Какви мастики џвакате?

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Од кога тоа мастикиве Оrbit, Airvawes се 30 денари пакетче? Во една трафика отидов денес да купам и гледам 30 пишува.
Од декември некаде ми се чини. Airwaves отсекогаш беа поскапи, а Orbit ги качуваа 26, па 28, 29 и сега 30. Инфлација :toe:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Од декември некаде ми се чини. Airwaves отсекогаш беа поскапи, а Orbit ги качуваа 26, па 28, 29 и сега 30. Инфлација :toe:
Зависи кај ги земаш, у кам се поефтини, кај мене тука у трафика 25 се.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
не треба, секој става цена како му одговара
Колку што јас знам цената е од дистрибутерот или кој и да е одговорен од тие што се фирмава што ги носат мастикиве во државава. Исто како Кока Кола што е во секој маркет иста цена така и ова би требало да е иста цена.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Колку што јас знам цената е од дистрибутерот или кој и да е одговорен од тие што се фирмава што ги носат мастикиве во државава. Исто како Кока Кола што е во секој маркет иста цена така и ова би требало да е иста цена.
Врска нема, слободен пазар е ова, секој си става цена каква сака.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Колку што јас знам цената е од дистрибутерот или кој и да е одговорен од тие што се фирмава што ги носат мастикиве во државава. Исто како Кока Кола што е во секој маркет иста цена така и ова би требало да е иста цена.
Појди купи кока кола у некоја сендвичара, на железничка, ќе видиш колку ќе те кошта, таа цена е препорачана цена од пивара, но не значи дека тој што ја продава ќе ти ја даде за исто.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Види го бе споредува нешто што има препорачана малопродажна цена која ја има на амбалажата со производ кој нема препорачана цена и може кој колку сака да си го продава.
И на кока кола, фанта и други пијалоци може да им се стави поголема цена а знаеме на кои места ставаат повисока, ама повеќето се држат на таа препорачаната.




Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom