Каква кола имате/сакате?

Bertone

Автомобилски Дизајнерски Гуру
Член од
1 октомври 2007
Мислења
808
Поени од реакции
6
Ова е blasphemy од мене ама оваа кола многу ми се допадна
Прв пат „жолта“ кола да ми се допадни и да сакам да ја купам повеќе од некоја Европска.

Lexus IS 220d. Би ја сменал за било кое BMW 320d.
 

M@We4kA

Loading . . .
Член од
26 јуни 2007
Мислења
559
Поени од реакции
5
Немам кола, а сакам да имам некое БМВ.. Малечко како за мене... хехе
 

Bertone

Автомобилски Дизајнерски Гуру
Член од
1 октомври 2007
Мислења
808
Поени од реакции
6
BMW малечко?...Isetta ?:)

Најмалото BMW а и општо нешто што се квалификува како автомобил


 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.981
Поени од реакции
177
Новата 308 да знаеш дека ќе биде многу скап модел, и знам дека имаат нови бензиски мотори.

Инаку немам кола, имам скутер, но доволно ми е еден Citroen C5 (од новите) со 2.0 HDi со 140 коња или Honda Accord 2.0 бензин со 155 коња.
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
114
lele luge go vidovte li prviot francuski djip peugeot4007? tolku e grdo so i najgolemite ljubiteli na peugeot ke se razocaraat. inace e so motor na mitsubishi. a za 308ta nema zborovi. stvarno kolata e grom pogotovo 308RC Z. vcera na rts gleav mercedes C63 AMG. i toa mnogu mi se sviga pogotovo toa so ima 6300cc i 400 i kusur KS.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.110
Поени од реакции
1.327
Имам Opel Corsa и Yugo, а сакам Mazda RX-8.:)
 

Bertone

Автомобилски Дизајнерски Гуру
Член од
1 октомври 2007
Мислења
808
Поени од реакции
6
Корсата не ме интерсира...дај набаци слика од Југото :)
 
Член од
6 април 2006
Мислења
87
Поени од реакции
0
Требаше да почекаш. Уште малку излегува 308!
!
Znaev za 308 deka ke izleze naskoro, ama eve godina pomina ama uste aber nema. A tek kaj nas do leto 2008 nema da ja bide. Druga rabota e sto vo eksterier nema neki strasni promeni, kako zadni stop svetla, retovizori i sl. Isto vazi i za enterierot, a sto se odnesuva do motor toa e vise druga rabota. Znaci site ponudi se novi motori razvivani zaedno so BMW. Verojatno i cenata ke se priblizuva kon BMW.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.792
Поени од реакции
3.309
Сакам да имам една огромна шупа, полна со коли кои ги сакам...
Еве неколку што би сакал да ги имам...

FIAT 131 Abarth

Skoda 130 RS

Alfa Romeo Alfasud 1.3 Quadrifoglio verde
 
Член од
1 февруари 2007
Мислења
183
Поени од реакции
0


Edno vakvo golfce sakam, no ova vredi ako zivees nekade vo planinata ne vo gradot. Sepak mnogu mi se dopagja dizajnot, a i ima dobri terenski karakteristiki. Zakon e, a i se naogjat vo dobra sostojba za 3000 euro nekade. Ako nekoj ima golf country, davam mojot golf 3 za eden.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.660
Има ваков еден во Битола, зелен металик е по боја и некако подобро му стои одколку оваа плавата. Инаку би рекол дека не е нешто посебно и дека е речиси на иста платформа како Audi quatro.
 
На врв Bottom