Како би реагирале ако ви се пушта личност од истиот пол?

C

Crux

Гостин
Со секој поминат ден на овој свет само ми се потврдува тезата дека најлошо нешто за едно момче во денешницата, е да биде добар, односно да има добронамерни цели и интереси, барајќи искрена и исполнителна врска со девојка, бидејќи скоро секогаш негативните работи ги надминуваат позитивните.
Оној кој се однесува благопријатно само со девојки кои му се допаѓаат и тоа го продава како ексклузивност која само тој и никој друг не ја поседува? За таков момак е муабетот?
Добронамерни цели бе :angel:
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Значи ти би спиела со девојки за една вечер, ама кога се работи за врска, во предвид би земала само добро ситуиран, високо образован, финансиски стабилен и самостоен, атрактивен и згоден, хумористичен момак кој би имал сфаќање и разбирање за твоите нагони да легнуваш девојки од време на време? Доколку погрешно сум те разбрал, те молам прости ми за мојата игнорантност и не сфаќање.
Ај не сум повикан да објаснам, ќе изглеам ко fedora tipper али ако стварно имаш 19 години ваљда сеуште не си ни имал врска во која што можеш да размислуваш за таков степен на соживот со significant other. Не дека нешто сакам да те омаловажам со ова.
Разликата во една ноќ со згодна женска и врска со добро ситуиран, високо образован, финансиски стабилен и самостоен, атрактивен и згоден, хумористичен момак се состои во тоа што нејзе сексот за една ноќ не и значи ништо. Авантура е. Задоволување на карнални задоволства, нема ништо подлабоко тука.
Луѓето кои имаат секс за една ноќ, без разлика дали се мажи или жени не ги заболе кур дали тој што сакаат да го ебат е материјал за партнер. Небитно е.
Ако сака да се впушти во сексуална авантура со девојка која и се допаѓа тоа не значи дека сака да го праи тоа повеќе од еднаш. Авантура е. И не дури и да станува збор за бисексуална девојка, повторно не значи дека девојката ќе те вара ако сте во озбилна врска.
Разграничи ги овие работи и ќе ти стане јасно.
 
Член од
13 август 2017
Мислења
14
Поени од реакции
1
Ај не сум повикан да објаснам, ќе изглеам ко fedora tipper али ако стварно имаш 19 години ваљда сеуште не си ни имал врска во која што можеш да размислуваш за таков степен на соживот со significant other. Не дека нешто сакам да те омаловажам со ова.
Разликата во една ноќ со згодна женска и врска со добро ситуиран, високо образован, финансиски стабилен и самостоен, атрактивен и згоден, хумористичен момак се состои во тоа што нејзе сексот за една ноќ не и значи ништо. Авантура е. Задоволување на карнални задоволства, нема ништо подлабоко тука.
Луѓето кои имаат секс за една ноќ, без разлика дали се мажи или жени не ги заболе кур дали тој што сакаат да го ебат е материјал за партнер. Небитно е.
Ако сака да се впушти во сексуална авантура со девојка која и се допаѓа тоа не значи дека сака да го праи тоа повеќе од еднаш. Авантура е. И не дури и да станува збор за бисексуална девојка, повторно не значи дека девојката ќе те вара ако сте во озбилна врска.
Разграничи ги овие работи и ќе ти стане јасно.
 

Attachments

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
Хм, имам впечаток дека значајно е поголем процентот на девојки кои би експериментирале сексуално со истиот пол.
 

Mr.Bear

"The prince of darkness is a gentleman!"
Член од
14 декември 2010
Мислења
128
Поени од реакции
118
Не ми се пуштале или не сум приметил. Како и други што навеле - со разбран човек проблем немам ниту тој со мене. Исто како некој да и се пушти на девојката а незнае дека има дечко. Културно одбивање со збор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom