Каква боја е вашата коса?

A

AnFem

Гостин
во ваква ситуација како твојава само цела коса скроз црна да си ја префарбаш за да ти се покрија...колку време имаше од тогаш ?
Три - четири дена. Ништо, засега ја носам врзана, ги камуфлирам гомно боите. :icon_lol: Ќе си почекам месец дена, не сакам да ја доуништам.
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
Три - четири дена. Ништо, засега ја носам врзана, ги камуфлирам гомно боите. :icon_lol: Ќе си почекам месец дена, не сакам да ја доуништам.
ако ја офарбаш црна че ти се покрија и не се оштетува многу со црната оти слаб хидроген се користи , палете најмногу црни, или сега тури и црвена кај шо ти е зелена за да ти дој кафена
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Браво за тебе!
Еве и мене како ми излезе фарбата. :(



Ама така ми е кога сум тиќе смотано. Имав долга, црна и здрава коса, а јас пробав да ја изрусам и да ставам СИНА боја. Сина! Не зелена, жолта, портокалова и на некои делови гомно кафена. Ја изгорев и едвај ја средив да добие сјајче и да се врати живоста.

Затоа девојки, со памет!
Само мене ли ми се свиѓа? Чувајте го добриот вкус!

 
A

AnFem

Гостин
Изгледа само тебе. А на темата за фарби за коса уште никој не ми одговорил ништо! Како не се најде тогаш некој да ме советува, јас овака луда, млада, наивна и неискусна...
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
IMG_4641.JPG

Е ваква боја беше мојата коса. Викам „беше“, бидејќи денес ја исеков кратко и сега не е баш иста. Многу јасно, малце ми е мака, па си викам да споделам со вас. :)

П.С.
Сечејќи ја сликата случајно ја преснимив врз целата слика. Талент сум! :mad:
 
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.059
Поени од реакции
2.683
^
Иии, и да ти е мака што си ја исекла косата!! Долга, малку таласеста и со бакарна боја. Ццц..
ПС. Каква фарба имаш ставено??
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
^
Иии, и да ти е мака што си ја исекла косата!! Долга, малку таласеста и со бакарна боја. Ццц..
ПС. Каква фарба имаш ставено??
Никаква фарба. Tоа е дар од Мајка Природа.

П.С. Машко сум. :D
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326

Kajgana Shop

На врв Bottom