Каков монитор користите?

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571


Benq GW 2250m
го зедов од Анхоч пред 5-6 месеци за 6700 ден и сум презадоволен а толку пари беше и срањето од монитор со ТН панел т.е Самсунг

разликата помеѓу ВА монитор и ТН монитор е очигледна и со свои очи имам видено
кога пуштам веб макс ТВ на лаптопот (ТН панел) сликата беше ЃУБРЕ,нечиста,темна,очите да си ги расипиш а на бенкјуто е стакло како и на ЦРТ мониторот кога гледав
можам да замислам какви се ИПС мониторите





пс
Woofer

со здравје да си го користиш,одличен монитор со ИПС панел (y)
 
Член од
28 декември 2007
Мислења
43
Поени од реакции
10
Philips 226VL 22" Full HD -LED
philips.jpg
Мониторот вади прекрасни нијанси на боја, автоматски контраст веќе скоро година ипол го имам, секојдневно го користам и сум презадоволен. Кога го купив бев малку скептичен за Philips во МК, повеќе бев за Самсунг или ЛГ, но добив добра понуда за овој монитор и го купив и мониторот е топ.
 
Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028

Е с’г ја само да прашам.
Гледа монитори на нико и амц и као сегде.
19“ евтин а мал бил ногу...
22“ голем а скап бил ногу...
Е с’г незнам дали ќе се заебам ако га зеам овај од 19“ (LG LED Monitor 19EN33S)
Онај 22“ е за 2 500 ден. поскап.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.497
Philips 226VL 22" Full HD -LED

Мониторот вади прекрасни нијанси на боја, автоматски контраст веќе скоро година ипол го имам, секојдневно го користам и сум презадоволен. Кога го купив бев малку скептичен за Philips во МК, повеќе бев за Самсунг или ЛГ, но добив добра понуда за овој монитор и го купив и мониторот е топ.
И јас го имам истиов. Го купив набрзина, сред недела во која имав обврски ми рикна стариот и отидов во Анхоч и првиот што беше HD беше овој и го земав и како тебе скептик дека за Филипс , си викам ај нека издржи, дури и татко ми рече заврши работа па дај ми го во ординација, купи си подобар. За чудо, немам купено подобар ниту па овој ме има изневерено :D
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
И јас го имам истиов. Го купив набрзина, сред недела во која имав обврски ми рикна стариот и отидов во Анхоч и првиот што беше HD беше овој и го земав и како тебе скептик дека за Филипс , си викам ај нека издржи, дури и татко ми рече заврши работа па дај ми го во ординација, купи си подобар. За чудо, немам купено подобар ниту па овој ме има изневерено :D
и мене да не ми рикнеше CRT-то може уште ќе го користев и ќе чекав IPS монитор за 100 eu во 2019 г (7 ми месец) :D
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.521
Поени од реакции
22.239
Член од
8 октомври 2010
Мислења
144
Поени од реакции
103
LG Led IPS 22EA53
супер е мониторчето



Sent from my iPad using Tapatalk
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.772
Поени од реакции
6.740
http://www.aocmonitorap.com/root/hk_en/product_display.php?id=438



Го зедов пред 5 дена од ДД Сторе за 8000, презадоволен...едино шо 2 пати ми се јави плав екран тоа со графичката нешто си има несогласици виндоусо изгледа али иначе супер е сликата е фантастична и ИПС панел е. ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom