Каков монитор користите?

Член од
26 март 2008
Мислења
81
Поени од реакции
1
LG Flatron L1752S солидно мониторче :icon_bigg:icon_bigg
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.151
Поени од реакции
812
користам веке 6 месеци
Benq 24" G2420HDB и е первектен
Неодамна продадов и им инсталирав Benq 2222HDL ЛЕД-монитор на едни пријатели.Луѓето се презадоволни.За цената од 7300 ден.(Анхоч,тууу бесплатна реклама им правам) ова е перфектен монитор.Екранот е 22 инчи,сликата ЛЕД,боите живописни,осветлување одлично,има и DVI-конекција,така да ова е за мене ТОП избор.
Инаку дома си користам Philips Brilliance 190SW и сум задоволен.Исто ова е одличен монитор со DVI-конекција,а цената е смешна 5300 ден. го зедов од струмичкиот АМЦ и тоа пред пола година.Сликата,боите и се др. е на високо ниво,и е најдобар user-friendly(лесно се прилагодува се) монитор кој сум го користел досега.Brilliance серијата на Philips е малце повисока класа од обичните серии.
 
С

сашенко

Гостин
Samsung 940N си нема маана.Скапо го платив само што искочи тогаш, сега 2 ке купам за тие пари ама вредеше тогаш...а и сега служи одлично..
Samsung-940n.jpg
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.151
Поени од реакции
812
мојов монитор е од праисториски време.. CTX дури неможам ни слика да му најдам
Не зезај,напиши CTX и број,спецификација на тој монитор на бато Google и после кликни лево од резултатот на Images и ќе најдеш слика 100%.Аман бе луѓе,до кога со овие бремениве монитори што тежат по 25 кила,неќни еден таков го преместував,ми паднаа рацете од носење.Барем сега имаш избор и одлични цени,за 5-7.500 денари можеш да си купиш нешто добро.Поздрав
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233


Philips 221V. 2 месеци го имам и сега за сега е повеќе од солиден. :)
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Не зезај,напиши CTX и број,спецификација на тој монитор на бато Google и после кликни лево од резултатот на Images и ќе најдеш слика 100%.Аман бе луѓе,до кога со овие бремениве монитори што тежат по 25 кила,неќни еден таков го преместував,ми паднаа рацете од носење.Барем сега имаш избор и одлични цени,за 5-7.500 денари можеш да си купиш нешто добро.Поздрав

дечко ја да имав 6 000 ке си ја регистрирав колата.. знам и ја шо е добро немај ти гајле :)
 

NaughtyByNature

Y Child
Член од
1 декември 2010
Мислења
423
Поени од реакции
427
Марка: Олд Скул
Инчи: 19

Парите не се проблем, стилот е битен.

Yea right.
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
93
Поени од реакции
6
Dell p1110

Dell Trinitron p1110 22"


Го купив пред неколку години на старо за многу малце пари, И уште ме служи добро.
 

Attachments

Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
дечко ја да имав 6 000 ке си ја регистрирав колата.. знам и ја шо е добро немај ти гајле :)
Значи имаш пари за да плаќаш 80 денари кило бензин, ама немаш пари за монитор?
Инаку јас имам Samsung SyncMaster 931bw, го купив пред три години, досега немало ниту најмал проблем, презадоволен сум.
п.с. обично возам точак
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Значи имаш пари за да плаќаш 80 денари кило бензин, ама немаш пари за монитор?
Инаку јас имам Samsung SyncMaster 931bw, го купив пред три години, досега немало ниту најмал проблем, презадоволен сум.
п.с. обично возам точак
ај чим сакаш да се праиш толку паметен. неам 80 за кило бензин туку иам 37 за литро плин а инаку иам и монитор од пред 3 4 години и ја и фала богу добро ми служи до сега...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom