Каква кола имате/сакате?

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Си возам Yugo 55. Класика. Е, ама да имав среќа ќе си го возев аудито. Сега ми е пуста желба, една и единствена.
Немој само да кажеш дека си ја продал (фрлил на отпад) таа класика?:etj:
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
3
Поени од реакции
0
Не ја фрлив јас. Чувај боже! .Додека ставав нови карики од порше, батките цигани дојдоа и си ја дигнаа. Среќа бев во близина и ги стигнав ама џабе. Колата беше уништена(смачкана со механичка клешта). И тоа не една. Две! Ете така.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Не ја фрлив јас. Чувај боже! .Додека ставав нови карики од порше, батките цигани дојдоа и си ја дигнаа. Среќа бев во близина и ги стигнав ама џабе. Колата беше уништена(смачкана со механичка клешта). И тоа не една. Две! Ете така.
Дај подетално опиши... Колава е класика, јас да ја имам ке ја чувам ко очите. Како можеле ѓупацте да ја дигнат без никој да ги види? Јас лично да ги стигнам... Нека си се прекрстат оти нема да преживеат, на нервата има сите да ги испоубијам.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
330
Поени од реакции
157
jas imam sega za sega skuter a inaku sakam golf 5 ili mazda 3 ili mazda rx 7 :D a moze i skayline
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Најискрено сакам Југо. Доволно е само да ме однесе до посакуваната дестинација:)
 

*LiL Mermaid*

part of our world...
Член од
3 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
6
i have toyta corola...ali sakam naj naj naj naj najvise porshe cayne and lexus jeepot(neznam imeto na modelot kako bese):pipi: malce porshevo SF e..ama bice nekad... :)
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
Momentalno nemam kola,a ako stanuva zbor za zelbi bi posakal bilo koj model na Mercedez po moznost da ne e postar od 2005god
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
761
Поени од реакции
293
Momentalno vozam Citroen ZX, a koga bi mozel da odbiram neznam sto bi odbral mozebi noviot Citroen C5 so V6 Hdi masina od 2.7 litri i 210 konja.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Моментално уште неам земано часови ама ај сега од март. Инаку би сакал едно пежо 308
 

Kajgana Shop

На врв Bottom