Како влијае марихуаната на здравјето...

  • Креатор на темата MSV
  • Време на започнување

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Кога го читам Темјан како објаснува за White Widow слинки ми течат и ми иди да пропушам по шест седум години апстиненција.
 
Член од
3 февруари 2014
Мислења
3
Поени од реакции
5
Белата вдовица не е сатива, повеке има индика во нејзе. Инаку и јас не пушам марихуана подолго време но гледам од некој другари травава со им ја даваат нема ни семки. Порано знам ке се утепаш од требење :) Само лошото е што не знаеш дали ке купиш индика или сатива, уште се продава како добра/лоша.

Пак ке го повторам прашањето има ли шанси ако те фанат со едно стебло да добиеш условно? Да, знам дека ке те приведат ама какви се шансите да се извлечеш (ако некој има искуство лично или од некој близок нека сподели)
 

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
Белата вдовица не е сатива, повеке има индика во нејзе. Инаку и јас не пушам марихуана подолго време но гледам од некој другари травава со им ја даваат нема ни семки. Порано знам ке се утепаш од требење :) Само лошото е што не знаеш дали ке купиш индика или сатива, уште се продава како добра/лоша.
Пак ке го повторам прашањето има ли шанси ако те фанат со едно стебло да добиеш условно? Да, знам дека ке те приведат ама какви се шансите да се извлечеш (ако некој има искуство лично или од некој близок нека сподели)
И немој да ми кажувате у мкд имало добра марихуана. Се знае кај има добра марихуана, кај што е легална, зашто тамо прават од мерак, а овдека дај што даш.

Тинчо, болд 1. Да во право си, само посочив пример на добро познат бренд на марихуана, за да имаат поим луѓето за што зборувам. болд 2. Точно, јас таа кривица ја ставам на дилерите, со малку подобра едукација ке разликуваат што е што и ке имаат поголема заработувачка. Убав совет би било ако сакаш да купиш поголема количина на канабис, купи 1 џоинт и ке знаеш дали е индика или сатива. болд 3. ДА, има шанси и со неколку стебла да добиеш условно, но треба да бидеш снаодлив и да имаш добар адвокат, додека те апсат да му вртиш на адвокатот. Има и начини на кој што можеш легално да се извадиш за мал број стебла, ама тоа ке го оставам како моја тајна.

Веспертине, се слагам со тебе и искрено жал ми е што не можеш да најдеш убава ганџа. Тоа е индивидуално.
 

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
Алал да ти е. Мене сон не ме фаќа додека не ми помине дејството.
Кај мене тоа е на периоди, некој пат колку и да сум препушен од некоја стонерска ганџа не можам да заспијам со саати, се додека и последниот атом на тхц не испари од мене. А некојпат од некоја хепи трева, која треба да ме држи буден, заспивам како јагненце. :P
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Кај мене тоа е на периоди, некој пат колку и да сум препушен од некоја стонерска ганџа не можам да заспијам со саати, се додека и последниот атом на тхц не испари од мене. А некојпат од некоја хепи трева, која треба да ме држи буден, заспивам како јагненце. :P
Кај мене тоа е секогаш. И тоа најчесто од некоја ептен добра. Никогаш не сум заспала како јагненце, освен ако немам пиено алкохол предходно. :oops:
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.544
Поени од реакции
1.785
Treva ke duvate , sram ve bilo mladino !

браво манга, кажи им!

Алал да ти е. Мене сон не ме фаќа додека не ми помине дејството.

зависи од многу дејства, како на пример, кој е на власт, кој правец го држи ветерот, на кој спрат живееш... :P
 

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
Кај мене тоа е секогаш. И тоа најчесто од некоја ептен добра. Никогаш не сум заспала како јагненце, освен ако немам пиено алкохол предходно. :oops:
Кај секој човек различно делува канабисот, некој ги прави креативни, некој се осеќаат глупо, ти не можеш да заспиеш итн. Но, цела среќа ти помага за болка и се чувствуваш убаво. Тоа е доволно за да ја сакаме ова магична билка.
Има стотици видови на марихуана, се надевам дека некој ден ке ти се погоди некоја за заспивање и ке си насадиш од неа неколку стебла и ке имаш засекогаш. Хехехехехе, звучи убаво. :vozbud:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.695
Поени од реакции
4.860
браво манга, кажи им!
E nee , mora da im se ukaze ako ne im se kaze , propala mladina.
Кај мене тоа е секогаш. И тоа најчесто од некоја ептен добра. Никогаш не сум заспала како јагненце, освен ако немам пиено алкохол предходно. :oops:
Doma te znaat deka duvas?
 
Член од
25 јануари 2014
Мислења
15
Поени од реакции
22
Како бе кај вас 1 грам 200 денари? Не е Македонија Америка па цениве на тревата 100 % да се разликуваат од држава до држава, отсекогаш била и сеуште е 1 грам т.е. 1 џоинт 100ка.

Ама ако е некоја појака трева,може да е 200 грам,пошо знам ја еднаш земав од една многу јака трева 500 ден-2 џоинта :)
--- надополнето: 5 февруари 2014 во 00:46 ---
Белата вдовица не е сатива, повеке има индика во нејзе. Инаку и јас не пушам марихуана подолго време но гледам од некој другари травава со им ја даваат нема ни семки. Порано знам ке се утепаш од требење :) Само лошото е што не знаеш дали ке купиш индика или сатива, уште се продава како добра/лоша.

Пак ке го повторам прашањето има ли шанси ако те фанат со едно стебло да добиеш условно? Да, знам дека ке те приведат ама какви се шансите да се извлечеш (ако некој има искуство лично или од некој близок нека сподели)

Мислам дека нема шанса да се извлечеш..
 
Член од
25 јануари 2014
Мислења
15
Поени од реакции
22
Treva ke duvate , sram ve bilo mladino !

Да беше нешто штетно па да ни беше срам,ама тоа е лек,нема зашто да ни биде срам!!!
--- надополнето: 5 февруари 2014 во 00:50 ---
Кога би дознал татко ти само за што ти ги дал тие 500 денари има да биде весело:icon_lol:

Да знае колку пари имам дадено за трева..хаха:facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom