Како ви се допаѓа бугарската музика?

Kolku makedoncite ja slusaat bugarskata muzika


  • Вкупно гласачи
    298
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 февруари 2007
Мислења
183
Поени од реакции
0
Член од
21 декември 2005
Мислења
661
Поени од реакции
7
iskreno mn mrazam bugarska muzika(osven nekoi rap traki), ednostavno jazikot nw mi se sviga i glupo mi zvuci. a da ne zborime za toa so pesni se peat i koj si pee istite...
 
Член од
29 март 2007
Мислења
21
Поени од реакции
0
Abe narodov nas sve slusa i ke preslusa...osven makedonska muzika..a ne deka nema kvaliteti....bugarska muzika e nesto na sto prosto vadam alergija,a da ne zboruvame za toa deka od 100 pesni,101 im se plagijati...jazikot e veke druga rabota koj mene licno mi zvuci mnogu smesno...a slusnav deka slicno taka nasiot jazik im zvuci na drugite od "inozemstvo"..kako i da e...apsolutno sum PROTIV bugarska muzika nezavisno od koj zanr e
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
Godfather напиша:
a so ti i turbo folk da ne mrazis slucajno?ako go mrazis ne kolni se "te vervam":ne_zboram
Е да бе, не се фаќај одма за српската, остај ги луѓето да слушаат што сакаат
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
Е да бе, сите, не поштовам вакви коментари, и дај сега запали ми едно цигаре
 

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
Абе дај барем искрено гласајте.КАко никогаш не ја слушаат кога се утепуваат од слушање.Ова „Балканика„ кај да стигнеш пуштено.И сите песни ги знаат.Поише слушаат македонциве и македонкиве бугарско од македонско.Ако се срами некој од тоа па нејке да гласа нека ја батали таа музика.Малце бидете пореални
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Bi slusala sekakva muzika. Ama bas sekakva, no bugarskata ednostavno ne ja podnesuvam.:toe:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
4.059
Поени од реакции
2
Не знам што , но има нешто во бугарските песни и спотови.Мојот син има 2 и пол години , а уште од бебе(4-5 месеци) кога ќе плачеше само ќе му пуштев на планета и веднаш се смируваше.Тоа лежеше во креветче(значи не ги гледа) и се смешка.Дете од 5 месеци не разбира што се силикони , што е претерана шминка и надоградба на коса ама сака да ги слуша.А мене секако ме боли глава или од тоа што плаче или од БГ музика(па подобро ќе слушам барем детето не ми плаче)
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Познавам луѓе што слушаат бугарска музика, ако тоа воопшто може да се нарече „музика“. Јас лично, не слушам и не гледам бугарска телевизија.
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
И дами и господа.... да ви ја претставам БУГАРСКАТА гордост...
Бугарската Музичка СЦЕНА!!!!

*се слушаат громогласни аплаузи*



*кома, дел од луѓето се онесвестуваат, некои со послабо срце доживуваат по еден,... море каков еден... по 2-3 инфаркти*

Прашањето е: кој од овие извонредни певци има најдобар глас?

*доаѓа болничка кола по болните*
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Колку само не ми се верува дека авторот на темава има 21 година.. со такви ретардирани коментари личи повеќе на 11-годишен.

Ако ги тргнеме на страна изведувачите од Планета и од сличните на неа бугарски телевизии (кои сите ние, нАли, ги сакаме од дното на душата :)), немам слушано/гледано ниедна бугарска група. Памтам (бледо, ама памтам) дека пред неколку години (3-4) на СкајНет дадоа спот од бугарска house песна.. ај што беше добра песната, ама спотот беше закон.. vector graphics and stuff.

И толку.
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
За делот на спотови... нема никаква замерка... (ок, освен тие кои се наменети за покривање на гласот со горенаведените работи)

Имаат многу добри тимови кои работат на анимација, камера, осветлување... и слично...
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
Ништо не им фалит на бугарските спотови, на Анкица и фалит нешто во главана
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom