Каква боја е вашата коса?

A

AnFem

Гостин
кеф ми беше да ви покажам како ми излезе фарбата
Браво за тебе!
Еве и мене како ми излезе фарбата. :(



Ама така ми е кога сум тиќе смотано. Имав долга, црна и здрава коса, а јас пробав да ја изрусам и да ставам СИНА боја. Сина! Не зелена, жолта, портокалова и на некои делови гомно кафена. Ја изгорев и едвај ја средив да добие сјајче и да се врати живоста.

Затоа девојки, со памет!
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Браво за тебе!




!
Имаш многу убави обравчиња за штипкање, никој нема да ја забележи косата освен тебе при вакви образи.
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
Браво за тебе!
Еве и мене како ми излезе фарбата. :(



Ама така ми е кога сум тиќе смотано. Имав долга, црна и здрава коса, а јас пробав да ја изрусам и да ставам СИНА боја. Сина! Не зелена, жолта, портокалова и на некои делови гомно кафена. Ја изгорев и едвај ја средив да добие сјајче и да се врати живоста.

Затоа девојки, со памет!
Црна фарбана проба да ја осветлуваш ?:facepalm: Или до тогаш ја немаше исфарбано...многу чудно ти излегла бе ...
Додуша ва зеленово ти е резултат на мешање на тегет со жолта фарба ако не се лажам...
Друг пат че си земиш колор шампон , по 8 миења пајџа ко че ти се здосади бојата...
 
A

AnFem

Гостин
Црна фарбана проба да ја осветлуваш ?:facepalm: Или до тогаш ја немаше исфарбано...многу чудно ти излегла бе ...
Додуша ва зеленово ти е резултат на мешање на тегет со жолта фарба ако не се лажам...
Друг пат че си земиш колор шампон , по 8 миења пајџа ко че ти се здосади бојата...
Не, не. Друг пат кога ќе добијам оваква луда идеја, ќе бидам сигурна дека косата не ми е долга, за да не ми биде жал ако треба да ја кратам после и уште побитно, ќе се препуштам на нечии искусни раце. :)
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
во ваква ситуација како твојава само цела коса скроз црна да си ја префарбаш за да ти се покрија...колку време имаше од тогаш ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom