша:
Нормално, затоа постојат законите.
На пример, некој си сфатил дека сака да го казни комшијата и да го збрца со нож, ама затоа ќе го пие според закон.

Значи сума сумарум, пафкајте колку сакате ама има 2 факти кои не смеат да се заборават/занемарат:

1) не е легално.
2) штетно е по здравјето.
Еве ти уште една
не е легално да преминиш на црвено
се казнува со закон
штетно е по здравје (од кај знајш, можи камион да налета,да не те види)

И ај сега речи ми дека не си преминал на црвено
и немој да велиш дека не е исто, пошто благодарение на твоите два факти, ИСТО Е!
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
Прво и основно не сум пафкач... и колку шо знам и Виртуала не е... а дека си против те сватифне уште од почетокот.. туку уште се прашувам зошто тврдиш дека тоа е првилнато и непроменливото....
Како сакаш гледај... пафкач непафкач сите се исти.... и ти правиш работи кои се штетни по здравјето и кои не се легални..или си правел..
Алкохол.. да ме убиеш нема да верувам ако кажиш дека не си пиел до 18.. а башка и ракометар си билл..... Човекот такво суштество кое не ги трпи сите строги граници... едноставно сака да биде по негово..
 

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
Сте пробале оригано да пушите?

И немојте... оооодвратно...:pos:
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
VirtualA напиша:
А бе дракулче
нив му е врзано в крпче дека нечини
остај ги
ако не тие, децата нивни :))))
не се замарај, тие ги слушаат докторите (уфф каков авторитет(без навреда до мама и тато на дракулче))
не е проблем... ама ме боли со то дракулче...
Прочитај барем ти за ВЛАД 2 ДРАКУЛЕА, ВЛАД ТЕПЕШ....или сакаш да ти кажам по пп
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.386
VirtualA напиша:
Еве ти уште една
не е легално да преминиш на црвено
се казнува со закон
штетно е по здравје (од кај знајш, можи камион да налета,да не те види)

И ај сега речи ми дека не си преминал на црвено
и немој да велиш дека не е исто, пошто благодарение на твоите два факти, ИСТО Е!
Горе-долу знам што е легално, а што не е.
Не, не преминувам на црвено улица. :wink:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.386
Vlad II Draculea напиша:
Прво и основно не сум пафкач... и колку шо знам и Виртуала не е... а дека си против те сватифне уште од почетокот.. туку уште се прашувам зошто тврдиш дека тоа е првилнато и непроменливото....
Правилно е додека има закон за тоа. Мора да го прифатиме сите, сакале или не.
Правилно е и додека нема некое научно мнение кое вели дека марихуаната не е штетна по здравјето.
Vlad II Draculea напиша:
Како сакаш гледај... пафкач непафкач сите се исти.... и ти правиш работи кои се штетни по здравјето и кои не се легални..или си правел..
Алкохол.. да ме убиеш нема да верувам ако кажиш дека не си пиел до 18.. а башка и ракометар си билл..... Човекот такво суштество кое не ги трпи сите строги граници... едноставно сака да биде по негово..
Нц, алкохол не сум пиел до 18 години, спортист бев. Јебига, од 5 пива ме фаќа и сега.

А иначе, пошто гледам дека „сите” доктори и „паметњаковичи” пафкаат... Зошто не се промени законот? Зошто тие не се потрудат да го променат? :icon_roll
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
Acid напиша:
А иначе, пошто гледам дека „сите“ доктори и „паметњаковичи” пафкаат... Зошто не се промени законот? Зошто тие не се потрудат да го променат? :icon_roll
Речено беше за поедници.. и тоа дека ги има сигурно ги има.. ако не како доктори додека биле на студии... бог да чува... сите се тешки пијаници..

Не можиш да ме убедиш дека си Мистер Прфект и дека се немаш пијанчето пред 18 и дека немаш ниту еден закон скршено... Не заебвај

Факт е дека травата е Штетна .. и не се секирај има и инсттути во америка кои „докажаа“ дека е понештетна од цигарите...

А за пијајне.. ко че дом МКД че прајме муабет...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.386
Vlad II Draculea напиша:
Речено беше за поедници.. и тоа дека ги има сигурно ги има.. ако не како доктори додека биле на студии... бог да чува... сите се тешки пијаници..

Не можиш да ме убедиш дека си Мистер Прфект и дека се немаш пијанчето пред 18 и дека немаш ниту еден закон скршено... Не заебвај

Факт е дека травата е Штетна .. и не се секирај има и инсттути во америка кои „докажаа“ дека е понештетна од цигарите...

А за пијајне.. ко че дом МКД че прајме муабет...
Пер, не се трудам да те убедам дека сум ваков или онаков, тие што ме познаваат ќе ти кажат дека немам пиено пред 18 години. Дури и невиноста ја изгубив „точно на време“. Мило ми е што барем кажа (призна) дека марихуаната е штетна, некој нема доблест ни тоа да го пише...

Работава е, пафкајте колку сакате (иако е нелегално), ама немојте да пропагирате нездрави работи и да ме (не') убедувате дека не е лошо и неможе ништо да ни се случи. Кога велам нездрави, мислам штетни на здравјето...
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
Acid напиша:
Мило ми е што барем кажа (призна) дека марихуаната е штетна, некој нема доблест ни тоа да го пише...
ПАк че речам.. не сум пафкач, а и Виртуал не е..само што вистината е таа.. голем број пуша ... проблемо е ова шо тупиш со признавајнево.... Се знае, ако се гледа убо СЕ` е штетно...

А ако си тогаш Мистер перфект.. незнам шо да ти речам..
Уживај во живото каков шо ти е
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
najvise mi e interesno.......kako lajat ovie so nemat POJMA od marata........ama po nivno najvise znaat,smesni mi ste.......:pos: :pos:
so koje pravo kazuvate nesto,od sto vrska nemate....znaci tolku ste kratko-umni???znaci imalo use lugje koj pagjaat na propagandi......:lud:
i acid....kako be doktorite ne pusaat bre????misli malce,koga oni bea mladi i studirale,neli bese toa okolu 70. ....ti teknue flower-power/free-love i taka dalje........ama da mozebi u pravo si, povise smrkat i fiksat.....:baeh:




zatoa ak uste ne znaete so e sex:hump: na mara....:cuc: :cuc: ....ne se glupirajte uste ne znaete so e zivot!!!!!:) :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.386
LouWeed напиша:
najvise mi e interesno.......kako lajat ovie so nemat POJMA od marata........ama po nivno najvise znaat,smesni mi ste.......:pos: :pos:
so koje pravo kazuvate nesto,od sto vrska nemate....znaci tolku ste kratko-umni???znaci imalo use lugje koj pagjaat na propagandi......:lud:
Има некои работи кои немора да ги пробаш за да знаеш дека не чинат, како на пример пушењето, марихуаната, дрогирањето (до душа, тука спаѓа марихуаната), убивањето....

Не, фала, како што не мислам да убијам некој за да „дознаам“ дека не чини, исто така нема ни да пробам марихуана. :)
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Acid напиша:
Не, фала, како што не мислам да убијам некој за да „дознаам“ дека не чини, исто така нема ни да пробам марихуана. :)
jakite na zboroj ko tebe stanvat najgolemi zavisnici
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
LouWeed напиша:
najvise mi e interesno.......kako lajat ovie so nemat POJMA od marata........ama po nivno najvise znaat,smesni mi ste.......:pos: :pos:
so koje pravo kazuvate nesto,od sto vrska nemate....znaci tolku ste kratko-umni???znaci imalo use lugje koj pagjaat na propagandi......:lud:
i acid....kako be doktorite ne pusaat bre????misli malce,koga oni bea mladi i studirale,neli bese toa okolu 70. ....ti teknue flower-power/free-love i taka dalje........ama da mozebi u pravo si, povise smrkat i fiksat.....:baeh:

zatoa ak uste ne znaete so e sex:hump: na mara....:cuc: :cuc: ....ne se glupirajte uste ne znaete so e zivot!!!!!:) :)
Jas sum probal ne ednash poveke pati i pak strogo stojam pozadi toa deka ne e ubavo.... deka ne cini.... i deka so pravo ja imaat staveno vo edna "fioka" zaedno so site drugi narkoticni sredstva.... a ti ne treba da shirish takva pozitivni mislenja za "marata" bidejki tuka idaat mnogu lugje megju niv mnogu maloletni koi shto nikogash ne probale.... epa ti sega sedni stavi go prstot na um i razmisli kakov stimul im davash...:raz: :lud: :raz:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom