Каква пица јадете?

M

Mr.InF3ction

Гостин
Туку?
Така ме известија. o_O
Вкусно е барем? :)
Знам така го викаат за да го опишат, изгледа тешко им е зборот лахмаџун ...ама изгледа и како палачинка

Инаку според мене е вкусен и баш уживам да ги јадам. Но секој си има свој вкус..можеби нема да ти се свиѓа. Не знам дали сеуште има но кај рамстор се продаваше порано..ваљда сеуште има ..100/150 парче :)
 

Violent Femme

I am as lovely as a dream in stone..
Член од
27 мај 2011
Мислења
725
Поени од реакции
525
Лахмаџун е тесто со зачинето мелено месо и зеленчук како пиперка,кромид домат и слично.

Во Галерија 7 во Чаршија најубаво го прават.
--- надополнето: Jun 4, 2011 9:32 PM ---
Знам така го викаат за да го опишат, изгледа тешко им е зборот лахмаџун ...ама изгледа и како палачинка

Инаку според мене е вкусен и баш уживам да ги јадам. Но секој си има свој вкус..можеби нема да ти се свиѓа. Не знам дали сеуште има но кај рамстор се продаваше порано..ваљда сеуште има ..100/150 парче :)

вака изгледа :)
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Вака изгледа во Галерија7 а за во Рамстор незнам
Како што е во мојата слика таков е изгледод и така се јаде традиционално. Ставаш зеленчук, стискаш лимон над тоа, ролаш и јадеш, барем така е во турција,
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.487
Поени од реакции
28.822
било каква би јадела освен онаа со морски плодови.
многу вкусна пица е зукини пица. само шо неможам нигде да ја најдам тука :unsure:
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Секаква,ама на врвот е капричиоза.
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
http://imageshack.us/photo/my-images/844/dscn2640z.jpg/ ова е пицата на еден другар у будимпешта а таа доле што sирка е мојата ХХАХАХААХХА неговата празна а мојата само со кечап и некој сос ... такви се пиците у будимпешта ! хахахаха фрлаш по 10тина евра за пица и ти ја донесува празна :eek:
 
T

Torchyrus

Гостин
http://imageshack.us/photo/my-images/844/dscn2640z.jpg/ ова е пицата на еден другар у будимпешта а таа доле што sирка е мојата ХХАХАХААХХА неговата празна а мојата само со кечап и некој сос ... такви се пиците у будимпешта ! хахахаха фрлаш по 10тина евра за пица и ти ја донесува празна :eek:
Шо е ова на пицава бе растурена баклава :)
За ова срање плати 10 евра , ма ич не му плаќам бе дирек ќе си одам ако ми донесе вакво гомно .
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Шо е ова на пицава бе растурена баклава :)
За ова срање плати 10 евра , ма ич не му плаќам бе дирек ќе си одам ако ми донесе вакво гомно .
Хахахахаха мораш да платиш бе како , кујната на унгарците им е тиња .:cenzura:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
http://imageshack.us/photo/my-images/844/dscn2640z.jpg/ ова е пицата на еден другар у будимпешта а таа доле што sирка е мојата ХХАХАХААХХА неговата празна а мојата само со кечап и некој сос ... такви се пиците у будимпешта ! хахахаха фрлаш по 10тина евра за пица и ти ја донесува празна :eek:
Не сте се разбрале убаво, требало да му кажеш каква пица, затоа што тие служат и ваква. :)
--- надополнето: Jun 5, 2011 10:26 AM ---
Како што е во мојата слика таков е изгледод и така се јаде традиционално. Ставаш зеленчук, стискаш лимон над тоа, ролаш и јадеш, барем така е во турција,
Леле коа бев на одмор у Турција јадев вакво ама тестото беше живо и ми го уништи вкусот :mad: Ќе одам да јадам пак во местава што ги предложивте :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Најдобрата во Скопје/Македонија, било која пица од понудата во пицеријата Gigo!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom