Какви мастики џвакате?

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Кој се вашите омилени? Ја највише ги сакам Орбит - Зелените од нане :)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.801
Поише сум по бонбони т.е се давам у бонбони :брохи со оџачарот,Орбит Дропс(лимон) и гумени а за мастики да Орбит зелените воглавно,онака најнељути ми се,криво ми е што не се наоѓа Чунга Лунга и тие беа добри
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Јас исклучиво Орбит. Најмногу и јас ги сакам зелените ама и сите други не е битно, битно Орбит да е.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Па орбит сум приморан да џвакам зошто сегде ги има, иако многу повеќе обожавам Хуба Буба :)
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Ервејс-виолетовите, ме потсеќаат на средно одсабајле...Кога нема, џвакам орбит зелени, најсвежи ми се.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не џвакам мастики.
Бомбони секакви јадам,омилени ми се гумените,ама мастики не џвакам.
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Само Орбит, други - никако. Ем не се штетни за забите, ем ми се вкусни. Најчесто џвакам од зелените, ама се случува и плави да купам, од било кои, дека повеќе врсти на плави има. Моментално ги имам тие плаво со сребрено што се. А тие лубеница, портокал ич не ги сакам. Мразам такви "вештачки" вкусови, па макар и Орбит да се. Само плави и зелени џвакам, закон се. Секогаш имам мастика во уста. Ем убаво, ем нештетно за забите. Па кај го има тоа бе? :)
 

tiffany

Тифаниум
Член од
20 мај 2007
Мислења
742
Поени од реакции
13
Во последно време купувам Airwaves ( Аривалс :funny: ) со вкус на црна рибизла мммммм
Џвакам и Orbit за деца од цреша и други детски мастики ама тие ми се моментни мастики, од пуст мерак ги купувам. Ги има оние „Love is...“ по трафиките, кој мерак ми прават тие ауууу:sweety:
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Во последно време купувам Airwaves ( Аривалс :funny: ) со вкус на црна рибизла мммммм
Џвакам и Orbit за деца од цреша и други детски мастики ама тие ми се моментни мастики, од пуст мерак ги купувам. Ги има оние „Love is...“ по трафиките, кој мерак ми прават тие ауууу:sweety:
аии колку се закон тие “Лав ис“, посебно сликичките :)


Иначе Ервејс-виолетови, Орбит зелени, Орбит Профешнал белите и темно-зелените
 

ivana87

magic is everywhere
Член од
7 јуни 2007
Мислења
1.613
Поени од реакции
220
Орбит рулззз :tv:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Ece

Kajgana Shop

На врв Bottom