Каков избор би направиле?

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Ако „несаканиот“ е добар човек, ондак бирам него. Разните тешки животни ситуации ќе не приближат и ќе направат да се почитуваме и да се сакаме како личности. И онака романтичната љубов кратко трае и е преценета. Не донесувам животни одлуки врз основа на минливи појави..
 

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
10
Ајде бе, да не осудуваме дали е можно, само да бираме.
Живот со саканиот дефинитивно, па никој не ми гарантира дека цел живот нема да ми протрча некое мое мало суштество низ стан. Никогаш не се знае што носи животот, штом сум со саканиот, љубовта е секогаш силна, заедно ќе минуваме низ тоа и ќе се надеваме.
Ваљда кога тогаш ќе успееме.
А кој ти гарантира дека цел живот ќе ја сакаш "саканата" особа?
Јас мислам дека би одбрала да живеам со некој што не го сакам, ама да имам деца. Кога тие ќе се родат, ќе сакам повеќе од било кога до тогаш..
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
A be da mu ebish majkata nikako ne si, kako ida se zavrtish gzot odzadi e! LoL! deca ili zena? hmmm!... A bre edno bez drugo ne ide... mozda koga ke imam deca ke znam shto bi izbral vaka na nevideno ke kazam zena poshto deca sum nemal do sega, najmnogu sum go sakal zena, ama koga ke mi se javi i onoj FAMOUS roditelski instikt neveruvam deka isto bi razmisluval, ima iljadnici primeri kade roditelot gine vo bukvalna smisla na zborot za deteto i zrtvuva se i seshto za nego ne deka za zenata ne se pravi istoto ama ova nekako mi deluva pointenzivno barem vaka od moja gledna tochka. Taka da ke go stavam na Stand By! ova
 
Член од
10 април 2007
Мислења
166
Поени од реакции
0
A da napram jas edna mala izmena vo mojot prethoden komentar? Bidejki nema treta opcija, mora nesto da se smisli... Prvo ke se omazam za nekoj so ne go sakam bas, so e ploden, vo slucajov, ke mu rodam 2 deca, posle eden dogovor, edno mene-edno tebe, razvod po brza postapka i ke se omazam pak so sakaniot i ke imame edno dete :pos2: Vaka moze? :pos2::pos2::pos2:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Дефинитивно со саканиот, сега децата се радост, ама после 20-30 години они ќе си одат и пак ќе останеш ти со партнерот кој не го поднасаш. Така да боље е со саканата личност:helou:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.656
Поени од реакции
13.156
Иде на првата опција. Животите на децата не сакам да бидат загрозени од несаканата.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Ако сум сигурна дека тој со кого сум во таа ситуација ми е правиот човек кој ме прави безусловно среќна, бирам живот со него без деца. Како што кажаа повеќето, не би била со некој што го нејќам само за да гледам деца ... а и да, не верувам дека се сака вистински два пати, затоа вака мислам.:toe:
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Со саканиот! Сигурна сум дека со него ќе бидам најсреќна...
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Која е целта да имам деца со некој што не ми значи ама баш ништо? Колку да ги имам...? Никогаш. Факт е дека семејството, домот и децата се сечија цел и желба, но по секоја цена, не би можела.
За мене се децата плод од љубов, врвот на нешто што сакам да ми трае целиот живот. Со оглед на тоа, ги сакам со човекот во кој сум заљубена. Со никој друг и никако поинаку. Ако не можеме да ги имаме, сепак останувам со него.

Има луѓе кои би го направиле тоа, не велам не. Човекот е подготвен на секакви работи, не па ова. Лично, не сум способна за вакво нешто.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Дефинитивно со саканиот, сега децата се радост, ама после 20-30 години они ќе си одат и пак ќе останеш ти со партнерот кој не го поднасаш. Така да боље е со саканата личност:helou:
После 20-30 години ќе отиде детето ама ќе дојдат внуците.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
А кој ти гарантира дека цел живот ќе ја сакаш "саканата" особа?
Јас мислам дека би одбрала да живеам со некој што не го сакам, ама да имам деца. Кога тие ќе се родат, ќе сакам повеќе од било кога до тогаш..

Вистинско прашање:)
А зошто би морала да живеам со оној од кој ми се децата?Сакам да имам деца и таа опција би ја бирала,но не верувам дека ќе живеам со некој што не го сакам поради децата.
Закључок:Ќе си живеам сама со децата,а за правење има кандидати:)
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
I ti leandra na strelanje

abe nema treto ili ili ?
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Дефинитивно живот со саканата личност. Не знам како некој би можел да има деца со личност која не ја сака? Децата се плод на љубовта..Поарно би живеела цел живот без деца, во прегратките на саканата личност, отколку со некој шо не го сакам, па цел живот да се нервирам со него..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom