Каков мобилен користите во моментов?

Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
Ацид, ај коа веќе спомна, најди некој онлине каталог на мобилки за кај нас, барам нешто Нокиа - шеска серија. Знаеш одприлика цени ова она ?!

Јас од тука ке носам самсунг 3715, ама некако ми се одмили, сакам пак да си се вратам на Нокиа.

Ај плс...
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Марио, колку му бараш ко за мене? :)
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
Мистичен напиша:
Марио, колку му бараш ко за мене? :)
Ќе прајме добар деал, само најди ми некоја добра шеска! :wink:
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Самсунг го разви првиот телефон кој може да прима L-Band ТV signal

Самсунг го претстави првиот мобилен телефон кој може да прима телевизиски сигнал со L-Band фрекфенциски опсег, кој се наоѓа над оној кој го користи Digital Multimedia Broadcasting (DMB) форматот за мобилна телефонија. DMB TV програма веќе се емитува во Јапонија и Јужна Кореја, додека кај неколку европски земји програмата е во експериментална фаза.



За разлика од DMB сигналот кој користи VHF фрекфенција помеѓу 174 и 216 MHz, L-Band TV сигналот ќе се емитува во опсег помеѓу 1452 и 1492 MHz, што би требало да овозможи подобар прием на сигналот и помала антена која би можела да се интегрира во самиот уред. За сега не се знае кога би требао да почне со работа L-Band телевизиската мрежа, ниту името и спецификациите на самсунговиот L-Band телефон.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.376
Него гледам дека "тулите" 7650 паднале на некои 50 евра. Доста корисно телефонче со солидни опции, само големината е проблем. Може да те уапсат за поседување на ладно оруже ако те видат во рака со него, зошто можеш да убиеш човек ако ѕвекнеш некој по глава со него...

Како и да е... Да не продава некој сочувана 7650-ка? :wink:
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Ја имам Хендсфри и полнач за него... ако купиш ти ги шиткам? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
SpAcE_c0wb0y напиша:
Nemoj 7650, mnogu lesno moze da ti fati virus.
Kako shto znam, telefonot ima Symbian OS neli? Ili gresham? Moze da se stai antivirus i OBAVEZNO DISSABLE NA BLUETOOTH-ot i IR posle prakjanje ili primanje na neshto
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.376
Не ми е битно дали ќе фати, онака си го купувам колку за клипчиња и глупости... За таа цена мислам дека вреди да се купи телефон со Симбиан.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
у огласник имаше за 50 еур, ене ти го на биро кај програмерот, разлистај го.
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
StenmarC, koi antivirus i drugi zastitni programi da gi zemam za mojot 6670? Ako znaes i strana, postiraj ja tuka. Fala
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
SpAcE_c0wb0y напиша:
StenmarC, koi antivirus i drugi zastitni programi da gi zemam za mojot 6670? Ako znaes i strana, postiraj ja tuka. Fala
Brat mi koristi f-secure ... ako ne te mrzi da go siminjas ke ti go donesam na nareden sobir t.e. ke ti go pratam preku BT 8)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.376
Го симна или да ти го пратиме по мејл?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom