Како ви е поубаво - со кондом или без?

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Koga vodite ljubov, kako vi e poubavo, so zastita ili bez? Mislam na kondom konkretno, deka najupotrebuvan e da? :lol: :P
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Дефинитивно без презерватив ... мада тоа сум го практикувал до сега, само со цури со кои сум бил подолго време....

Еден другар имаше интересна споредба - секс со презерватив е исто како да лижеш неотпакуван сладолед :P
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
StenmarC напиша:
... секс со презерватив е исто како да лижеш неотпакуван сладолед :P
Исто значење како: сладолед преку стакло не се лиже :D
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Со еден другар се зезавме..

Ми вика: абе шо ќе ти е кондом
Ја: Абе за неа ми е
-СИДА имаш?
- Не бе..
- А она да не има?
- Не бе, ама ни бебе нема, може да ја префати..

:D :D :D

Коа ќе ми текне каква беља може да ме стрефи.. ама ипак често ризикувам. Неспоредлив е ќејфот.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Не бидете малоумни во размислувањево.
На Дивајн ќе и простам, во брак е девојчето, ако му верува на партнерот, тогаш нема од што да се плаши.

Сум имал една случка, во момент на тотално напалување со една партнерка да ја одбијам да имаме секс бидејќи немавме кондом. Се познававме едвај недела дена. Девојката ми се налути бидејќи ја одбив и ми се развика со зборовите: "Ти што мислиш, јас курва ли сум па се плашиш на голо?"

И реплицирав:
- "A од каде знаеш ти дека јас немам нешто (пу, пу, недај боже)".
Девојчето занеме и ми се извини. Така да, не се глупирајте со муабетите за цвеќињата како се мирисале, занемарете приказни дека неможе вам да ви се случи (болест, несакана бременост..) и размислувајте со главата.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Искрено не сум пробал без кондом, а и немам намера пред брак - кога ќе планирам да имам дете. Причините се наведени погоре...
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Мистичен напиша:
Не бидете малоумни во размислувањево.
Девојката праша што е пубаво, а што е побезбедно - се знае и се сложувам дека во ниеден случај не би смеело да се рескира. Две кутии по глави становника - во секое време.
Само, ако смеам да забележам, имаме мала неконзистентност, драга моја господо висококовалитетни ебачишта, на 14 страници дискусии околку лезети во голтањето. Или са смислиле у меѓувреме семипермеабилни кондоми во еден правец, а ја да не знам за това :wink: :)
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Sekako deka poubavo e bez kondom. Ama pa pobezbedno e so kondom, prichinite dobro poznati na site, a i Mistik gi navede vo pogorniot post.

Ama sepak, poubavo e bez plastikata :D :oops:
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
Без нормално исто како што ми е поубаво да го јадам чоколадото без златцето :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
ne mi trpi maliof strani tela :(
 
Член од
20 јуни 2005
Мислења
1
Поени од реакции
2
Koga vodite ljubov, kako vi e poubavo, so zastita ili bez???

Hi people...
samo sto se najaviv, t.e. nov clen sum, pa da dadam moe mislenje...

Odgovorot mi se cini sam po sebe se podrazbira... Sekako deka e podobro da se vodi ljubov (da se ima sex) bez kondom, t.e. na golo, otkolku so..
Na obajcata ni e LUDNICA... I ne se sporeduva custvoto so i bez... :D

Kolku i da e kondomot kvaliteten i kolku i da e "sensitive", ne e isto..
NO, kako kontraargumetn na ova sto go kazav, ima eden tip na kondomi durex, ne mi teknuva kako se vikaat, ama se bez latex. Toa znaci deka se pokruti otkolu onie normalnite... Ama kolku sto jas mozev da skontam, go pravat custvoto podobro pri penetracija...
Toa znaci deka ne e isto kako i bez, ama se definitivno 10 pati podobri otkolku obicnite...
E sega ima eden problem... Za stavanje se losi (po kruti se, pa duri i malku boli koga se stavaat) i se bajagi skapi...
12 evra ya 6 kondomi.. Pa sega i seksot stanuva skapa rabota... :(

No ponekogas treba da se proba i da se "zrtvuva covek" za da uziva podobro, a sepak da se zastiti...

Pozdrav an site...
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Tемава е тотално идиотска!!
Кое глупо прашање, што е поприродно, поубаво е, а за безбедно се разбира дека е со кондом.
Идиотизам е темава. Ужас. како мали деца и малоумни седнавме па разглабаме очигледности.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Остајте што е убаво и праете што е практично!!!

Без два кондома не излегувај од дома :wink:

Јас веќе три години живеам со константен партнер ама првата година не ми изостана да натерам неколку пати да се провериме (период на мутација трае 6-7 месеци а кога не знаеш некого полезно е да се заштитиш отколку ризик да имаш) додека без кондоми да се лигавиме.

Поубаво и поприродно : точно, ама посејф - никако!!!! Бај д веј - коа иде не прашува (што и да е!!!).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom